Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LG LED 22 M2232D - Jak podłączyć głośniki do TV oraz PC ?

Marcinva 16 Sty 2013 09:33 9777 10
  • #1 16 Sty 2013 09:33
    Marcinva
    Poziom 13  

Witam.
    Zakupiłem wczoraj TV "LG LED 22 M2232D"

Posiada on z tyłu takie wejścia :

Chce do niego podłączyć zestaw głośników " 5.1 Logitech X530"

Do tej pory miałem je podłączone do PC za pomocą trzech jacków :

Mam również taką "przejściówkę ?"

Czy jest możliwość podłączenia tych głośników tak abym miał głos z TV oraz z PC ?
    Dodam że podłączałem dwa dzincze pod TV pod wejście audio pod białe i czerwone oraz użyłem tej przejściówki podanej wyżej lecz żadnego efektu :(

Z Góry Dziękuję za pomoc
    Pozdrawiam.

0 10
  • Pomocny post
    #2 16 Sty 2013 10:01
    egon42
    Poziom 37  

Kolego problem był setki razy opisywany a więc funkcja szukaj. Żeby był dźwięk w głośnikach tv musi mieć wyjście audio a nie wejście a z zdjęcia to nie wynika, jedynie można wyprowadzić dźwięk ze złącza euro ale tam jest dźwięk z tunera analogowego. Jak tv ma wyjście słuchawkowe to w ostateczności można je wykorzystać ale przy częstym wkładaniu długo nie podziała.

0
  • #3 16 Sty 2013 10:06
    Marcinva
    Poziom 13  

Mam jeszcze z boku takie wejscie czy wyjscie ( nie znam sie :P )

A co masz na myśli że "przy częstym wkładaniu długo nie podziała. " ? :|

1
  • Pomocny post
    #4 16 Sty 2013 10:33
    egon42
    Poziom 37  

Przy częstym wkładaniu wtyku do gniada słuchawkowego to gniazdo po prostu się rozsypie a wtedy tv będzie bez głosu.

1
  • #5 16 Sty 2013 10:43
    Marcinva
    Poziom 13  

Rozumiem, ale po co mam wyjmować :) mi zależy na tym aby podłączyć te głośniki pod TV i PC abym miał głos z TV jak oglądam Tv oraz dźwięk z PC jeżeli gram czy słucham muzyki :).

Czy gniazda które posiadam pozwolą mi na taką wygodę :)
    Za pomoc mogę zaoferować na dobre piwo :)

0
  • Pomocny post
    #6 16 Sty 2013 11:03
    Sl4V4
    Poziom 17  

Po pierwsze, to nie jest TV tylko monitor.
    Po drugie, jak masz podłączony komputer do monitora i jaka antena?
    Po trzecie, tak jak pisał kolega @egon42, albo podłączasz głośniki przez wyjście (out) jack (którego ten monitor nie posiada), albo wyciągasz dźwięk z AV, czyli EURO\SCART. Przy czym masz tylko sygnał analogowy (z TV naziemnej DVB-T dźwięku nie będzie).

Na marginesie, żebyś nie miał w przyszłości pytań podstawowych. Wejścia\wyjścia oznaczone są jako IN\OUT

0
  • #7 16 Sty 2013 11:19
    Marcinva
    Poziom 13  

To czy jest to TV czy monitor nie będę się spierał, zwracam się jako TV ponieważ na allegro był w kat. RTV i AGD › TV i Video › Telewizory › LED › LG :).

Monitor z PC jest podłączony za pomocą gniazda RGB - dziś planuje go podłączyć za pomocą kabla HDMI, Źródło telewizji to kablówka.

Czyli zostało mi jedyne wyjście to podłączenie pod to gniazdo ?

A to gniazdo do czego służy ?

0
  • #8 16 Sty 2013 11:29
    Sl4V4
    Poziom 17  

To poniżej służy do przesyłu dźwięku z PC jeżeli kompa podłączasz przez RGB/DVI. Żeby mieć dźwięk z PC na głośnikach monitora musisz podpiąć dodatkowo kabel jack-jack z wyjścia audio PC.

1
  • #9 04 Maj 2013 21:54
    Marcinva
    Poziom 13  

Odświeżę temat ponieważ z powodów osobistych nie było mnie w kraju aby zając się tematem.

Panowie czyli nie da rady podłączyć tak aby podłączyć te głośniki pod TV i PC abym miał głos z TV jak oglądam Tv oraz dźwięk z PC jeżeli gram czy słucham muzyki ?? :|

1
  • #10 17 Sty 2014 19:48
    piotr474
    Poziom 1  

Witam

Mam podobny problem i rozumiem iż mój monitor nie posiada wyjścia słuchawkowego
    Wspomniane również było tutaj to że można uzyskać wyjście analogowe przez gniazdo scart Czy było by możliwe wykorzystanie tego aby uzyskać wyjscie audio które dało by się podłaczyć pod wejscie wieży aby dzwięk z tv był słyszalny na wieży Konkretnie czy wogóle są jakiekolwiek szanse podłączenia tego monitora pod wieże Mam jeszcze w nim złacze hdmi z którego nie będę korzystał Wieża to leciwa fw545c Philipsa Głównie zależało by mi aby np puścić muzykę w jakiś sposób z pendriva w monitorze przez wyżej wymienioną wieże

Wiem że chaotycznie troche to opisałem ale tonący się brzytwy chwyta

0
  • #11 24 Sty 2014 10:43
    grubs
    Poziom 32  

Jeżeli będziesz korzystał z wew tunera TV to tak. Prawdopodobnie będzie działać.
    Czyli przejściówka scart na chinche i do wieży do wejścia audio in/ aux.
    Co do pen driva to raczej nie będzie działać.(spróbuj)
    Możesz uzyskać dźwięk podłączając pendrive do laptopa czy komputera i jego wyjście słuchawkowe podłączysz do wieży kablem mini jack na 2xchinch.

0