Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

glosniki creative inspire t 5800

lol222 11 Feb 2005 15:42 3128 8
    lol222
    Level 11  
    mam dwa pytanka:
    1.chce kupic glosniki creative inspire t 5800.czy maja dobra jakosc dzwieku czy jakas inna czy w gule sa super czy nie?
    2.czy ktos ma schemat jak rozmiescic glosniki 5.1 tak zeby dzwiek z glosnikow byl przestrzenny czy jakis bardzo dobry?
    tony_tr
    Level 22  
    Nie wiem co to za głośniki podał byś chociaż link. Są to komputerowe głośniki więc za dobre to one zapewne nie są. A głośniki rozłuż jak uważasz. Jakość będziasz miał tylko przyzwoitą. Nie wiem jaka jest cena tego zestawu.
    Macias+-
    Level 20  
    jakosc nie bedzie zla ale "mocnego" dzwieku z tego nie uzyskasz...
    co do rozstawienia to ustaw "fronty" z przodu po lewej i prawej "reary" z tylu z lewej i prawej a "centrala" z przodu po srodku :P

pozdrawiam
    toadi
    Level 36  
    To co moge powiedziec o creative na podstawie odsluchy p5800 p580 p5100 dzwiek jest szczegolowy precyzyjny i w miare mily zaskakuja stosunkiem jakosc cena ale nie wyciagniesz znnic duuzo dzwieku tj glosno dobrze sprawdzaja sie w filmach grach gorzej w muzyce (ale i tak lepiej niz inne podobne konstrukcje) waty nie biora sie tam z powitrza sa dosc solidne trafa zasilajace o mocach po 70W maly albo niemaly uprage polegajacy na przerobce suba (tj przelorzenia calosci elektroniki do innej obudowy z wiekszym glosnikiem) pozawala im pokazac pazurki
    Tremolo
    Level 43  
    Kup lepiej w przyszłości głosniki stereofoniczne + mały wzmacniacz do muzyki... gierki i filmy mozesz na tym odtwarzac w domu, ale do porzadnego kina domowego to sie nie umywa. ( to że creatie to dobra firma to tez bujda jest po prostu popularna, bo mają dobry marketing, a Ty masz tak myślec, że sa dobrzy, to co się dzieje teraz w kinie domowym to za tą cene 240 złoty byś jednego głosnika surround, a jak wiadomo pieniadz pozwala porównac dwa rożne przedmioty. )

Ale 240 złoty to nie dużo. W przeliczeniu na głośnik... jest jakieś 40 złoty(!). W tym od razu masz układ aktywny. Trafa...

Pewnie wiele rzeczy jest zrobionych po kosztach. Ale kiedyś za tę cene srzedawali w komputerowych sklepach totalny szajs, a ludzie kupowali (PMPO 500W).

Tak jak mowi Toadi - kup te głośniczki i przerób subwoofer, najlepiej dołóż cene całego kompletu do około 150 złoty na Suba i powinieneś być zadowolony. Wtedy kupujesz porzadny głośnik 25-30 cm i aplikujesz do dużej obudowy wg tutaj na forum opisywanych zasad, reszta zestawu powinna sobie poradzić... Subwoofer uratował by cała sytuacje.

Bez obrażania, ale wole kupić tanie glośniczki za 30 zloty niż te Creative... Nie widze po prostu zbyt duzęgo skoku jakości w stosunku do ceny... Jedynie, zę te Creative'y sa bardziej praktyczne, jedno zasilanie na wszystko wyjscia...

A i od Creative'a i od tych grajków wolałbym porzadne głośniki stereo powiedzmy od pokroju Tonsil Cz@t w zwyż. W ramach dostosowania sukcesywnie zwiekszalbym ilosć głośników do czterech, pięciu...

Ale mozna zrobić to o wiele taniej na przykład na szerokopasmowcach Tesli (głośniki ARZ... ) głośniki można dostać w cenach 30zł / sztuke maja w dodatku membrany 16-20 cm średnicy... to ja nie wiem czy ten Creative ma taki głośnik w subie...

Ale wszystko zależy czego dokladnie oczekujesz.
    gdL
    Level 27  
    Sam zrób sobie wzmacniacz sześciokanałowy. Dla subka machnij wzmaka na LM3886. Jest to dobry,dość mocny wzmacniacz, przy 4ohmach koło 100W, dobrze kontroluje głośniki. Niech on zasila sobie subwoofer, który możesz zbudować na głośniku SLS : www.akustyk.com.pl/peerless/SLS-10.html

Do zasilania satelitek, zrobionych na jakimś efektywnym głośniku tesli np. na szerokopasmówce jak pisał mój poprzednik, użyj sobie na przykład tda2040. Odda do 20 W, ale przecież to dużo, bowiem satelitki nie dostaną energożernego bassu. Potrzebujesz pięciu takich wzmacniaczy, ale to nie wyniesie drogo. Jakość i satysfakcja wiele większa niż przy kupnie jakiegoś creativa...
    lol222
    Level 11  
    zna ktos taka karte dzwiekowa jak:
    -zewnetrzna
    -do 50 zl
    -6-cio kanalowa (5.1)
    ???
    gdL
    Level 27  
    W sumie każda karta obsługująca standart AC97, karty wbudowane, inne.

Np:

www.canyon.istore.pl/cgi-bin/shop.pl?id=921&sid=11058236&pin=29110562738880&mod=03&towar=106173&pt=&lang=pl-pln&pdo=01&psz=5980&pcz=

6 kanałów. Żeby wysłyszeć, że nie jest to Creative czy inny za 700 zł musisz mieć dobre głośniki...

www.sklep.tpc.pl/product_info.php?cPath=28&products_id=1033

Przykłady można mnożyć...