Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Junkers EUROLINE HRD ZW 23 KE grzeje c.o., c.w. grzeje przez chwilę.

15 Sty 2013 13:05 4686 2
  • Poziom 9  
    Witam,
    Posiadam kocioł Junkers EUROLINE HRD ZW 23 KE.
    Kocioł prawidłowo grzeje c.o. jednak występuje problem przy grzaniu c.w.
    Po odkręceniu wody z kranu przez chwilę leci ciepła woda, a za chwilę woda się ochładza, co wskazuje na to, że piec przestaje podgrzewać wodę. Na piecu wszystko wygląda ok., nie wyskakują błędy. Ktoś wie co może być przyczyną problemu?
  • Specjalista - systemy grzewcze
    Przyczyn może być kilka. Może być problem z ciągiem kominowym, zakamieniony wymiennik wtórny problem z czujnikiem NTC na wodzie.
  • Poziom 9  
    Problem rozwiązany.

Pierwszy serwisant przyjechał, pokręcił pokrętłami twierdząc, że to wina ustawień, wziął 50zł i pojechał. Jako, że nic to nie naprawiło, wezwany dnia następnego wymienił czujnik NTC, inkasując ponownie pieniądze. To również niczego nie zmieniło, więc przyjechał, zabrał czujnik, oddał kasę za robociznę i czujnik, pobierając opłatę za 2 dojazdy - 50zł. Stwierdził, że nie umie usunąć usterki.

Jako, że jestem informatykiem i co nieco wiem również o elektronice podejrzewałem, że przyczyną problemów może być uszkodzona płyta główna.

Wezwałem serwisanta z autoryzowanego serwisu Junkersa, który na moją prośbę przywiózł płytę główną. On również pokręcił pokrętłami, pogrzebał w piecu, posprawdzał czujniki itp. i stwierdził, że nie wie co może być uszkodzone. Na moją sugestię, żeby spróbował wymienić płytę główną, stwierdził, że to na pewno nie to, więc tego nie zrobi. Zapłaciłem o ile dobrze pamiętam 700zł za płytę i chyba 50zł za dojazd i podziękowałem panu. Sam wymieniłem płytę i od ponad roku piec działa bez zarzutu.

Swoją drogą na myśl przychodzi mi program "Usterka" ;)