Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

jaki telewizor minimum 55 cali, cena ma drugorzędne znaczenie

pawel_0000 16 Jan 2013 19:21 6579 11
    pawel_0000
    Level 2  
    Szanowni,

Przegryzłem się chyba przez wszystkie tematy podobne do mojego, ale im więcej czytam, tym mniej wiem. Pozwalam sobie zatem zająć Wasz czas precyzyjnym pytaniem i z góry Wam dziękuję za podpowiedzi.

Szukam telewizora minimum 55 cali, nie pytajcie LED, LCD, plazma itp., bo jestem przysłowiową technologiczną "nogą". Potrzebuję sprzętu do oglądania filmów na BlueRay i Cyfrze+. Wahałem się między HX850 i ES8000, ale poczytałem ostatnio o znacznie tańszych urządzeniach Panasonica i Philipsa... i się pogubiłem. Kasa nie jest istotna, choć oczywiście wolę wydać 5,5 a nie 7,5 tysiąca. Liczy się dla mnie jakość obrazu, co do dźwięku, to TV będzie podłączone do bardzo dobrej klasy kina Harman Kardon i głośników JBL Balboa. 3D nie oglądam. Gadżety technologiczne (Skype, etc.) nieistotne.

Poniżej odpowiedzi na standardowy kwestionariusz:

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? sypialnia 6x4m2.
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? 3,5-4m
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 1-2
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? na wprost
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? wisieć
    6. Jak słońce świeci w pokoju? pokój jasny, po południu jest mocne słońce, są rolety
    7. Jaki masz obecnie telewizor? plazma 42 cale sprzed 100 lat ;)
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? gadżety nieistotne
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? cyfrowy
    10 .Jakie urządzenia? cyfra+, blueray, ew. PS3
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? 3-4
    12. Preferujesz matrycę matową czy błyszczącą? nie mam zdania
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? film, czasem sport
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? nie
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? sporadycznie
    16. Preferencje co do marki? brak
    17. Preferencje co do wielkości? 55 cali lub więcej
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? słaby obraz, smużenie, nadmiar gadżetów, szał na 3D
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? wieczorami
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? bez ograniczeń
    21. Czy telewizor ma mieć 3D - nieistotne
    pawel_0000
    Level 2  
    Locoloco, jak pisałem, siedziałem wcześniej na forum, prześledziłem też Twoje wypowiedzi, widziałem te linki, bo wklejasz je w wielu miejscach. Telewizor wygląda ciekawie.

Nie bardzo rozumiem, co masz na myśli pisząc "cena ma znaczenie i to duże", bo wydawało mi się, że napisałem wyraźnie, i to już w temacie postu, że ma znaczenie drugorzędne. A to że wolę wydać 5,5 zamiast 7,5 tys zł, to chyba normalne? Piszesz o "deklaracji cenowej" JJakiej deklaracji cenowej!? Nic nie deklarowałem... (patrz punkt 20). Mam wrażenie, że Twój wpis to marketingowy standard, który wklejasz wszędzie :/
    User removed account
    Level 1  
    pawel_0000
    Level 2  
    Przepraszam, jeśli odebrałeś mój wpis jako atak... niezamierzone. Cenię Twój wkład w to forum, ale po prostu widziałem już wcześniej kilkukrotnie te same linki.
    Jeszcze raz napiszę - nie ma dla mnie znaczenia, czy zapłacę za TV 5 czy 10 tys. Nadrzędna wartością jest dla mnie jakość obrazu. Choć oczywiście jeśli będą dwa TV o porównywalnej jakości obrazu i jeden będzie kosztował 10, a drugi 5 tys, to wybiorę ten drugi...
    krakarak
    Level 41  
    Ja natomiast polecam TV LED Samsung UE55ES7000.
    A Philipsa z jego kolorowymi światełkami na ścianę polecam wstawić do dziecinnego pokoju, tylko one mogą się cieszyć z kolorowej tęczy lub zorzy za telewizorem. Wiocha na całego mocno podlana marketingiem. Przypomina to dawne bumboxy z setką diod LED w obudowie.
    pawel_0000
    Level 2  
    Krakarak, bardzo dziękuję. Czym ten Samsung różni się od serii ES8000?
    3d0
    Level 10  
    Jak widzisz założyłem podobny temat, ale w moim przypadku cena ma kluczowe znaczenie. Mógłbym wydać 7.5k ale uważam, że rozsądną granicą jest 5k (zbyt szybko się zmienia technologia i za chwilę i tak będziesz wymieniał). No ale jak to mówią: "kto bogatemu zabroni" :) w każdym razie łatwiej doradzić komuś niż sobie, więc jeśli masz ponad 5k do wydania to ja bym polecał:

1. Z plazm jak najbardziej serię Samsunga E8000 (tyle, że niestety jest 51" a później 64"). Testowałem m.in. 64" - kosmos:)
    2. W 55" z Panasonica niestety jest tylko 55ST50 a później 55VT50, które jest uznawane za TV idealny ale cena już konkret. Szkoda bo w USA mają np. GT50 w 60" (ideał).
    3. Nie jestem ekspertem od LEDów, więc zostawiam to innym, ale ten Philips wydaje się rozsądny jak i 2 topowe serie samsunga wypadają bardzo dobrze.

Na początku jednak przejdź się do sklepu i zdecyduj czy chcesz plazmę czy LCD (lista się mocno skróci w przypadku 1 opcji). I taka wskazówka ode mnie: plazmy są może i lepsze ale powyżej 50" wybór jest mocno ograniczony i przeważnie sprowadza się do najwyższych serii, które są drogie 8k+. W przypadku LCD wybór wśród 55-60 jest znacznie większy przy czym w modelach, które od plazm będą gorsze (mają tylko 100-400Hz, gorszą czerń, zdecydowanie gorszą obróbkę sygnału SD - w zasadzie wszystkie polskie kanały łącznie z niektórymi HD, pasywne 3D).
    User removed account
    Level 1  
    3d0
    Level 10  
    Zgadzam się dlatego namawiam na wycieczkę do sklepu. Ja tym sposobem odrzuciłem plazmy Samsunga z serii E6500, które zgarniały nawet nagrody plazmy roku w prestiżowych magazynach (cena/jakość).

Ten Philips to faktycznie bardzo dobry model ale za 1k mniej kupisz 55" calowego LEDa Samsunga serii 8 (prawie flagowa). IMO bardzo ciężko zauważyć różnice w LEDach z tej samej półki - bardziej to widać w plazmach, także pytanie czy Ci zależy na Ambilight aż tak:)

Z Twoim budżetem każdy TV, który kupisz będzie świetny, więc IMO zostaje Ci zdecydować tylko czy plazma czy LCD. Jeśli chcesz mistrza to spraw sobie Panasa 55VT50:) Ten Philips to może mu poświecić diodami aby na do widzenia.