Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Log SMBus baterii F3 - rozszyfrowanie protokołu

16 Sty 2013 10:20 2139 3
 • Poziom 10  
  Witam,

  Próbuje rozszyfrować protokół smbus baterii. Początek jest prawidłowy start + 7 bit slave adres(11- Smart Battery). Dalej to już nic nie pasuje z dokumentacją "System Management Bus Specification". Ten log każe zacząć ładować baterię. Proszę o pomoc.
  Pozdrawiam

  Log SMBus baterii F3 - rozszyfrowanie protokołu

 • Poziom 32  
  Takie pytanie: dlaczego zagłębiasz się w protokół smbus? Zrozumienie komunikacji między kontrolerem baterii a laptopa jest proste bez analizy przebiegów oscyloskopowych. Istotne są flagi wystawiane przez kontroler baterii w odpowiedzi na sygnały z chargera w laptopie. Na tej podstawie są otwierane tranzystory i ogniwa są ładowane lub rozładowywane.
  Jednak jesli chcesz, to prześlę ci dokładny opis protokołu, tam jest wszystko dokładnie opisane.

 • Poziom 32  
  Witam.
  Mam specyfikację smbus w.110 i 111, a więc to samo co już masz. Myślę, że powodem braku ładowania nie jest brak komunikacji. Nie pisałeś nic o ogniwach baterii, czy testowałeś je. Max-y mają to do siebie, że jeśli odłączysz je od zasilania odlutowując ogniwa, to się zablokują. Dlatego należy nowy pakiet łączyc równolegle ze starym, aby ustrzec się tego. Jeśli wymieniałeś kontroler, to zapewne jest już po "ptaszkach". Można odblokować MAx-a, należy mieć jednak program UBRT lub be2works (wersja BOHOL) oba programy płatne i EV-2300. W twoim przypadku jest nieopłacalne inwestowanie w sprzęt i oprogramowanie dla jednej baterii.
  Niestety niemam tej wersji be2worksa, bo chętnie bym ci pomógł.
 • Poziom 10  
  temat umarł