Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung PS42A451 - Nie można włączyć, świeci dioda st-by

wiechuu 16 Sty 2013 09:53 4494 4
  • #1 16 Sty 2013 09:53
    wiechuu
    Poziom 10  

Witam, spuchnięty był kondensator CB402 2200uF/10V filtrujący napięcie STD 5V, wymieniłem -napięcie jest poprawne ale brak jakiejkolwiek reakcji na pilota i klawiaturę, dioda świeci jednostajnie . Napięcie włączające PS_ON jest stałe =3,3V nie zmienia się nawet na chwilę podczas włączania pilotem a dioda led nawet nie mrugnie w tym czasie. Wymontowałem pamięć 24c256 na płycie main BN94-01671A zaprogramowałem FF-ami jak to sugerowano w innym poście ale to nic nie zmieniło. Mam pytanie do kolegów co jeszcze sprawdzić na płycie main i czy można jakoś sztucznie wysterować sygnałem PS_ON aby uruchomić główną przetwornicę i sprawdzić pozostałe moduły.

0 4
  • #2 16 Sty 2013 11:14
    lisek
    Spec od monitorów

Zasilacz masz taki jak napisano w Link
    Link_1

PSU: DYP-42W3 = Samsung BN44-00204A (inna nazwa PSPF421701A )

CTRL (LJ41- 05078A/ LJ92-01485) dla szkła S42AX-YB04.

Zasilacz możesz uruchomić na stole.
    Potem możesz uruchomić w tr. autonomicznym.
    Reszta załatwi (schemat psu ...tryb ) opcja Szukaj , pisano na forum

Link_manual Samsung PS42A410C1XXH, Chassis: F53A(P_Europe_HD)
    Przy St-by +5V sygnał z przycisku power On idzie na procek na Main SEMS01....
    jesli nie reaguje na przycisk

Jesli odłaczysz od Main PS_ON, podasz ten pin na ..... , to psu powinien się wł..
    Powinno pojawić się VS_ON (3.7V) z Logic control na psu , ... pojawi się Vs i inne napięcia, plasma powinna zagrać
    Układ startu ,jeśli masz st-by +5V

0
  • #3 16 Sty 2013 14:37
    wiechuu
    Poziom 10  

Dzięki "lisek" za podpowiedzi i linki , uruchomiłem tryb autonomiczny według porady : "Odłącz MAIN. Na PSU w złączu CN801 PS_ON dajesz na masę, a na LOGIC złącze CN2007 stawiasz zworkę 3 i 4 pin. Potem w sieć ".
    Nie wiem czy to jest OK bo na module CTRL najpierw zapala się led1 na ok 1sek a później miga led2 a na ekranie wyświetlany jest test tj. biały, potem poszczególne kolory a później przemiatanie kolorami poziome , pionowe i skośne.
    Napięcia z PSU 15V, 56V i 206V.
    Po wyłączeniu i podłączeniu modułu MAIN zmierzyłem napięcia na stabilizatorach na tym module: IC1007=2,5V , IC1011=3,3V , IC1009=1,25V.
    Na złączu CN3002 pojawia się sygnał z odbiornika IR i na jednym pinie napięcie zmienia się przy naciskaniu na przyciski dotykowe od 0,0V do 3,3V w zależności który przycisk jest naciśnięty.
    Telewizor w dalszym ciągu martwy.
    Co można jeszcze sprawdzić czy wymienić moduł MAIN ?
    Gdzie można go kupić w dobrej cenie?

0
  • Pomocny post
    #4 16 Sty 2013 15:57
    lisek
    Spec od monitorów

Cytat:
    na ekranie wyświetlany jest test tj. biały, potem poszczególne kolory a później przemiatanie kolorami poziome , pionowe i skośne.

czyli Logic ,taśma i panel OK

Uszkodzenie masz na Main , sprawdz generację kwarcu na procku SEMS01
    Skoro wymieniałeś eeprom (FF) i nić to mamay najgorsze - procek
    Tylko wymiana Main

* Ponieważ ps_on masz stale H (tak napisałeś w pierwszym poście) , a TV działa gdy jest L .... sprawdz jeszcze elementy na tej drodze.

Rozumiem ,że napięcia masz w normie * mierzone w tr. autonomicznym i zgodne ze stickerem / fotką i danymi
    Cytat:
    Vs
    Va
    Vg = 15V :
    Ve = 94V (formowane na X-Main/sus)
    W czasie pracy PSU
    ______
    potem dodatkowo
    Vsc = -190V (formowane w Y-Main):

jest czy zanika/zanżone pow tr.autonom.

0
  • #5 24 Sty 2013 17:36
    wiechuu
    Poziom 10  

Niestety próba naprawy modułu main nie powiodła się , kupiłem nowy moduł i po podłączeniu do telewizora okazało się że wszystko jest sprawne.
    Ustawiłem tylko w menu język , kraj i zaprogramowałem stacje TV , ponadto sprawdziłem wszystkie wejścia AV i HDMI- wynik pozytywny.
    Aktualnie przeprowadzam kilkudniowy test sprawdzający.
    Po kilku dniach testowania wszystko OK, zamykam temat.

0