Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

VW GOLF IV 1,6 SR - CIĘŻKO ODPALA NA CIEPŁYM SILNIKU

16 Jan 2013 12:18 7968 6
  • Level 9  
    WITAM. Mam problem z golfem IV 1,6 sr. Jak jest zimny to odpala bez problemu ale gdy tylko trochę pochodzi i go zgaszę to bez gazu w ogóle nie odpali a nieraz nawet z gazem też nie odpali. Wymieniłem już :przepływomierz,sondę lambda,cewkę zapłonową,pompę paliwa,czujnik hala,świece,czujnik temperatury,przepustnica zaadoptowana i nic
  • User removed account  
  • Level 32  
    I nic z tym nie zrobisz.
    Po odpaleniu zimnego silnika dawka jest bardzo wysoka i jak go zgasisz po krótkim czasie to w cylindrach pozostaje niespalone paliwo.

Dla potwierdzenie mojej opinii poczekaj 5-10 min na odparowanie ,odpali napewno.
  • Level 8  
    czujnik położenia wału korbowego kolo filtra oleju się znajduje
  • Level 1  
    Czy problem rozwiązany ???? :?: Kolega ma ten sam problem i nic nie pomaga z powyższych podpowiedzi ... Czy są nowe pomysły ??? CPU brak błędów !!!
  • Level 9  
    Witam!!!
    Miałem podobny problem z moim 1.6 SR. Ale objawiło mi się to w dwojaki sposób.
    1. Słabo odpalał na zimnym i ciepłym:
    Wymieniłem świece, akumulator, czujniki temperatury, przewody WN, czujnik położenia wału, czujnik rozrządu, uszczelki na kolektorze ssącym, regulator ciśnienia paliwa, przepustnicę, pompę paliwa i dalej ten sam objaw. Sprawdziłem cienienie w cylindrach i było ponad 12. Był podpinany z 6 razy komputer. Zresztą komputer też został sprawdzony. Wyczyściłem sondę lambda.
    Okazało się że samochód bierze za dużo oleju i nie chodziły już pierścienie olejowe również uszczelniacze zaworowe już przepuszczały.
    Olej zalewał świece dlatego słabo odpalał.
    Zrobiłem generalny remont silnika. Nie powiem po remoncie przez 2 dni chodził idealne ale później ...
    2. Jak ciepły słabo zapalał. trzeba było dodać gazu. a z rury wydechowej wyzwalał się zapach niespalonego paliwa. Jak zimny odpalał idealnie. Spalanie nawet jakby wzrosło. Zaraz po zgaszeniu też odpalał idealnie. problem z odpaleniem miał jak postał z 10 minut lub był lekko ciepły.
    Podejrzenie padało na sonde lambda ale najpierw wykręciłem świece i się okazało że są wręcz czarne. Zrobiłem próbę i wcale nie dawały dobrej iskry.Świece miałem założone 3 elektrodowe. Kolega doradził mi żebym założył 1 elektrodowe i tak zrobiłem.
    Na tych 1 elektrodowych iskry dawało idealne.
    Jakby ręką odjął. Wszystko wróciło do normalności nawet spalanie zmalało.

Pozdrawiam i mam nadzieje że chociaż trochę pomogłem.

Moderated By T5:

3.1.19. Nie wysyłaj wiadomości w tematach archiwalnych, jeśli jest to kolejne pytanie, w szczególności inne niż osoby pytającej. Z racji szacunku do pytającego załóż własny temat. Możesz dopisać tylko sposób rozwiązania problemu.