Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SE C905 - Uszkodzona klawiatura , bardzo dziwna usterka

15 Sty 2013 01:45 2352 18
  • Poziom 10  
    Witam kolegów ,

Bardzo potrzebna mi rada . Mam c905 i nie działają w nim takie przyciski :

- C
    -środkowy przycisk górnej płytki klawiatury
    - 5

Zastanawiam się co mu jest . Taśmy wydają się być w porządku . Myślałem na początku o górnej płytce klawiatury , ale przecież nie działa także
    5 :( Eh strasznie wkurza mnie ten telefon . Cała reszta działa telefon w ogóle nie zamula . Te przyciski w ogóle nie reagują na naciśnięcie nic a nic . Wcześniej było tak , że czasem działały a czasem nie . Ale gdy zaczynały działać to wszystkie na raz . Nie trzeba było nic robić a zaczynały działać . Maci jakieś pomysły co tu kurde robić ?
  • Poziom 16  
    Ja bym zaczal od wymiany gornego flexa - niedzialajacy srodkowy klawisz lub inne klawisze nawigacyjne i klawisz "C" sa bardzo czesta usterka tego telefonu.
  • Poziom 11  
    Ja zacząłbym od rozkręcenia. Zobaczysz, może taśma łącząca 2 części tel jest uszkodzona. Jeśli nie ona, to płytka klawiatury górnej. Nie dowiesz się dopóki nie podmienisz.
  • Poziom 10  
    Dzięki chłopaki . To mam tylko taki pytanie jeszcze . Strasznie , ale to naprawdę strasznie boję się czy aby w tym telefonie nie jest uszkodzona płyta główna . Co o tym myślicie ? Rozbiorę go do końca wszystko pooglądam . Jak by ktoś znał się dobrze na tych modelach albo zajmował się ich serwisowaniem to piszcie .

Dzięki
  • Poziom 11  
    Sądzę że to nie płyta. Jeśli boisz się zanieś do profesjonalnego serwisu, nie poniesiesz wtedy kosztów zakupu taśmy :)
  • Poziom 10  
    Nie coś ty kolego ja w życiu naprawdę sporo telefonów naprawiałem . Tylko po prostu napisałem ten temat po to , aby się z wami skonsultować ,bo nigdy wcześniej nie miałem takich dziwnych objawów padniętej taśmy .

pozdrawiam
  • Poziom 11  
    Wydaje mi się, że to taśma, ale nie dowiesz się dopóki jej nie zmienisz. Powodzenia
  • Poziom 10  
    Taśma nie jest droga jak te 10 zł pójdzie w błoto to aż takiej straty nie będzie .
  • Poziom 20  
    Za 10 zł kupisz tandetny chiński zamiennik który może nawet nie zadziałać.
  • Poziom 10  
    To jak mógł byś to weź mi poradź jaką mógłbym kupić na allegro . Może znasz jakiegoś zaufanego sprzedawcę kto ma dobry a dosyć tani sprzęt ?
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź . Tak jak powiedziałem telefon rozebrałem cały i mam ciągle dylemat . Nie mam pojęcia , którą taśmę wymienić... Dałem za ten telefon sto złoty i jak teraz wymienię obie to , nie zrobię dobrego interesu na tym telefonie :bad-words: . Wymieniałem kiedyś , taśmę w c903 i dokładnie było widać , ze taśma się już przetarła . A tutaj , taśmy jak nowe styki były dobrze powkładane i nie mam pojęcia , którą mam wymienić . Wydaje mi się , że należy tą ruchomą , ponieważ problem jest wspólny tak jak powiedziałem nie działają klawisze z tej i tej płytki . Czasem jak coś naskoczyło to zaczynały działać , ale wszystkie naraz a nie przypadkowo .

Dzięki za aktywność w moim wątku , potem postawie pomógł .

P.S
    Akurat tak się składa , że znam ludzi z komisów , a oni mnie , ale oni nie pożyczyli by ładowarki , żeby zobaczyć czy to ładowarka padła czy gniazdo
  • Poziom 16  
    Witam z mojego doświadczenia z tymi modelami wynikało ze jak nie działała klawiatura nawigacyjna to była wina klawiatury nawigacyjnej, jak była uszkodzona ta ruchoma taśma flex to najczęściej był problem z wyświetlaczem a nie z klawiszami (choć ta taśma też za nie odpowiada) co do klawisza 5 to jest to inna bajka bo klawiatura numeryczna jest podpięta pod płytę główną więc zobacz czy ktoś przy rozkręcaniu nie naderwał tasiemki którą się podłącza do płyty ( obok klawisza aparatu) bo to częsty przypadek, z samoistnym uszkodzeniem klawiatury numerycznej miałem mało przypadków, możesz z klawiatury odkleić tą białą folię i zobaczyć czy blaszki nie są wypalone. A co do taśmy z alledrogo to kupowałem kilka razy i ok pół roku wytrzymują ale musisz porównać ją z oryginałem i przekleić gąbki które zapobiegają przełamaniu bo w tych podróbach najczęściej ich nie ma, i masz ryzyko że przyjdzie uszkodzona bo też mi się tak trafiło, niby nowe a urwane taśmy od wifi i ślady używania dość spore ;)
  • Poziom 10  
    Dzięki za odpowiedź tylko rozumiesz to musi być na pewno wspólny problem . Bo tak jak powiedziałem czasem coś zaskoczyło i działały klawisze wszystkie . Nigdy nie było tak , żeby z tych trzech zadziałał tylko jeden . Chyba będę musiał zaryzykować i kupię tą taśmę łączącą klawiaturę nawigacyjną z płytą główną . Eh dziwna sprawa .
  • Poziom 20  
    Spróbuj złożyć telefon i powoli go otwierając i zamykając naciskać te przyciski które nie działają. Jeśli zadziała choćby jeden to na 90 % będzie główna taśma do wymiany.
  • Poziom 16  
    Spróbuj go jeszcze dobrze wyczyścić tam gdzie są taśmy podpinane może jakiś śmieć się tam pląta i robi zwarcie ( choć pewnie by bardziej szalał) ale miałem podobne przypadki a to nic nie kosztuje.
  • Poziom 10  
    Witam,

Przepraszam , że tak długi czas nie odpisywałem w wątku lecz nie miałem dostępu do internetu . Taśmy jeszcze nie zakupiłem , ponieważ nie stać mnie , aby kupić potem jeszcze drugą jak nie trafie z kupnem pierwszej . Zrobiłem tak jak mówiliście , ale po ponownym podłączeniu i sprawdzeniu nadal problem występuję . Próbowałem także sprawdzać czy działają podczas rozsuwania telefonu ale dalej jest to przypadkowe . Proszę jak ktoś wie , która to może być taśma niech się wypowie . Może jest jakiś na forum specjalista , który zna się na c905 ?

pozdrawiam
  • Poziom 19  
    Jak nie chcesz inwestować w taśmy w ciemno to weź rozkręć ten telefon aby dostać się do tej z płytką z tymi klawiszami odklej membranę i wyczyść tą blaszkę i te pady pod nią w tych przyciskach które nie działają. Być może w twoim przypadku to wina syfu pod membraną.
  • Poziom 10  
    Sprawdzałem , żadnego syfu nie ma pod płytkami , żadnych zniekształceń . To musi być jakiś wspólny problem