Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

citroen xara kombi 1,8 z 1998r - nie odpala

madlen1414 16 Jan 2013 12:38 1302 3
    madlen1414
    Level 2  
    Witam
    Mam problem z xsarą 1,8 1998r. Zacznę od tego, iż w dniu awarii normalnie odpalił i przejechałam nim ok 12km na parkingu stał ko 15min i już nie odpalił nie kręci a po przekręceniu kluczykiem kontrolki przygasają. Odłączyłam i podłączyłam ponownie akumulator i nic. Po 15 próbach zamykania i otwierania z pilota załapał, niestety po przejechaniu 8km zgasł i ponownie to samo po ok 20 razach odpalił. Odstawiłam go po dom i zgasiłam i ponownie próbowałam odpalić i nie kręci. Myślałam, że to wina dokładanego alarmu ale po jego odłączeniu dalej nic. :|
    Mam pytanie czy przyczyną może być rozrusznik, czy może coś innego?
    A może ktoś miał podobny problem?
    Kamery 3D Time of Flight - zastosowania w przemyśle. Darmowe szkolenie 16.12.2021r. g. 10.00 Zarejestruj się
    czesiek70
    Level 16  
    Akumulator sprawny?Rozrusznik kręci czy nie .Jak przygasają kontrolki podczas przekręcenia zapłonu to może być słaby aku-brak ładowania-lub słabe połączenie przewodów na aku lub masa z karoserią.Sprawdz najpierw przewody napięcie na aku i daj znać.
    madlen1414
    Level 2  
    Akumulator jest nowy ma zaledwie dwa miesiące. Rozrusznik nie kręci. Kontrolki przygasają a raczej znikają na sekundę podczas przekręcenia zapłonu. Z przewodami napięcie na aku wszystko ok.
    czesiek70
    Level 16  
    Kostka stacyjki.Sprawdz czy wychodzi napięcie na rozrusznik po przekręceniu.