Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
OptexOptex
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie głośników komputerowych przez interfejs gitarowy - trzaski

Dmitru 16 Sty 2013 11:03 1224 0
 • #1
  Dmitru
  Poziom 1  
  Witam

  Zakupiłem głośniki komputerowe Microlab Solo 6C. Korzystam z interfejsu gitarowego Pod UX2, który służy mi również jako zewnętrzna karta dźwiękowa. Mam kilka pytan odnośnie tego zestawu.

  1. Zauważyłem że głośniki trzeszczą mi w niektórych momentach jeśli podłączenie wygląda tak: Komputer -> Pod UX2 -> Głośniki wpięte w wyjscie słuchawkowe (w Podzie). Jeśli podłączam je bezpośrednio do komputera trzasków nie ma. Czy może być to spowodowane? Dodam że interfejs podłączony jest przez USB (i jeszcze przez HUB USB).

  2. W Podzie mam z tyłu dwa wyjścia analogowe (lewe i prawe, duży jack). Czy mogę wpiąć tam głośniki na zasadzie podwójny chinch -> dwa duże jacki? To ma w ogóle sens? Czy trzaski dzięki temu znikną? Może być tak że wyjście słuchawkowe ma "za małą moc" na stuwatowy zestaw? Jestem zielony zupełnie w takich sprawach i strzelam na ślepo.

  3. Czy ktoś sprawdzał interfejsy firmy Line6 (Pod seria GX/UX, myślę że nie ma wielkich różnic między poszczególnymi modelami) pod kątem jakości muzyki jaką generują działając jako zewnętrzna karta dźwiękowa? Jak to wypada na tle innych kart, oczywiście pomijając integry? Myślę czy nie kupić dodatkowej karty typowo do słuchania muzyki a interfejs zostawić tylko do zastosowań gitarowych. Ale jeśli jego bebechy są na przyzwoitym poziomie to nie ma chyba sensu.
 • OptexOptex