Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

auraton 2005 tx plus - nie łączy sie z piecem viessmann vitodens 100

15 Sty 2013 09:19 6720 17
  • Poziom 7  
    Witam,
    regulator auraton 2005 tx plus nie chce się połączyć z piecem viessmann vitodens 100. Wszystko działało idealnie aż do wczoraj. Na wyświetlaczu regulatora pojawiła się ikonka tego "wiatraczka" przy którym piec powinien się załączyć. Niestety piec nie odpowiada. Baterie zmieniałem jakieś dwa miesiące temu. Na wyświetlaczu nie ma informacji, że trzeba je teraz zmienić.
    Proszę o pomoc bo w domu zrobiło się strasznie zimno.

Pozdrawiam
    Łukasz
  • Poziom 25  
    Zmień kod w czujniku wszystko masz opisane w instrukcji obsługi.
  • Poziom 36  
    Tak jak post wyżej, jeżeli jednak jest uszkodzone którekolwiek z urządzeń, to zewrzyj styki na kotle, na płytce gdzie są podłączone przewody od Auratona. Będzie chociaż ciepło w domu.
  • Poziom 7  
    Jak dotrę do domu to przestawię kod i dam znać.
    A czy jest możliwe, że kod się sam przestawił? Przecież wszystko działało dobrze.
    Dziękuję za szybką odpowiedź.

Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Dlatego piałem o możliwej awarii.
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Baterie wymieniłeś na alkaliczne? To tez może byc przyczyną zwłaszcza w radiówce i nie koniecznie będzie sie pojawiać ikonka zużytej baterii.
  • Poziom 7  
    Zmieniłem kod w czujniku i piec ruszył. Ale teraz widzę, że nie było prądu w domu. Postanowiłem, że przetestuje jeszcze raz urządzenie. Odłączyłem odbiornik od prądu i podłączyłem go ponownie. niestety nadajnik znów nie wystartował, musiałem ponownie zmienić kod. Teraz piec działa. CZy tym nadajnikom zawsze trzeba zmieniać kod przy każdym zaniku prądu czy coś z nim jest nie tak?
    Baterie mam alkaiczne Energizer.
    Pozdrawiam
  • Poziom 36  
    Zmień baterie na nowe, tak nie powinien się zachowywać.
  • Poziom 7  
    Ok dzięki. Jutro kupię nowe i będę dalej testował.
  • Użytkownik usunął konto  
    Nie wiesz czy te "nowe" baterie alkaliczne nie leżały wcześniej rok w nieogrzewanym magazynie.
    Zgadza sie, ale ja nie napisałem ze alkaliczne baterie sa problematyczne tylko sie zapytałem czy wymienił na alkaliczne bo większość zakłada najtańszy badziew a powinny byc właśnie alkaliczne :)
  • Poziom 2  
    Witam, mam piec Vitodens 100, sterownik Auraton 2005. komunikuje się on radiowo z pompą CW. Czy po osiągnięciu zadanej temperatury w pomieszczeniu powiedzmy 20,5 C Auraton wyłączy pompę a ta będzie regulować pracą kotła ?
    Tak miałem wcześniej na olejowym Buderusie.
    Pozdr.
  • Poziom 2  
    Czym więc sterować kotłem z pokoju i jak to zainstalować ?