Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Przeróbka modemu pod Aero2

15 Sty 2013 19:09 3822 16
  • Poziom 13  
    Witam. Mam modem blueeconnect E160 i chciałem się zapytać co mogę zrobić z tym modemem żeby chodziła mi na nim karta sim Aero2, ( nie chodzi mi o zmiane modemu).
  • Poziom 21  
    Musisz wgrać ten firmware:

http://www47.zippyshare.com/v/56499150/file.html

Wyciągasz kartę sim z modemu, ew. kartę pamięci podłączasz do kompa czekasz az modem zainstaluje, zamykasz program od modemu odpalasz program aktualizujący.

Ustawienia APN dla Aero2

APN: darmowy
    Login: brak
    Hasło: brak
    Numer dostępowy: *99***1#

Ewentualnie UNLOCK modemu ->

http://simlock24.pl/unlock_4_free/huawei_modem/E160/
  • Poziom 24  
    Zacznijmy od tego, że ten modem występował w czterech wersjach, E160 oraz E160G nie obsługują UMTS 900 a jest to warunek obligatoryjny do działania Aero2. E160E oraz E160X obsługuje U900 i jeśli masz tą wersję modemu to zadziała. Sprawdź to zanim zaczniesz dłubać!
  • Poziom 13  
    Witam. Odnosząc się do powyższej wypowiedzi kolegi, a modemie pisze mi że jest to model e160, ale gdy patrzyłem na zdjęcia ,,podmodeli" jedynie pasował mi model e160x. Jeśli mam ten modem to mam zrobić to co napisał kolega na samej górze.
  • Poziom 23  
    Wygląd nie ma znaczenia - ważne jest oznaczenie.
  • Poziom 23  
    A czemu po prostu nie spróbować włożyć kartę Aero2 i zobaczyć, czy modem zamiga na niebiesko?
  • Poziom 13  
    Witam. Tak jak mi powiedział kolega wyżej modem na karcie areo ma tylko migający (bo nie połączony) ZIELONY sygnał, ale na innych kartach jest niebieski. Próbowałem połączyć się poprzez program Top NetInfo, sygnał jest ale gdy próbuje się połączyć zatrzymuje mi się na tej komendzie: ,,Wymuszenie technologi lub jej preferencji". Co mam zrobić??Może to co kolega napisał na samej górze wgrać firmware.

Dodano po 5 [minuty]:

do tego dodam że mam do użytku antene do modemu ale nawet z anteną na tym modemie sie niełączy a na innym sie łączy

Dodano po 3 [minuty]:

i na tym drugim modemie jest niebieski sygnał
  • Poziom 24  
    Czy działają karty innego operatora niż T-Mobile? Może to simlock.
  • Poziom 13  
    Tak, działa na nim plus, orange.

Dodano po 31 [minuty]:

Ale te sieci działają mi na programie iplus, na blueeconnect nie, gdyż przy uwierzytelnianiu pojawia się błąd. Ale jak i w jednym jak i w drugim nawet karty aero nie widzi.
  • Poziom 24  
    No to zdecyduj się - nie widzi karty czy nie znajduje zasięgu?
  • Poziom 13  
    Nie widzi karty!!! No a jak nie widzi karty to nie ma zasięgu, ale to jest przez te programy iplus blueconnect itp., bo w programie top net info widzi sygnał, ale operatora nie widzi.
  • Poziom 24  
    W takim razie zainstaluj Mobile Partner, jest to oficjalna, "niebrandowana" aplikacja od Huawei i wtedy zobaczysz co i jak. Poza tym zmiana firmware w niczym nie zaszkodzi, o ile zostanie zrobiona umiejętnie, bo można sobie całkowicie modem uwalić. BTW jakiego operatora widzi? PL-17 lub 260-17 to jest Aero2.
  • Poziom 23  
    Zaraz zaraz, co to znaczy "nie widzi karty" - masz komunikat w Mobile Partner "brak SIM"? wtedy należy po prostu włożyć poprawnie kartę SIM.
  • Poziom 13  
    nie takiego komunikatu nie ma. Jest że prosze się zalogować do sieci
  • Pomocny post
    Poziom 24  
    Skoro Mobile Partner coś takiego pokazuje to ten modem nie obsługuje UMTS900 i za nic w świecie nie użyjesz go do Aero2.
  • Poziom 13  
    Dziękuję wszystkim za pomoc.