Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ML-1665 - Poziome czarne paski na każdej stronie

danielhe 15 Sty 2013 15:28 6444 24
  • #1 15 Sty 2013 15:28
    danielhe
    Poziom 6  

Witam
    Od wczoraj posiadam drukarkę Samsung ML-1665. Kupiłem ją jako używaną. Wydrukowała zaledwie 200 stron, tusz miał ponad 70%. Wgrałem jej fixa który zmienia firmware, oraz zakleiłem chipa. Niestety od początku jak ją posiadam drukuje ona poziome paski, niby wąskie i dość krótkie ale i tak. Co z tym fantem zrobić? Kobieta od której ją kupiłem twierdzi, że wcześniej nic takiego nie było, czyli musiało coś się zdarzyć podczas podróży. Poniżej zamieszczam zdjęcie na którym dokładnie widać o jakie paski mi chodzi. Występują one na każdej wydrukowanej stronie. Będę wdzięczny za pomoc :)

0 24
  • #2 15 Sty 2013 16:54
    eko185
    Poziom 18  

Jest to uszkodzenie wałka światłoczułego (OPC).

Taki sam objaw występuje w niektórych nowych drukarkach Samsung ML2165 prosto ze sklepu.

Proponuje kupic drugi toner, albo sam walek światłoczuły - toner się chyba bardziej w tym wypadku opłaci.

0
  • #3 15 Sty 2013 16:58
    1903379
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 15 Sty 2013 21:33
    danielhe
    Poziom 6  

Tylko jeżeli nowy to tylko zamiennik bo innych w tej cenie to nie widać nawet. A czy zamiennik oferuje tą samą jakość i wydajność co oryginał? Bo cały czas myślę aby się porwać na ten bęben, no ale jak zamiennik będzie ok, to mogę już dopłacić.

0
  • #7 15 Sty 2013 21:41
    eko185
    Poziom 18  

Zamiennik na bank bedzie dzialal i bedzie okey.
    Mozesz nawet zapytac w tym sklepie co sprzedaja czy maja zamienniki bez chipa (zawsze bedzie troche taniej, a chip i tak Ci nie potrzebny skoro masz wgranego fixa).

Co mowi za tym aby wziac zamiennik:
    - calkowity koszt (beben nowy + proszek + cała plastikowa kaseta + listwa zgarniająca)

Co mówi za tym aby wziąć bęben:
    - cena

Ale przy otwieraniu starego toneru masz plastikowe nity i jesli sie postarasz to nie uszkodzisz starego bebna oraz kasety, zaś jeśli coś pójdzie nie tak to będzie musial kupic caly toner.

Zamiennik czy oryginał to jest jedno i to samo w tym wypadku. Na tyle samo starcza, tak samo drukuje.

0
  • #8 15 Sty 2013 21:49
    danielhe
    Poziom 6  

Ok, a czy jest ważne jakiej firmy jest zamiennik? Czy tylko aby miał MLT-D1042S w nazwie? Jakieś konkretne firmy polecasz czy to bez różnicy?

0
  • #9 15 Sty 2013 21:51
    eko185
    Poziom 18  

Bez różnicy.

Moim zdaniem lepsze są z zielonym wałkiem - ale to tylko moje zdanie (bo w praktyce jedne i drugie tyle samo wydrukuja).

0
  • #10 15 Sty 2013 22:11
    danielhe
    Poziom 6  

A będzie potem można w jakiś sposób przesypać proszek z tego oryginalnego tonera do tego nowego jak już się zużyje? No bo szkoda tego proszku co tam zostanie a jakoś nie widzi mi się drukowanie kolejnych 1000 stron z paskami.

0
  • #11 15 Sty 2013 22:16
    eko185
    Poziom 18  

No ba - mozna.

Zrobisz lejek z papieru i z jednego do drugiego przesypiesz toneru.

Potem ten popsuty wystawisz na allegro i za 10zł +przesylka pojdzie :)

0
  • #12 30 Sty 2013 21:41
    danielhe
    Poziom 6  

Przyszedł nowy toner. W nim już nie ma takich pasków. Ale niepokoi mnie kolejna rzecz. Przy drukowaniu paru kartek pod rząd na początku strony zostają inne paski i to już nie od bębna. Poniżej zamieszczam zdjęcie. Ma to nawet następna kartka która jest w pojemniku na papier chociaż nigdy nie była używana. I teraz pytanie skąd się to bierze? Tak jakby za każdym razem po wyjściu nowej kartki nowa była czymś wybrudzona na samej górze. Macie jakiś pomysł? We wcześniejszym tonerze też tak było ale tego nie zauważyłem bo to dopiero się pokazuje jak jest większa ilość drukowania niż tylko jedna strona. Raz jest tego więcej raz mniej.

0
  • #13 30 Sty 2013 21:48
    eko185
    Poziom 18  

danielhe napisał:
    Przyszedł nowy toner. W nim już nie ma takich pasków. Ale niepokoi mnie kolejna rzecz. Przy drukowaniu paru kartek pod rząd na początku strony zostają inne paski i to już nie od bębna. Poniżej zamieszczam zdjęcie. Ma to nawet następna kartka która jest w pojemniku na papier chociaż nigdy nie była używana. I teraz pytanie skąd się to bierze? Tak jakby za każdym razem po wyjściu nowej kartki nowa była czymś wybrudzona na samej górze. Macie jakiś pomysł? We wcześniejszym tonerze też tak było ale tego nie zauważyłem bo to dopiero się pokazuje jak jest większa ilość drukowania niż tylko jedna strona. Raz jest tego więcej raz mniej.

To raczej z gumy pobierającej papier na początku.
    Aż tak to widać że musiałem lupy używać :)

Weż wyjmij tą gumę która wciąga kartki i dobrze ją umyj płynem do naczyń albo czymś podobnym. Załóż, i po wydrukowaniu 10str zobacz co się dzieje.

0
  • #14 30 Sty 2013 21:58
    danielhe
    Poziom 6  

Poniżej przykład trochę brudniejszej kartki co jednak się bardzo już rzuca w oczy.

Chodzi Ci o to kółko na środku tak jak na zdjęciu poniżej? Jakiś pomysł jak to wyciągnąć? Nie wygląda na brudne, i nie pozostawiałoby pasków.

Gdy drukuję pojedynczą kartkę wszystko jest ok. Dopiero przy większych wydrukach.

0
  • #15 30 Sty 2013 22:09
    eko185
    Poziom 18  

Dokładnie o tą gumę mi chodzi.
    Nie musisz jej wyjmować odrazu, najpierw weż ja przetrzyj mokrą szmatką z płynem do naczyń, potem włącz drukarkę i jak zacznie pobierać kartkę to wyjmij wtyczkę z gniazdka tak aby ta guma sie ustawila w innej pozycji i przemyj druga czesc.
    To chyba najszybszy i w miarę skuteczny sposób.

Nie martw się - drukarki nie popsujesz w ten sposob.

0
  • #16 30 Sty 2013 22:17
    danielhe
    Poziom 6  

No ok, spróbuje ją przemyć. Tylko pasek który jest pozostawiony na kartce jest trochę szerszy niż ta gumka i to mnie zastanawia ;)

Edit: Przetarłem. Jest ciut mniej albo tylko mi się wydaję. Jednak ciągle to jest na kartce :/

0
  • #17 07 Lut 2013 19:37
    danielhe
    Poziom 6  

Przetarłem tą kulkę jak tylko mogłem i dalej nic. Jak wydrukuje pare stron na raz to właśnie pozostawia taki efekt. Skutki widać na grafice poniżej:

Co z tym fantem zrobić?

0
  • #18 07 Lut 2013 21:03
    Sir Charles
    Poziom 26  

Czy nie drukujesz na drugiej stronie już zadrukowanych kartek?

0
  • #19 07 Lut 2013 21:05
    danielhe
    Poziom 6  

Tak właśnie robię. Jest to drukowanie dwustronne według krótkiej krawędzi. A jaki ma to związek z tymi śladami?

0
  • #20 07 Lut 2013 22:57
    endriuf
    Spec od drukarek

Kartka zbiera resztki tonera z OPC. Wydruki nie mają szarego tła?

0
  • #21 07 Lut 2013 23:01
    eko185
    Poziom 18  

Sprawdz czy nie jest brudna guma separatora.

0
  • #22 08 Lut 2013 00:03
    danielhe
    Poziom 6  

endriuf, wydruki są normalne, bez żadnego tła, tylko właśnie przy drukowaniu dwustronnym (pare kartek pod rzad) zostaje takie coś na nowej kartce która zabiera do środka i się powtarza na następnych bez względu na toner.
    eko185, która to guma separatora?

0
  • #23 08 Lut 2013 08:24
    endriuf
    Spec od drukarek

danielhe napisał:
    eko185, która to guma separatora?

Ta pod rolką.

0
  • Pomocny post
    #24 08 Lut 2013 09:19
    Sir Charles
    Poziom 26  

danielhe napisał:
    Tak właśnie robię. Jest to drukowanie dwustronne według krótkiej krawędzi. A jaki ma to związek z tymi śladami?

Związek jest taki że rolka pobierając zadrukowaną już kartkę,siłą docisku wciera toner w kolejną kartkę.Zabrudzenie powstaje PRZED tonerem.Możesz to sprawdzić ręcznie.
    Wydrukuj 3 kartki .Połóż na stole tak jakbyś chciał drukować na drugą stronę,czyli drukiem do dołu.Jak mocno przyciśniesz i przesuniesz kartkę z samej góry po kolejnej to też ślad Ci pozostanie.Nie wiem na ile ma tu znaczenie że toner jest zamiennik(może nie wgrzewa się całkowicie w kartkę?) jeśli masz drugi to powtórz tę operację także z nim.
    I tak dochodzimy do wniosku że przydałby się dupleks :D

0
  • #25 09 Lut 2013 19:40
    danielhe
    Poziom 6  

Sir Charles, dzięki. To chyba właśnie o to chodziło. Bo jak mocno przycisne kartkę i przejadę po drugiej to faktycznie jakiś ślad zostaje. Na oryginalnym tuszu dzieje się tak samo. Aż dziwne, że tam jest taki ścisk, żeby aż tak tą kartkę brudziło. Bo ja naprawdę musiałem się postarać aby zostawić ślad na drugiej kartce ;)

0