Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung ml-1640 - czerwona dioda statusu

16 Sty 2013 11:44 5061 2
 • Poziom 18  
  Witam, tak jak w temacie świeci sie czerwona dioda statusu, drukuje strone testową ale brak wydruku z komputera. Toner zamiennik. Nie mogę znaleźć tzw smart panela w sieci, będę wdzięczny za link
  Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
 • Poziom 15  
  OK, od początku. Te samsungi nie drukują strony testowej jak coś niedomaga - wyświetlają wtedy diodą kolor czerwony. Nie pamiętam ale tak mi się wydaje , że nawet gdy w drukarce nie ma papieru, to też będzie czerwony status NOT READY. Zakładając , że masz papier, masz status diody zielony - możesz wydrukować stronę testową / prezentacyjną.Więc jeżeli jakość wydruku jest OK, to szukałbym usterki albo w tzw. formaterze, albo w wyrwanym gnieżdzie USB lub kablu USB. Opisz dokładniej proszę co kiedy możesz , a czego nie możesz zrobić. PS: Status monitor znajduje się w sterowniku, chyba że masz zainstalowany sterownik Universal Printing by Samsung :). Zaczął bym od namierzenia sterownika w komputerze, i czy przypadkiem drukarka nie jest offline. Napisz jak pomogło :)
 • Poziom 17  
  A może poprostu toner Ci się skończył? Albo uszkodził Ci się chip zliczający na tonerze... Włóż inny kartridż z innym chipem i sprawdź.