Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników 5.1 do tv

15 Sty 2013 19:51 4335 8
  • Poziom 8  
    Witam. w pierwszej kolejności chciałbym zaznaczyć że nie jestem pewien czy dobry dział wybrałem więc jeśli zły to proszę o przeniesienie ;)

mam pytanie bo mam takie głośniki

(Genius SW-HF5.1 6000) pokazałem tył sub
    a mój tv to LG LED 42 model 42LS3400 tył tv jest taki

i chciałem podłączyć właśnie głośniki do tego. Jak to zrobić ? czy musze coś dokupić lub coś ? bardzo proszę o odpowiedź
  • Poziom 27  
    Najlepiej kable Jack-Jack, w telewizorze wyjścia białe i czerwone AUDIO i dedykowane u samej góry INPUT TV we wzmacniaczu.Głośniki tylne nie będą pracować
  • Poziom 8  
    A nie ma możliwości takiej żeby działały też tylne ??
  • Poziom 1  
  • Poziom 35  
    angelica_n napisał:

Ten zestaw co posiadasz to najzwyklejszy amplituner z efektem surround.

To nie jest amplituner.

Definicja z Wikipedi:
    Cytat:
    Amplituner – zespół wzmacniacza akustycznego (amplifier) i odbiornika radiowego (tuner) we wspólnej obudowie, z jednym wspólnym układem zasilania.

To jest zwykły wzmacniacz na 6 głośników, nawet nie posiada dekodera DD.
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    angelica_n napisał:
    Po co kupujecie sprzet skoro nawet nie rozumiecie zasadnosci jego dzialania, lub wogole do czego on sluzy.

Głosniki kupilem z rok temu do kompa i dobrze sluzyly ale juz nie chce miec pod kompem tego wiec pomslalem ze do tv podlacze. wiec z tego co piszecie musze kupic odtwarzacz blue-ray ?
  • Poziom 1  
  • Poziom 8  
    angelica_n napisał:
    Widze ze nie rozumiesz. Nawet jak kupisz najtanszy model to nic z tego. Odtwarzacz DVD czy bluRay musi miec specjalne wyjscie (przyklady 5.1 ponizej wlacznie z nowym system 7.1)

Ehhh.... Dziękuje za odpowiedź widze że jesteś dobry znawca ;) Kupiłem zwykłe kable w biedronce za 10zł i wszystko działa jak należy hula aż miło :D