Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Tp-Link TL-WR841N - Chwilowe przerywanie połączenia.

kucharz8888 15 Jan 2013 20:38 3048 17
    kucharz8888
    Level 10  
    Witam, otóż mój problem jest następujący. Posiadam ruter Tp-Link TL-WR841N i co jakiś czas (czasem co 30min., albo co 2h) na kilka-kilkanaście sekund tracę dostęp do internetu (nie ładują się strony, wywala z serwerów z gier itp.). W tym czasie nie pokazuje się żółty trójkąt, zasięg jest dobry (3/5 i 4/5 kresek). Co ok. miesiąc wyświetla się żółty trójkąt, ale wpisuję 2 polecenia do wiersza polecenia i jest ok. Może ktoś zna rozwiązanie do moich problemów, bo to już się staje uciążliwe.
    wojtek2803
    Level 37  
    Co to za internet jak masz go doprowadzonego do domu .

kucharz8888 wrote:
    W tym czasie nie pokazuje się żółty trójkąt,

Czy internet zanika na routerze również

kucharz8888 wrote:
    2 polecenia do wiersza polecenia i jest ok.

Co to za polecenia
    kucharz8888
    Level 10  
    wojtek2803 wrote:
    Co to za internet jak masz go doprowadzonego do domu.

Internet radiowy doprowadzany przez lokalnego dostawcę (NetPol).

wojtek2803 wrote:
    Czy internet zanika na routerze również

Nie ruter pokazuje, że jest wszystko ok.

wojtek2803 wrote:
    Co to za polecenia

"ipconfig /release" i "ipconfig /renew". Dodam również, że na drugim komputerze dzieje się to samo, ale tam obecny jest tylko ten pierwszy problem (bez trójkątu).
    kucharz8888
    Level 10  
    Mogę się zapytać jak włączyć taki konfigurator, ponieważ zawsze ustawiałem nową sieć z poziomu windowsa
    kucharz8888
    Level 10  
    hmm... ruter był wcześniej resetowany 3 razy, ale nie podawałem nigdzie hasła ani loginu, a admin\admin nie pasuje, chyba że chodzi o hasło do sieci i nazwe sieci
    krakarak
    Level 41  
    Chciałem autorowi tematu polecić instalację firmware od DD-WRT, ale jak on ma problem z dostaniem się przez www na router to chyba go to przerośnie. I nigdy nie wykorzysta tamtych opcji.
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Kabel od dostawcy masz na WAN-e TP-Link-a?

Dodano po 16 [sekundy]:

krakarak wrote:
    Chciałem autorowi tematu polecić instalację firmware od DD-WRT, ale jak on ma problem z dostaniem się przez www na router to chyba go to przerośnie. I nigdy nie wykorzysta tamtych opcji.

Jesteś dużym optymistą ;)
    kucharz8888
    Level 10  
    Nie, internet jest radiowy z małej satelitki połączonej z ruterem, a do pc przez wi-fi.
    PS. Dało by się jakoś zresetować/ przywrócić to hasło do logowania aministracyjnego?
    jimasek
    kucharz8888 wrote:
    Nie, internet jest radiowy z małej satelitki połączonej z ruterem, a do pc przez wi-fi

Jaka wtyczka w mieszkaniu, RJ45? Bo trudno cię zrozumieć.
    kucharz8888
    Level 10  
    Tak wtyczka jest RJ45 :)
    jimasek
    kucharz8888 wrote:
    Tak wtyczka jest RJ45

No to trudno ci odpowiedzieć w jakim porcie masz ją w TP-linku? WAN czy LAN (zółty czy niebieski)?
    kucharz8888
    Level 10  
    Przepraszam cie bo na początku musiałem chyba nie zrozumieć :) Jest w WAN
    jimasek
    Jeżeli nie wchodzi admin/admin czyli masz zmienione dane do logowania. Pozostaje reset do ustawień fabrycznych i ponowna konfiguracja przez przeglądarkę internetową.
    witux
    VIP Meritorious for electroda.pl
    Klika postów nic nie wnoszących do tematu usunąłem. Proszę się nie dublować.
    krakarak
    Level 41  
    Kolego jimasek - można też przyjąć, że autor ma wpisane w routerze pewne parametry potrzebne do uzyskania dostępu do internetu i po wykonaniu resetu już wcale nie będzie miał dostępu. To dopiero będzie płacz. Możliwe, że ktoś mu właściwie skonfigurował ten router i by zielony użytkownik w nim nic nie grzebał, zmienił tak usera jak i hasło.
    jimasek
    krakarak wrote:
    Kolego jimasek - można też przyjąć, że autor ma wpisane w routerze pewne parametry potrzebne do uzyskania dostępu do internetu i po wykonaniu resetu już wcale nie będzie miał dostępu. To dopiero będzie płacz. Możliwe, że ktoś mu właściwie skonfigurował ten router i by zielony użytkownik w nim nic nie grzebał, zmienił tak usera jak i hasło

Oczywiście możesz mieć rację.