Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zmiana jacka w słuchawkach, kolory przewodów

bambi0700 15 Sty 2013 17:09 21396 4
  • #1 15 Sty 2013 17:09
    bambi0700
    Poziom 1  

Witam, w słuchawkach firmy TDK padł mi kabel w okolicach wtyczki. Chciałem połączyć te słuchawki z końcówką kabla od słuchawek soundmagik, ale po zdjęciu izolacji zastałem rożne kolory przewodów (TDK: rudawy, niebieski i zielony, natomiast w soundmagik: rudawy niebieski i czerwony), no i po prostu nie wiem, jak je połączyć i czy jest to możliwe. Drugą kwestią jest to, że nie wiem czy te kolorowe kabelki mam również oskrobać, czy (w środku są takie jakby materiałowe nitki) bez skrobania je połączyć. Próbowałem rożnych kombinacji z oskrobanymi kabelkami (co prawda bez lutowania, po prostu połączone i nie działa). Czy mógłby mi ktoś opisać, jak to zrobić, żeby działało? Szukałem trochę o tym w internecie, ale no nie bardzo się na tym znam i niewiele mi to wszystko mówiło, więc liczę na to, że ktoś będzie cierpliwy i pomoże mi coś zdziałać.

-1 4
  • #2 15 Sty 2013 17:44
    kondziu jah
    Poziom 33  

Przewody są pewnie lakierowne. Podczas lutowania/grzania lakier zejdzie.
    Rozbierz słuchawkę lub odcięty wtyk to zobaczysz gdzie są połączone przewody.

1
  • #3 17 Sty 2013 13:22
    ciasteczkowypotwor
    Poziom 41  

Statystycznie, rudawy - czyli miedziany, był masą, reszta to L i R, a to już musisz dojść metodą prób i błędów. Choć najlepiej rozebrać wtyk i zobaczyć, który gdzie był.

4
  • #4 18 Sty 2013 06:58
    telecaster1951
    Moderator Akustyka

ciasteczkowypotwor napisał:
    Statystycznie, rudawy - czyli miedziany, był masą, reszta to L i R,
    Ja już widziałem że masa była żółta, zielona, niebieska. Tak można bez końca. Jeśli są to gołe druty, bez izolacji, to mamy pewność że jest to masa, jeśli zaś wszystkie żyły są izolowane, to można sobie strzelać.
    Musisz rozkręcić słuchawki i zobaczyć które kable są gdzie przylutowane.

0
  • #5 21 Mar 2013 06:42
    =X=
    Poziom 15  

Podepnę się pod temat, bo mam podobny problem z podłączeniem kabla do wtyku mini jack. Z tą różnicą, że w tych słuchawkach występują 4 przewody z różnymi kolorami na każdy kanał.

1. zielony, złoty(miedziany), złoto-niebieski, czarny
    2. czerwony, szary, złoty, złoto-niebieski

Pokrywają się zloto-niebieski i złoty, więc któryś z nich to masa, tak?

Jeżeli chodzi o zajrzenie do środka, to na razie nie udało mi się ich otworzyć, a nie chcę połamać plastiku czy żeby zostały ślady po otwieraniu/podważaniu.

1