Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czy przez zły dobór sprzętu nie działa, jak powinno?

decob 16 Sty 2013 20:52 1503 5
  • #1 16 Sty 2013 20:52
    decob
    Poziom 6  

Witam,
    Obecnie posiadam taki sprzęt:

Wzmaczniacz:
    Sony TA-F210
    Dane techniczne:
    http://audiofilek.pl/index.php/home?sobi2Task=sobi2Details&sobi2Id=895

2 kolumny podłogowe:
    Magnat Motion 880
    Dane techniczne:
    http://www.megamedia.pl/kolumna-glosnikowa-magnat-motion-880.php

Mam sprzęt od około 3 lat.
    Po miesiącu poszedł głośnik niskotonowy w pierwszej kolumnie. Wymieniłem na oryginalny.
    Po paru miesiącach następny głośnik i przy okazji ten wymieniony.
    Zakupiłem i wymieniłem na 2 głośniki tonsila o tej samej mocy i tyle samo ohm.
    Po roku poszedł znowu głośnik niskotonowy, jeden gra do dziś, ale już zaczyna przerywać (to były pierwsze oznaki padającego głośnika).

Wczoraj wziąłem słuchawki i podłączyłem do wzmacniacza i się okazuje, że to przerywa w wzmacniaczu, a nie problem w kolumnie. Zawsze w ten sam sposób sprawdzałem i wcześniej padły głośniki, ale tym razem to wzmacniacz coś nie gra, jak powinien.

Czy jest możliwe, że dobrałem złe kolumny do tego wzmacniacza i odwrotnie?

Proszę o informację co tu mogło być nie tak.

W związku z tym wszystkim chcę zakupić inny sprzęt i dobrać tak, jak być powinno, żeby wszystko ładnie grało, ale to już inny temat pod adresem:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11798755#11798755

0 5
  • #2 17 Sty 2013 15:15
    anmedia
    Poziom 39  

decob napisał:
    Czy jest możliwe, że dobrałem złe kolumny do tego wzmacniacza i odwrotnie?

Nie, te kolumny powinny wytrzymac nawet przy graniu na 3/4 glosnosci przez dluzszy czas.

Czy po wymontowaniu sprawdzales czy glosniki wymienione faktycznie sa uszkodzone? Z tego co piszesz wszystko wskazuje ze dzieje sie to na jednym kanale. Mozesz sprobowac zmienic kolumny (prawa podlacz do lewego i na odwrot) Tutaj moze byc wiele problemow. Dlatego trudno jest dac opis i porade na odleglosc. Juz sama zamiana kanalow jak napisalem wczesniej moglaby wyeliminowac jedno z urzadzen. Gdyby po zamianie okazalo sie ze uszkodzona jest druga kolumna ktora do tej pory dzialal poprawnie wynikaloby jasno ze wina stoi po stronie wzmacniacza i wzbudzajacej sie koncowki mocy (wystarczylaby wtedy strojenie wzmacniacza). W przypadku gdyby ponownie padl glosnik to byloby jasne ze wina stoi po stronie zwrotnicy w kolumnie.

Generalnie kolumny sa przyzwoite i bardziej obstawiam przy problemie wzmacniacza. ALe musisz sprawdzic no i poswiecic kolejny glosnik.

PS
    Podmiana na glosniki tonsila (chyba ze na probe) to zle rozwiazanie przynajmniej do tych kolumn.

0
  • #3 18 Sty 2013 18:39
    decob
    Poziom 6  

jest tu ktoś?

czy mogę prosić o pomoc?

0
  • #4 18 Sty 2013 18:39
    anmedia
    Poziom 39  

Przeciez dostales odpowiedz! Co zrobiles w temacie?

0
  • #5 19 Sty 2013 19:06
    decob
    Poziom 6  

przepraszam, nie widziałem wcześniejszej odpowiedzi:)

Tak, oczywiście, sprawdzałem, czy głośniki działają po wymontowaniu i nie działały.
    Przełączałem również kolumny na drugi kanał i właściwie to nic nie dało, bo wpierw myślałem, że to kanał A pali głośniki, albo głośniki są za słabe, więc po wymianie grałem na kanale B, ale jak widać ta sama sytuacja je spotkała.

Też myślałem o zwrotnicy, ale czy w obu kolumnach byłby problem w zwrotnicy?

No i pisałem, że ostatnio słuchałem muzyki na słuchawkach prosto z wzmacniacza i przerywało dźwięk, więc chyba coś ze wzmacniaczem nie tak.

To może teraz ktoś mi pomoże przy doborze sprzętu?
    Uzupełniłem post o wymiary pokoju, itp.:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=11807161#11807161

0
  • #6 19 Sty 2013 19:13
    anmedia
    Poziom 39  

decob napisał:
    Też myślałem o zwrotnicy, ale czy w obu kolumnach byłby problem w zwrotnicy?

Widzisz jak nie czytasz. Skoro po zamianie uszkodzil sie glosnik z tego samego kanalu, to wina jest bezposrednio po stronie wzmacniacza.
    Jak napisalem wczesniej, jak zalezy Ci na wzmacniaczu, daj go do dobrego serwisu opisujac wszystkie przejscia. Moze to byc wina kondenstorow lub wzmudzajaca sie koncowka mocy. Ale bez oscyloskopu tego nie zrobisz.

0