Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Panasonic NV-J35EG-Problem z przestrojeniem

11 Lut 2005 17:27 1158 5
  • Poziom 14  
    Witam. Nie przestrajałem jeszcze tego modelu. Jest super zrobiony jak na tamte czasy i jest problem nawet z wciśnięciem układu fonii równoległej blisko pcz. Zapiąłem płytkę fonii i pojawił się czysty głos, niestety na wizję wlazła morka i zakłuca odbiór. Załączę schemat może ktoś mi pomoże poprawnie wpiąć tą fonię. ja wpiąłem to w wyjście z głowicy IF a druga stronę w 15 nóżkę ukł. scalonego IC701 M 51366SP, nie rozcinałem nigdzie druku ani nie przerywałem oryginalnego obwodu fonii. Dziękuję , pozdrawiam.

PS. Mam mały problem nie mogę zamieścić darmowego załącznika bo na jak wysyłam załącznik z punktacją 0,00 to na forum za wyświetlenie załącznika żądane jest 2pkt. To też temat do ugryzienia. Dzięki.

Magnetowid przywieziony z NRD, w idealnym stanie. Wymieniłem bęben z głowicami bo smużyły(po wymianie obraz ok), rolkę prowadzącą bo zaginał taśmę przy przewijaniu na podglądzie, no i zostało to nieszczęsne przestrojenie.
  • Poziom 26  
    Spróbuj podpiąc zasilanie do foni bezposrednio gdzies z 12V czy jesli masz fonie na 5V to jak najbliżej zasilacza lub odrazu z neigo. Byc moze foni pobiera tyle prądu ze zaniża napięcie na głowicy, (miałem takie przypadki). wyjscie foni podepnij jesli masz do filtru FSE5,5
  • Serwisant
    Sprawdz rowniez filtracje napiec zasilacza. Pozdro.
  • Poziom 14  
    Spróbuję zamieścić w miarę czytelny schemat modułu p.cz. Gdyby ktoś z praktykow mogł wskazać w którym miejscu poprawnie będzie pracować fonia rownoległa w tym modelu. Dzięki i pozdrawiam.

Załącznik usunięto. Dla zainteresowanych proszę kierować na PW. (ob)
  • Pomocny post
    Poziom 32  
    Witam!
    Spróbuj podłączyć wejście fonii równoległej do IF głowicy przez mały (rzędu kilka pF) kondensator.
    Powodzenia!
  • Poziom 14  
    Temat zakończony. Po podłączeniu płytki fonii przez kondensator obraz ok. Dzięki Piotr. Pozdrawiam wszystkich.