Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW GOLF IV 1,6 SR - CIĘŻKO ODPALA NA CIEPŁYM SILNIKU

16 Sty 2013 12:18 6177 6
  • Poziom 9  
    WITAM. Mam problem z golfem IV 1,6 sr. Jak jest zimny to odpala bez problemu ale gdy tylko trochę pochodzi i go zgaszę to bez gazu w ogóle nie odpali a nieraz nawet z gazem też nie odpali. Wymieniłem już :przepływomierz,sondę lambda,cewkę zapłonową,pompę paliwa,czujnik hala,świece,czujnik temperatury,przepustnica zaadoptowana i nic
  • Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 32  
    Sprawdz G 28 -czujnik położenia wału korbowego, który przeważnie daje o sobie znać na ciepłym silniku .
  • Poziom 32  
    I nic z tym nie zrobisz.
    Po odpaleniu zimnego silnika dawka jest bardzo wysoka i jak go zgasisz po krótkim czasie to w cylindrach pozostaje niespalone paliwo.

Dla potwierdzenie mojej opinii poczekaj 5-10 min na odparowanie ,odpali napewno.
  • Poziom 7  
    czujnik położenia wału korbowego kolo filtra oleju się znajduje
  • Poziom 1  
    Czy problem rozwiązany ???? :?: Kolega ma ten sam problem i nic nie pomaga z powyższych podpowiedzi ... Czy są nowe pomysły ??? CPU brak błędów !!!
  • Poziom 9  
    Witam!!!
    Miałem podobny problem z moim 1.6 SR. Ale objawiło mi się to w dwojaki sposób.
    1. Słabo odpalał na zimnym i ciepłym:
    Wymieniłem świece, akumulator, czujniki temperatury, przewody WN, czujnik położenia wału, czujnik rozrządu, uszczelki na kolektorze ssącym, regulator ciśnienia paliwa, przepustnicę, pompę paliwa i dalej ten sam objaw. Sprawdziłem cienienie w cylindrach i było ponad 12. Był podpinany z 6 razy komputer. Zresztą komputer też został sprawdzony. Wyczyściłem sondę lambda.
    Okazało się że samochód bierze za dużo oleju i nie chodziły już pierścienie olejowe również uszczelniacze zaworowe już przepuszczały.
    Olej zalewał świece dlatego słabo odpalał.
    Zrobiłem generalny remont silnika. Nie powiem po remoncie przez 2 dni chodził idealne ale później ...
    2. Jak ciepły słabo zapalał. trzeba było dodać gazu. a z rury wydechowej wyzwalał się zapach niespalonego paliwa. Jak zimny odpalał idealnie. Spalanie nawet jakby wzrosło. Zaraz po zgaszeniu też odpalał idealnie. problem z odpaleniem miał jak postał z 10 minut lub był lekko ciepły.
    Podejrzenie padało na sonde lambda ale najpierw wykręciłem świece i się okazało że są wręcz czarne. Zrobiłem próbę i wcale nie dawały dobrej iskry.Świece miałem założone 3 elektrodowe. Kolega doradził mi żebym założył 1 elektrodowe i tak zrobiłem.
    Na tych 1 elektrodowych iskry dawało idealne.
    Jakby ręką odjął. Wszystko wróciło do normalności nawet spalanie zmalało.

Pozdrawiam i mam nadzieje że chociaż trochę pomogłem.

Moderowany przez T5:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.