Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Sklep HeluKabel
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Miernik sonel MIC-2500 pomiar metodą 2 przewodową

15 Sty 2013 18:36 11634 30
  • Użytkownik usunął konto  
  • Sklep HeluKabel
  • Sklep HeluKabel
  • Poziom 26  
    cKKqa napisał:
    Kolego przejrzałem całą instrukcję i nie ma odpowiedzi na moje pytania.

Ja nadal twierdze że kolega nie przeczytał uważnie instrukcji.

Cytat:
    Czy w tych pomiarach muszę używać metody 3 przewodowej czy wystarczy metoda 2 przewodowa? Jeśli będę mierzył metodą 2 przewodową to czy muszę wykonać mostek z wejścia U R do wejścia E? Bo widziałem takie zastosowania.

Instukcja strona 20 rys.5 - przeczytać dział 7.4
    W takich pomiarach wystarczą 2 przewody - COM i R

Cytat:
    Czy wejście S miernika służy do transmisji danych do komputera?

Tak, ale należy zakupić odpowiedni adapter : Przewód do transmisji szeregowej OPTO-RS WAPRZOPTORS
    Link do adaptera

Cytat:
    Czy ktoś może wypowiedzieć się na temat tego miernika? Czy jest produktem dobrym i godnym polecenia?

Użytkuje na codzień, jest ciężki, przez to na dłuższe pomiary niewygodny.

Cytat:
    Czy może ktoś podać parametry ładowarki do miernika, bo w instrukcji jest 200mA a w sklepie mi mówią, że jest 250mA.

A w którym miejscu ? Instrukcja podaje że można wykonywać pomiar ciągłości połączenia prądem 200mA.

Zasilacz 13V - min 250mA

Kolejny raz raz udowadniam koledze że nie czytał uważnie instrukcji !
  • Moderator Energetycy
    Czy ktoś mi wyjaśni, gdzie w instrukcji MIC-1000/2500 jest objaśnienie przeznaczenia gniazda S w mierniku ?

PS. Czy kolega (cKKqa) jest pewnien, że przewody ze zdjęcia są do MIC-2500 ?
  • Moderator Energetycy
    Wiem przecież. Mimo wszystko przy pomiarach metodą trójzaciskową rezystancji izolacji w mierniku MIC-2500 nie ma mowy o jakimś mostku. Wykorzystywane są zaciski UR, E , COM.
    Dla metody dwuprzewodowej - UR i COM.
  • Pomocny post
    Moderator Energetycy
    Oczywiście. Wskazuje, że napięcie zakłóceniowe (a może takie występować w badanym obwodzie) wynosi 0 V.
    Innymi słowy, brak napięcia w/na badanym elemencie.
  • Pomocny post
    Poziom 37  
    To taka opcja bezpieczeństwa byś nie uszkodził miernika podpinając go do zasilania,
    sam parę razy podłączyłem pod 230 swojego MIC-3 na pomiarze izolacji i to go ratuje. Zanim rozpocznie się pomiar izolacji to miernik mimo że ma zakres ustawiony na pomiar izolacji działa jak woltomierz mimo że masz przewody podłączone tak jak do pomiaru izolacji czyli na wyjściu wysokiego napięcia pomiarowego jak podasz napięcie przez pomyłkę to miernik sobie je zmierzy i się uratuje bo masz zablokowany pomiar izolacji i przetwornice szlak nie trafi :D
    Nie wiem tylko czy omomierz też jest zabezpieczony :D ale lepiej nie próbować :D
  • Moderator Energetycy
    Proszę dokładnie opisać, jak został miernik podłączony do badanego przedłużacza.
    Jak wykonywano pomiar, do których gniazd podłączono przewody pomiarowe.

Aaa, przerywało się pomiar ? :D
  • Moderator Energetycy
    To wszystko jest w instrukcji obsługi miernika.
    Czytać, czytać, porównywać ze wskazaniami.
    Po kolei - jeżeli NIE został ustawiony (ręcznie) czas T3 pomiaru, Ab2 nie zostaje przez miernik obliczone, jest polem "pustym"
    Ab1 to stosunek R2 do R1, tutaj fabrycznie mamy czasy t1=15 s i t2=60 s i nieaktywny t3, który można zresztą uaktywnić nawet do 10 min.
    Czasy te można zmienić, ale ... trzeba znać zależności dla urządzeń badanych w odpowiednich czasach i tutaj dochodzi czynnik ładowania pojemnością.
  • Moderator Energetycy
    Witam.

Dziwne pytanie. Nic nie robić. Nowy miernik, a tu użytkownik bierze się za rozbieranie go. Kusi ?
    Przechowywać w odpowiednich warunkach i tyle.
  • Specjalista elektryk
    cKKqa napisał:
    Wiem, że ogniwa NiCd mają efekt pamięci. Co zrobić z bateriami jak miernik będzie leżał aby ich nie uszkodzić czy aby nie straciły swojej pojemności?
    Kilka słów o akumulatorach i praktycznych rad jak z nimi postępować napisanych bardzo przystępnym językiem: http://www.elportal.pl/pdf/k01/80_64.pdf
  • Moderator Energetycy
    Który/jaki adapter ?
    Zanim weźmiemy się za rozbieranie mierników, warto samemu wrzucić zdjęcie, tym bardziej, że w instrukcji obsługi miernika nie ma mowy o żadnych adapterach, pomimo że kolega MuNiO wspomniał o nim.
    Chyba że chodzi o przewód do transmisji szeregowej OPTO-RS, ale i tak bez oprogramowania nie będzie transmisji do komputera.
  • Pomocny post
    Moderator Energetycy
    Witam.

Dobre. Innym każe rozbierać, a sam co ?

Miernik sonel MIC-2500 pomiar metodą 2 przewodową Miernik sonel MIC-2500 pomiar metodą 2 przewodową

Może sam kolega pokaże, w czym problem ?
  • Poziom 37  
    A tak spytam z ciekawości bo w instrukcji widzę że do miernika jest dopinany adapter z przewodami pomiarowymi czy pomiar możesz wykonać bez adaptera ( na 2.5kV ) normalnie wpinając dwa przewody pomiarowe do gniazda UR i COM ?
  • Poziom 26  
    cKKqa napisał:

Tak jak na moim zdjęciu? Kolega jest pewny sprawdzał to? To do czego służy to gniazdo S?

Miernik sonel MIC-2500 pomiar metodą 2 przewodową
    Zakreślona czerwona ramka, jednak gniazdo S będzie tylko ekranem przewodu COM.

Czy jest sens całej zabawy z przewodami skoro oryginalny adapter kosztuje tylko 159zł? Link
    Kto da Tobie gwarancję że nie zrobisz sobie krzywdy przez oszczędność i kombinowanie ?