Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralko/suszarka Indesit wgd934tx ustawienie ćwierćzębatek na podajniku proszku

zbychu61 16 Jan 2013 20:49 1320 2
 • #1
  zbychu61
  Level 2  
  Witam wszystkich obecnych i życzliwych.
  Czy ktoś z Państwa posiada zdjęcie górnej części rzeczonej pralki, wykonane po zdjęciu górnego blatu z uwzględnieniem mechanizmu zębatek, o których napisałem w TEMACIE lub może powiedzieć w jaki sposób powinny być usytuowane względem siebie w określonej pozycji programatora (np. na czerwonej kropce przed programem 1-szym) ?.....niestety, popełniłem czeski błąd i nie oznaczyłem sobie tego przed demontażem :). Z góry dziękuję za pomoc
 • #2
  And41x1
  Level 26  
  Normalne, minimalne różnice odległości w różnych egzemplarzach pralek, powodują konieczność istnienia, omawianej tu regulacji. Zdjęcie dałoby tylko wstępne, orientacyjne ustawienie kierownicy strumienia wody,.. a tu jest potrzebna dość precyzyjna regulacja.
  Po takim wstępnym ustawieniu konieczne byłoby sprawdzenie i precyzyjne ustawienie.
  Wzajemne położenie zębatek, można ustalić tak:
  - Przy rozłączonych zębatkach, włączamy dowolny program z praniem wstępnym i w czasie pierwszego pobierania wody, ręcznie przekierowujemy strumień do pojemnika na proszek prania wstępnego, tak aby leciał tam, maksymalny strumień i aby nie przedostawał się do przegródek obok.
  - zazębiamy zębatkę w tym położeniu.
  - włączamy program prania zasadniczego i sprawdzamy, ewentualnie poprawiamy zazębienie, dla maksymalnego strumienia, w odpowiedniej przegródce.
  - włączamy program płukania zmiękczającego i sprawdzamy wypłukiwanie pojemnika na płyn zmiękczający.
  Po każdej zmianie wzajemnego położenia zębatek, trzeba sprawdzić spłukiwanie wszystkich przegródek.
  Jeśli jest w pralce pojemnik na wybielacz, to również trzeba sprawdzić jego wypłukiwanie, w odpowiednim miejscu programu.
  Zazwyczaj po pierwszym ustawieniu, potrzebna jest tylko niewielka korekta.
 • #3
  zbychu61
  Level 2  
  Dzięki za odzew ale nie mogłem tyle czekać i uporałem się z tematem wczoraj. W tym modelu, na wierzchu zasobnika proszku, jest znacznik służący do kalibrowania na pranie zasadnicze (trochę problemu stworzyło mi rozkminienie JAK TO USTROJSTWO ROZEBRAĆ - ale już po bólu :) ) Tak czy siak, jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam