Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

cyfrowy programator czasowy+lampki LED-pytanie

16 Sty 2013 18:30 6192 10
  • Poziom 16  
    Witam,
    Do programatora czasowego cyfrowego, mam podpięte lampki choinkowe LEDowe. Po zakończeniu programu ustalonego w programatorze, teoretycznie lampki powinny całkowicie zgasnąć. Jednak tak się nie dzieje. Otóż lampki świecą się, ale nie z taką samą mocą jak podczas trwania programu. Ktoś może mi wyjaśnić dlaczego tak się dzieje? Tzn. dlaczego lampki całkiem się nie wyłączają?
  • Poziom 33  
    Jaki programator?
    Niestety zima jest, mróz rozsadził szklaną kule :)
  • Poziom 34  
    Najprawdopodobniej równolegle do styków przekaźnika w programatorze jest podłączony układ gasikowy złożony z kondensatora i ewentualnie rezystora.
    Po otwarciu się styków przekaźnika prąd płynie przez ten układ gasikowy i przez podłączone lampki diodowe.
    Prąd jest mniejszy niż normalnie pobierany przez lampki i dlatego świecą z mniejszą siłą.
    Ten układ gasikowy służy do ochrony styków przekaźnika przed wypalaniem.
  • Poziom 16  
    Taki programator:
    cyfrowy programator czasowy+lampki LED-pytanie
  • Poziom 16  
    W skali od 1 do 10:
    10 - to moc jaką świecą lampki podczas "trwania" programu
    1 - to moc jaką świecą lampki w czasie gdy teoretycznie nie powinny świecić w ogóle :D

PS
    Czy pod taki programator jak na zdjęciu, mogę śmiało podłączyć bojler elektryczny?
  • Poziom 33  
    misiekk89 napisał:
    Czy pod taki programator jak na zdjęciu, mogę śmiało podłączyć bojler elektryczny?

Styki ma do 16 A więc możesz
  • Poziom 16  
    Dziękuję za pomoc :wink:
  • Poziom 38  
    misiekk89 napisał:
    Po zakończeniu programu ustalonego w programatorze, teoretycznie lampki powinny całkowicie zgasnąć. Jednak tak się nie dzieje.

Posiadam taki sam programator i podłączone do niego lampki choinkowe LED i wszystko się wyłącza jak należy...
    Wydaje mi się że problem może tkwić w JAKOŚCI lampek choinkowych... lub tym że przekaźnik rozłącza przewód neutralny zamiast przewód fazowy... spróbuj obrócić programator w gnieździe o 180st.
  • Poziom 16  
    BILGO napisał:
    Wydaje mi się że problem może tkwić w JAKOŚCI lampek choinkowych...

Dokładnie takie (klik) mam lampki.

BILGO napisał:
    spróbuj obrócić programator w gnieździe o 180st.

Nie mogę tak zrobić ponieważ mam gniazdo z bolcem.
  • Poziom 38  
    misiekk89 napisał:
    Nie mogę tak zrobić ponieważ mam gniazdo z bolcem.

Spróbuj w innym gnieździe...
  • Poziom 16  
    Wsadziłem programator w inne gniazdo w takiej samej pozycji, jak w tym pierwszym gnieździe z bolcem i nic nie pomogło. Później obróciłem programator o 180 stopni i SUKCES :D Po zakończenie programu lampki gasną całkowicie! :wink: