Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

M740SU - Niepowodzenie przy włączaniu systemu/przy próbie formatowania

15 Sty 2013 21:47 1200 6
  • Poziom 8  
    Witam,

mam problem z dosyć rzadkim modelem laptopa (nazwa podana w temacie). Otóż próbowałem włączyć urządzenie jednak w pewnym momencie ładowanie się Windowsa zostaje zawieszone. Chcąc sformatować dysk, występuje podobny problem, tj. po wybraniu partycji na której chciałem zainstalować system, po chwili wszystko ustaje - zatrzymuje się w miejscu. Chciałem spróbować czy coś podobnego stanie się z Live CD Ubuntu - niestety i tutaj po załadowaniu się ok. 10% jądra systemu, wszystko się zawiesiło.
    Czym to wszystko może być spowodowane? Przyznam, że to dosyć dziwny problem. Będę wdzięczny za wszelką pomoc.

Pozdrawiam.
  • Poziom 8  
    Zrobiłem zgodnie z tym co napisałeś oraz to co było podane na stronie. Na zdjęciu znajduje się wynik.

Nie wiem jednak co oznaczają poszczególne pola.
  • Poziom 8  
    Niestety system się nie załadował. Wszystko w pewnym momencie (w trakcie ładowania się) ustaje. Dla próby dałem kość pamięci (również DDR2), jednak i tutaj występuje ten sam problem, tj. dla przykładu chcąc sformatować dysk, przechodzę przez kroki instalatora Windows 7 (podział na partycje, formatowanie, etc.), pozycja "rozpakowywanie" przebiega ok, jednak na pozycji "instalowanie" wszystko się zatrzymuje.
  • Spec od komputerów
    Jeżeli Partedmagic nie startuje to nie jest problem dysku. Bez dysku też powinien wystartować. SMART najpierw a nie instalacja na siłę bez znajomości kondycji dysku.
    Pozdrawiam
  • Poziom 8  
    Już nie wiem w czym może tkwić problem. Dla próby wsadziłem inny (sprawny) dysk jak i inną (także sprawną pamięć RAM) - komputer przez chwilę coś wyświetli i nagle się wszystko zatrzymuje w miejscu.