Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Prośba o schemat termostatu

16 Sty 2013 07:12 2841 13
  • Poziom 18  
    Witam Panowie poszukuje schematu termostatu na 400 stopni , napewno z czujnikiem pt , termostat ma pracowac w piecu , szukalem w google ale tam mi wyszukuje tylko max 180 stopni , moze macie jakies rozwiazanie , termostaty mechaniczne nie wchodza w gre

Pozdrawiam
  • Poziom 24  
    Prawie każdy regulator temperatury można skonfigurować by pracował jako termostat. Zwykle ma możliwość wyboru rodzaju czujnika i w tym przypadku zastanów się czy zamiast "pt" (pt100, pt1000?) nie lepiej/taniej byłoby zastosować termoparę (K, J), które to bardziej nadają się do pomiaru wyższych temperatur. Pt100 spokojnie będzie mierzył w temperaturze 400stC, ale musi to być czujnik konstrukcyjnie przystosowany do tego zakresu.
    Szeroką gamę regulatorów temperatury ma w ofercie firma Lumel
  • Poziom 18  
    ojoj jak patrze tutaj na ceny to chyba lepiej jednak zastosowac mechaniczny termostat ,termostat mechaniczny kosztuje niecale 100zl czy da rade zrobic cos tanszego
  • Poziom 24  
    Do czego chcesz to zastosować?
  • Poziom 18  
    Piec do pizzy .
  • Poziom 24  
    To zastosuj termostat piekarnika dostępny w każdym sklepie z częściami AGD, ale raczej nie licz na zakres 400 stC (na pewno aż tyle potrzebujesz?).
  • Poziom 18  
    bynajmniej na piecu jest skala od 0 do 500 stopni , tez nie wiem po co , bo przy takiej temperaturze sie spali , grzalki sa 3000W i jestem ciekaw jak zmniejszyc koszt wymiany termostatow

Dodano po 1 [minuty]:

grzalki sa w piecu od gory jedna i na dole druga , piec wylozony szamotem
  • Poziom 24  
    Szukaj jakiegoś używanego regulatora z wejściem na termoparę, taki czujnik i oczywiście stycznik. Czasem można na serwisach aukcyjnych okazyjnie cos zdobyć.
  • Poziom 18  
    ok to ja wiem ja chcialem tylko obnizyc koszty wymiany a piecow mam oklo 40 szt. uszkodzone grzalki i termostaty

• Poziom 10  
    Cześć,
    Sprawdź dobrze jakie masz termostaty.
    Mam od 50 do 300 st.C za 30zł netto sztuka.
  • Poziom 21  
    darex120 napisał:
    bynajmniej na piecu jest skala od 0 do 500 stopni , tez nie wiem po co , bo przy takiej temperaturze sie spali

Pizza się nie spali. W pizzerii, w której pracuje moja żona piecze się w temp. 400stC. Termostat do 500stC jest jak najbardziej właściwy, a pizza najlepsza w mieście.
  • Poziom 24  
    Czyli mamy odwieczny dylemat: tanio czy dobrze? :D
  • Poziom 21  
    Jeżeli piec służy do zarabiania pieniędzy to raczej odpowiedź jest prosta.
  • Poziom 18  
    Ok , znalazlem termostaty w dobrej cenie . Tmeat zamykam