Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

TV & DVD - Podłączenie pod fonię w kablu euro

Raffek 15 Sty 2013 10:10 3585 12
  • #1 15 Sty 2013 10:10
    Raffek
    Poziom 12  

Witam wszystkich. Mam mały dylemat. Otóż chcę z DVD zrobić małe karaoke dla dziecka. Nie mam wyjść "dżekowych" w tv (plazma Samsung) ani w dvd (Belwood), i chciałem się podłączyć pod kabel euro (wyjściowy od dvd) pod piny odpowiadające fonii. Aby móc wpiąć w nie gniazdo pod które będzie podpinany dżek od mikrofonu...
    By uzyskać obraz i dźwięk z dvd (karaoke) + głos z mikrofonu (zwykły mikrofon)...

Mam podłączać się pod pod Audio OUT czy IN? I jak z kanałami L - R?

I główne pytanie, czy to wypali?

TV & DVD - Podłączenie pod fonię w kablu euro

Dodano po 5 [minuty]:

Schemat kabla zapożyczyłem od kolegi adaminek18
    Euro/Scart

1 12
  • #2 15 Sty 2013 10:14
    bestboy21
    Warunkowo odblokowany

Nie da się podłączyć mikrofonu bezpośrednio pod euro, inne poziomy sygnałów.

0
  • #3 15 Sty 2013 10:26
    Raffek
    Poziom 12  

A jakieś inne rozwiazanie?
    Nie da sie podłączyć nawet pod jeden kanał?

0
  • #4 15 Sty 2013 10:32
    bestboy21
    Warunkowo odblokowany

Musiał byś mieć przedwzmacniacz mikrofonowy inaczej nie da się nawet pod jeden kanał. Inne rozwiązanie to : komputer.

1. Ma wejście na mikrofon.
    2. Kupa darmowego softu do karaoke.
    3. Jak komuś tak pasuje to może sobie podłączyć pod TV.

0
  • #5 16 Sty 2013 11:44
    Raffek
    Poziom 12  

Wiesz, nie chciałbym inwestować w dodatkowy osprzęt, a wykorzystać to co mam i najlepiej domowym sposobem - poszedłem na łatwiznę :)

Owszem kompa mam, ale wykluczyłem go. Chciałbym bez pomocy kompa coś takiego zrobić...
    Wiesz, duży tv więc lepszy obraz niż na '15 calach. Stare DVD bez wyjścia mikrofonowego, więc myślałem że jakoś to pójdzie.
    A jakby wyglądało to połączenie z przedwzmacniaczem mikrofonowym?

Chciałbym aby obraz i dźwięk leciał z DVD (karaoke) i do tego "wtrącać" głos z mikrofonu..
    I żeby było to słyszalne w głośnikach tv.

Jakies rozwiązanie?

Dodano po 4 [minuty]:

Taki przedwzmacniacz dałby radę?:
    Przedwzmacniacz 1
    Przedwzmacniacz 2

0
  • Pomocny post
    #6 16 Sty 2013 11:54
    bestboy21
    Warunkowo odblokowany

Dałby radę, podłączenie wyglądało by tak że wyjście przedwzmacniacza podłączasz w wejściu euro do Audio IN L/R (pin 2 i 6) oraz masę pin 4. Połączenie oczywiście równoległe z już idącym dźwiękiem z DVD. (czyli istniejące przewody "DVD>TV" zostawiasz a dolutowujesz te jako dodatkowe)

Ten pierwszy ma impedancję wyjścia 300 ohm a euro ma na wejściu 75ohm , więc równoległe połączenie nie powinno bardzo wpłynąć na dźwięk z DVD.

1
  • #7 16 Sty 2013 12:50
    Raffek
    Poziom 12  

Nie będzie jakiegoś zwarcia, jeśli podłączę ten przedwzmacniacz i mikrofon?
    To z tego przedwzmacniacza wychodzą 2 wyjścia chinc RCA tak? I podłączam odpowiednio L, R i masa z L i R razem pod Audio ground.. Tak to rozumiem

0
  • #8 16 Sty 2013 12:59
    bestboy21
    Warunkowo odblokowany

Nie będzie zwarcia, wszystkie masy łączysz razem i do pinu 4 .
    Natomiast plus jednego RCA łączysz z pinem 2 a plus drugiego RCA łączysz z pinem 6 i to wszystko.

0
  • #9 16 Sty 2013 12:59
    Raffek
    Poziom 12  

A mikrofon będę mógł każdy podłączyć? Bo piszą o podłączeniu np: "tylko dynamicznego" mikrofonu..
    To jakie jeszcze są?

0
  • Pomocny post
    #10 16 Sty 2013 13:00
    bestboy21
    Warunkowo odblokowany

Raffek napisał:
    A mikrofon będę mógł każdy podłączyć? Bo piszą o podłączeniu np: "tylko dynamicznego" mikrofonu..
    To jakie jeszcze są?

Są jeszcze mikrofony pojemnościowe i one wymagają przedwzmacniacza który daje zasilanie na wejście mikrofonowe bo te mikrofony wymagają zasilania.

0
  • #11 16 Sty 2013 18:30
    Raffek
    Poziom 12  

Chyba wyczerpałem już swój zestaw pytań. Teraz już wiem to o co mi chodziło :)
    Temat narazie zostawiam otwarty, bo jeszcze nie dokonałem instalacji i mogłyby się pojawić dodatkowe pytania. Ale po dobrym połączeniu i tescie temat zamknę.
    A koledze @bestboy21 serdecznie dziękuję za wszelkie informacje!

Dodano po 5 [godziny] 19 [minuty]:

Kolego, jeszcze takie pytanko, mógłbyś zerknąć na ten Mixer on rozwiązałby mój problem w zupełności, bez ingerencji w kabel euro, prawda?
    Cena przedwzmacniacza a tego z wbudowanym mixerem są takie same... Więc myślę że to będzie lepsze...

0
  • #12 16 Sty 2013 20:40
    bestboy21
    Warunkowo odblokowany

Mikser rozwiązał by wszystkie problemy i obyło by się bez kombinacji, bardzo dobry pomysł :)

0
  • #13 26 Sty 2013 10:06
    Raffek
    Poziom 12  

Sprawa rozwiązana. Zamykamy ;)

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo