Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kalkulator na studia - Elektronika

16 Sty 2013 19:55 3597 4
 • Poziom 8  
  Muszę do 24 mieć kalkulator na kolokwium z obwodów i sygnałów. Proszę polećcie coś do 200 zł takiego już porządnego. Fajnie jak by miał możliwość liczenia całek i liczb zespolonych i wszystkiego co się przyda na studiach elektronicznych.
 • Poziom 15  
  Obecnie przychodzi mi do głowy coś pokroju: Casio FX-991ES PLUS bądź Casio FX-570ES PLUS. Na co dzień z tego pierwszego korzystam. Liczę całki, liczby zespolone, macierze.
  Od sobie mogę napisać, że jest całkiem w porządku jak dla mnie w technikum, choć czasem przydało by się policzyć większą macierz niż 3x3, na zespolonych działa się całkiem przyjemnie, a całki liczę rzadko.
  Solidny jest, bo na beton spadł z ok. metra i to nie raz.
  Nie wiem jakiego zaawansowania szukasz, ale w tej cenie to nie wiem co znajdziesz.
  Miałem okazję też używać dużo bardziej zaawansowanego Casio FX-9860GII, ale jeśli dobrze pamiętam to nie ta półka cenowa...
 • Poziom 8  
  fajnie jak by zamieniał np. z postaci liczb zespolonych na algebraiczna itd :)
  Całki twój liczy oznaczone czy też nieoznaczone?
 • Użytkownik usunął konto  
 • Poziom 12  
  Ja na studiach (elektrotechnika, 3 semestr dzis skonczony, została ino sesja) uzywam Casio FX570ES Plus i nie narzekam. Wytrzymały, do obliczeń do obwodów na Teorii Obwodów jest odpowiedni, ten sam model z resztą polecał nam prowadzący na początku zajęć.

  Całki tylko oznaczone, pochodna w punkcie. W tej grupie cenowej raczej nie znajdziesz nic co nieoznaczone całki policzy :)

  Liczby zespolone postać algebraiczna, wykładnicza. Szczerze mówiąc jak rozumiesz co liczysz to bardziej skomplikowanych kwestii nie potrzebujesz niz ten kalkulator ma, przynjamniej na początku studiów. Do bardziej skomplikowanych rzeczy i tak będiesz używał matlaba, mathcada itp.