Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników 5.1 do tv

kwiecien91 15 Sty 2013 19:51 4002 8
  • #1 15 Sty 2013 19:51
    kwiecien91
    Poziom 8  

Witam. w pierwszej kolejności chciałbym zaznaczyć że nie jestem pewien czy dobry dział wybrałem więc jeśli zły to proszę o przeniesienie ;)

mam pytanie bo mam takie głośniki

(Genius SW-HF5.1 6000) pokazałem tył sub
    a mój tv to LG LED 42 model 42LS3400 tył tv jest taki

i chciałem podłączyć właśnie głośniki do tego. Jak to zrobić ? czy musze coś dokupić lub coś ? bardzo proszę o odpowiedź

0 8
  • #2 15 Sty 2013 20:32
    Nemonek
    Poziom 27  

Najlepiej kable Jack-Jack, w telewizorze wyjścia białe i czerwone AUDIO i dedykowane u samej góry INPUT TV we wzmacniaczu.Głośniki tylne nie będą pracować

0
  • #3 15 Sty 2013 21:34
    kwiecien91
    Poziom 8  

A nie ma możliwości takiej żeby działały też tylne ??

0
  • #4 16 Sty 2013 12:37
    anmedia
    Poziom 39  

Sorki za komentarz, ale nie moge sie powstrzymac. Po co kupujecie sprzet skoro nawet nie rozumiecie zasadnosci jego dzialania, lub wogole do czego on sluzy.

Ot podales model, wiec zadam pytanie, czy to ten zestaw? Zdjecie ponizej:

Ten zestaw co posiadasz to najzwyklejszy amplituner z efektem surround (i o prawdziwym efekcie nie ma mowy - no chyba ze bedziesz mial drogie DVD lub bluray). Sama konstrukcja na nic wiecej nie pozwala jak tylko uzyskanie dzwieku jednoczesnie ze wszystkich glosnikow (choc i to nie jest wyjasnione na stronie producenta - jedyna informacja ponizej do pobrania). Jezeli podlaczysz do TV (o tym za chwile) to nie masz zadnego wyboru. Bierzesz pilota i ustawiasz wzmocnienie na kazdy z glosnikow.

Jedyny efekt jaki mozesz uzyskac z prawdziwym surround to podlaczenie do 5.1 input urzadzenia DVD lub bluray ktory posiada wlasnie takowe wyjscie (drogie modele takowe posiadaja). Wtedy cala konfiguracje ustawiasz w odtwarzaczu a jedynie co mozesz zrobic to jak napisalem wczesniej w tym zestawie ustawic glosnosc na kazdy kanal.
    Podlaczenie do TV robisz wylacznie poprzez polaczenie kablem Euro-chincz o ile w eurozlaczu jest wyjscie (a na TV pisze tylko IN) Wiec mozesz sprobowac. Kabel jaki potrzebujesz to euro - 2x chinch audio out.
    Zdjecie z Twojego TV ponizej:

Chyba ze masz wyjscie sluchawkowe to bylaby ostatnia nadzieja. W innym przypadku ten zestaw mozesz sobie podlaczyc do CD lub innego urzadzenia.

PS
    Teraz rozumiesz moj komentarz na poczatku.

0
    Załączniki:
  • #5 16 Sty 2013 12:48
    romeok01
    Poziom 35  

angelica_n napisał:

Ten zestaw co posiadasz to najzwyklejszy amplituner z efektem surround.

To nie jest amplituner.

Definicja z Wikipedi:
    Cytat:
    Amplituner – zespół wzmacniacza akustycznego (amplifier) i odbiornika radiowego (tuner) we wspólnej obudowie, z jednym wspólnym układem zasilania.

To jest zwykły wzmacniacz na 6 głośników, nawet nie posiada dekodera DD.

0
  • #6 16 Sty 2013 12:56
    anmedia
    Poziom 39  

romeok01 napisał:
    To nie jest amplituner.

Tak, przepraszam, zwykle przejezyczenie. Amplituner posiada zawsze tuner radiowy. Dziekuje za poprawke!

Dodano po 1 [minuty]:

romeok01 napisał:
    To jest zwykły wzmacniacz na 6 głośników, nawet nie posiada dekodera DD.

Zgadza sie, nic nie posiada. Dlatego tez napisalem powyzej o stronie producenta.

0
  • #7 16 Sty 2013 14:55
    kwiecien91
    Poziom 8  

angelica_n napisał:
    Po co kupujecie sprzet skoro nawet nie rozumiecie zasadnosci jego dzialania, lub wogole do czego on sluzy.

Głosniki kupilem z rok temu do kompa i dobrze sluzyly ale juz nie chce miec pod kompem tego wiec pomslalem ze do tv podlacze. wiec z tego co piszecie musze kupic odtwarzacz blue-ray ?

0
  • #8 16 Sty 2013 15:40
    anmedia
    Poziom 39  

kwiecien91 napisał:
    wiec z tego co piszecie musze kupic odtwarzacz blue-ray ?

Widze ze nie rozumiesz. Nawet jak kupisz najtanszy model to nic z tego. Odtwarzacz DVD czy bluRay musi miec specjalne wyjscie (przyklady 5.1 ponizej wlacznie z nowym system 7.1)
    Ale to dopiero czesc problemu. Bo nawet po podlaczeniu jedynie uzyskasz czesc mozliwosci. Brak mozliwosci korekcji dzwieku, brak mozliwosci korekcji czy modyfikacji efektow, to w sumie powoduje ze ten zestaw jedynie nadaje sie jak napisales wyzej to komputera. Poniewaz w komputerze wszystkie te braki uzupelniasz oprogramowaniem.

0
  • #9 20 Sty 2013 11:45
    kwiecien91
    Poziom 8  

angelica_n napisał:
    Widze ze nie rozumiesz. Nawet jak kupisz najtanszy model to nic z tego. Odtwarzacz DVD czy bluRay musi miec specjalne wyjscie (przyklady 5.1 ponizej wlacznie z nowym system 7.1)

Ehhh.... Dziękuje za odpowiedź widze że jesteś dobry znawca ;) Kupiłem zwykłe kable w biedronce za 10zł i wszystko działa jak należy hula aż miło :D

0