Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

CZy warto kupić ten wzmacniacz?

14 Sty 2013 23:33 3333 13
  • Poziom 8  
    Siemanko, trochę szukałem informacji na necie ale niestety nic nie znalazłem na temat tego wzmacniacza.. :(

Może mi ktoś powiedzieć czy warto kupić ten wzmacniacz?

COUGAR C.600.2 1200 Watts

http://tablica.pl/oferta/wzmacniacz-cougar-ID25quR.html#033c2d158b;r:8;s:67

Chciałbym zakupić coś, co zasili głośnik: np. xplode 1000w / 1200w lub coś podobnego.

Dodam, że lubię niskie tony.
  • Moderator CarAudio
    Słuchaj zacznij operować mocami RMS , a nie jakimiś "po uderzeniu piorunu" . Wiesz że ten wzmacniacz to cudak z mocą wyssaną z palca? Wiesz ze Xplod to zło? Nie wiesz? Może więc czas poczytać forum?
  • Poziom 28  
    Aż z ciekawości poszukałem trochę i według producenta to coś ma 2x95W RMS czyli pewnie w rzeczywistości można liczyć na jakieś 50W na kanał.
  • Poziom 8  
    Zacznijmy od głośnika:
    Jedni piszą, że najtańszy magnat 800w jest dobry a inni że to badziewie, tak samo jest z xplodem.. Czytając te wszystkie fora można zgłupieć :/
    Mógłbyś rozwinąć wypowiedź dlaczego xplode to zło, miałeś na myśli że jest dobry, czy zły??

Co to wzmacniacza:
    Nie byłem pewny co do tego wzmacniacza i zapytałem uświadomiliście mnie, że to wielkie G.. Z ciekawości zapytam po co takie coś produkować? Chwyt marketingowy?

A co powiecie o tej sztuce?
    http://tablica.pl/oferta/wzmacniacz-120-rms-na-kanal-CID5-ID1TaNx.html#7c0fd03c62;r:8;s:

120rms na kanał? Przy zmostkowaniu (jeśli można wgl. ten mostkować) da 240 rms? Myślicie że to coś warte?
  • Moderator CarAudio
    Niby czytałeś ale chyba nieszczególnie dokładnie. Kup coś markowego , a nie takie wynalazki których nazwę wstydzą się podać nawet sprzedawcy na tablicy .

Nie da się kupić mocny wzmacniacz za 150zł , no chyba że taki który tylko opis ma fajny ale wymyślony przez nieuczciwego sprzedawcy. Mamy na forum tyle tematów o wzmacniaczach że głowa mała .

PS: wiesz ze za kable będziesz musiał ze 100zł dać aby potem nie było Twoich tematów w stylu "przygasają światła" , " wzmacniacz się wyłącza" , "piszczy w subie" itd .
  • Poziom 21  
    k49x poruszasz się w strefie wzmacniaczy, które należą do klasy joł floł.
    Byle jaki wzmacniacz firmowy klasy budżetowej zagra lepiej niż to co ty wyszukujesz.
    Najważniejsze w tych wzmacniaczach jest:
    1. Wygląd joł floł
    2. MOSFET (cokolwiek to w nich oznacza)
    3. Niebieska dioda lub w wersji lux więcej niż jedna dioda
    4. Wskaźniki działające lub nie (w wersji lux okrongłe lub kosmiczno-eliptyczne :P ), najlepiej podświetlane niebieską diodą

Jeśli chcesz mieć w miarę dobry wzmacniacz to szykuj się na wydatek rzędu 400-500 zł za używkę.
    Zapamiętaj sobie że moc wzmacniacza to nic nie warty parametr, kompletnie pusty nie mówiący nic o wzmacniaczu.
    Moc przy konkretnych zniekształceniach np. 20W przy zniekształceniach 1%, jest to już pewna informacja, mówiąca że wzmacniacz może grać z mocą 20W i nadal będzie słychać muzykę, a nie pierdzenie ( wyjaśnienie łopatologiczne :P ).
    Radzę ci trochę poczytać na ten temat -> forum ;)

PS: A kto nie lubi niskich tonów ? Niestety natura jest okrutna i właśnie niskie tony wymagają najwięcej mocy.
  • Poziom 21  
    Są 2 Signaty Ram 3 na najpopularniejszym serwisie aukcyjnym, obydwa po 299zł.Wyłóż chociaż tyle,to naprawdę niewiele, i miej coś przyzwoitego
  • Poziom 8  
    Po prostu myślałem, że trafiłem na jakąś okazję, ale w Polsce takie coś nie istnieje :/

Co do marek to jest ich wiele i ciężko na pierwszy rzut oka stwierdzić, że to jest firmowe (dlatego napisałem na tym forum) i np. ten Sigmat też jest dla mnie marką "joł floł" bo o nim nigdy nie słyszałem a jednak chyba jest dobry, jeśli o nim mi mówi kolega z góry :)

I na swoje usprawiedliwienie mam to, że wzmacniacz miał być schowany w tylnym nadkolu i nie było by go widać, wiec nie chciałem żeby mi diody świeciły :)

Dzięki bardzo za rady :)) Pozdro
  • Poziom 26  
    Jak by o były naprawdę okazje, to jest tylu speców, że cyk i nie ma okazji... Podejrzewam, że należysz do grupy klientów, którzy w sklepie patrzą na Magnata, JBL, Blaupunkta, a te firmy teraaz bazują na takim podejściu, że marka się sprzeda, produkt się sprzeda, a jaki on jest... Wiadomo, że dla kupującego lux, bo przecież JBL to dobra firma jest... Zasyosuj się do pierwszego postu - patrz na moce RMS, a nie Max, to raz, a dwa, nie same waty grają...
  • Poziom 8  
    Po prostu myślałem, że trafiłem na jakąś okazję, ale w Polsce takie coś nie istnieje :/

Co do marek to jest ich wiele i ciężko na pierwszy rzut oka stwierdzić, że to jest firmowe (dlatego napisałem na tym forum) i np. ten Sigmat też jest dla mnie marką "joł floł" bo o nim nigdy nie słyszałem a jednak chyba jest dobry, jeśli o nim mi mówi kolega z góry :)

I na swoje usprawiedliwienie mam to, że wzmacniacz miał być schowany w tylnym nadkolu i nie było by go widać, wiec nie chciałem żeby mi diody świeciły :)

Dzięki bardzo za rady :)) Pozdro

Ostatnie pytanie:
    Sony xm 2100 GTX
    Co sądzicie o tym? Rozsądna cena i ponoć ponad 200rms starałem się troszkę o tym dowiedzieć ale też nie bardzo są info użytkowników i znawców na temat tego.. Coś było na tym forum z zapytaniem ale tamta osoba nie otrzymała odpowiedzi :(
  • Poziom 26  
    Okazję czego ? Nieznanej marki wzmacniacza o hiper parametrach ? Poczytaj co to moc maksymalna, a co to RMS... , bo piszesz o 1000, 1200 wat, a nie wiesz o co chodzi. First na obudowie ma 1800 watts, a poszukaj fotek, co tam w środku siedzi i co ma tam te tysiące wat produkować... Chyba hulający wiatr w pustej obudowie...
  • Poziom 8  
    Spoko parę rzeczy zrozumiałem o kilku jeszcze muszę doczytać, mocno uświadomiliście mnie w tych sprawach i tego mi trzeba było i jestem wdzięczny. :)

bogus1984 Miałeś rację ale czego chcieć od osoby czytającej o tym wszystkim od czterech dni...
  • Poziom 19  
    Voice Kraft-y, Firsty itp. są robione na kostkach TDA i mają powalające moce po 18-25W na kanał, a na obudowach bycze napisy 1200-2500W ( jak to mówią "papier wszystko przyjmie" i napisać sobie mogą co im się tylko podoba ).

Jak chcesz po taniości, to kup sobie AXTON-a i będziesz zadowolony. Niższy budżet, ale przynajmniej nie jest to jakiś "no name".
    Za 200zł można coś wyrwać. Nie jeden AXTON już kupiony w cenie 180-220zł

Na all.... jest teraz C502 w cenie 190zł + wysyłka. Zasilisz tym nie wymagającego suba i jakiś przód. Tak samo C508
    Na samego suba to C402, lub C400x2
    Nawet C602 dało się wyrwać za 200zł
  • Poziom 8  
    Zakupiłem już Carpower Hpb602 wiele pozytywnych opinii posiada ten wzmacniacz.
    220rms po zmostkowaniu wystarczy mi na początek :)