Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
IGE-XAOIGE-XAO
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zegar Nixie ElectroNIX Clock 4x LC516

electroNIXclock 08 Lis 2013 20:34 77826 111
    xtrem007
    Poziom 12  
    Wgrałem nową wersję firmware i wszystko działa jak należy. Autorom należy się pochwała za dbałość o użytkowników :)
    Kalibracja RTC w menu serwisowym jest tym czego brakowało mi najbardziej.
    Proponuję jeszcze dodać możliwość przywrócenia ustawień domyślnych (np przez bardzo długie naciśnięcie 3 klawiszy) na wypadek gdyby się za bardzo namieszało w ustawieniach napięć i multipleksowania przy nieco zużytych lampkach.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    electroNIXclock
    Poziom 11  
    stepowa napisał:
    Witam. Udało mi się go złożyć, efekt naprawdę ciekawy. Polecam!

Gratulujemy! Kolejne lampki ożywione!

xtrem007 napisał:
    Proponuję jeszcze dodać możliwość przywrócenia ustawień domyślnych (np przez bardzo długie naciśnięcie 3 klawiszy) na wypadek gdyby się za bardzo namieszało w ustawieniach napięć i multipleksowania przy nieco zużytych lampkach.

Pomysł bardzo dobry, zostanie wprowadzony przy najbliższej rewizji!

Przy okazji informujemy, że zrobiliśmy małe porządki na naszej stronie www.electronixclock.pl:
    -pojawiła się uzupełniona galeria
    -do działu download wrzuciliśmy najaktualniejsze instrukcje (w tym montażu) i firmware
    mjq
    Poziom 18  
    Poskładałem dzisiaj zegar z zakupionych elementów, ale pojawił się mały problem. Cyfry 4 i 8 są wyświetlane jednocześnie na wszystkich lampach. Reszta cyfr jest wyświetlana dobrze. Ktoś podpowie gdzie szukać usterki?
    Piekny39
    Poziom 12  
    Tranzystory katodowe są prawdopodobnie zwarte.
    Uszkodzenia należy szukać na PCB. Prawdopodobnie niteczka cyny gdzieś została. Ewentualnie mikro zwarcie pod procesorem.
    Pozdrawiam
    mjq
    Poziom 18  
    Problem już rozwiązany dzięki pomocy Pana Przemka z electroNIXclock. Winnym okazała się jedna z lamp będąca na zwarciu. Po zastosowaniu otrzymanej rady udało się "naprawić" zwarta lampę.
  • IGE-XAOIGE-XAO
    krzynio20
    Poziom 14  
    Czy jest szansa na uzyskanie wzorów płytek w formacie *PDF ? :)
    krzynio20
    Poziom 14  
    To jak, pomoże ktoś? Pilnie mi potrzebne te wzory płytek.
    dzu
    Poziom 11  
    electroNIXclock napisał:
    ...DCF z kolei, byłby bardzo skuteczne zakłócany przez pracującą przetwornicę. Ale może pokusimy się kiedyś o próby.

Nie wystarczyłoby maksymalnie oddalić od siebie przetwornicę i moduł DCF, oraz ubrać parę elementów przetwornicy w metalową klateczkę?
    Piekny39
    Poziom 12  
    krzynio20 napisał:
    Czy jest szansa na uzyskanie wzorów płytek w formacie *PDF ? :)

Do czego potrzebujesz wzór PCB ?
    krzynio20
    Poziom 14  
    Do zegara z pierwszego postu. Znajomy posiada te płytki ale coś mu się nie zgadza i chciałby po swojemu zrobić.
    electroNIXclock
    Poziom 11  
    krzynio20 napisał:
    Znajomy posiada te płytki ale coś mu się nie zgadza i chciałby po swojemu zrobić.

Proszę napisać co się nie zgadza - chętnie wyjaśnię co i jak.
    krzynio20 napisał:
    Dzięki, ale potrzebuję w danej chwili tylko i wyłącznie wzorów płytek a najlepiej plików do Eagla. Dzięki

Plików źródłowe w formacie Eagle nie istnieją. Jutro postaram się wygenerować pdfy i dołączyć do pierwszego postu.

Zgodnie z obietnicą w załączniku wzory płytki pcb.
    Tosterkovsky
    Poziom 8  
    Czy ustawienie alarmu łączy się od razu z jego uruchomieniem? Ustawiam alarm na daną godzinę, a żaden dźwięk z niego nie wychodzi :) Stawiam, że po prostu nie umiem go uruchomić. Może ktoś ma jakąś instrukcję obsługi, bądź mi wyjaśni krok po kroku jak uruchomić alarm.
    electroNIXclock
    Poziom 11  
    Zasadniczo: tak, jeżeli nie przerwie się ustawiania alarmu poprzez jednoczesne przytrzymanie przycisków "+" i "-", to alarm powinien być aktywny i włączyć się po "wybiciu" ustawionej godziny.
    Instrukcja obsługi jest na stronie www.ele XXX ock.pl w zakładce Download.
    Nieprawidłowe działanie może być kwestią błędnego wlutowania elementów odpowiedzialnych za wysterowanie buzzera. Aby to wykluczyć proszę włączyć dźwięk klawiszy wg. rozpiski Funkcji dodatkowych z działu Download na naszej stronie.

Regulamin wewnętrzny pkt.5, proszę to poprawić.
    (joy_pl)
    Tosterkovsky
    Poziom 8  
    Dziękuję bardzo! Zaraz to sprawdzę, a szczerze mówiąc dopiero teraz zauważyłem ten dział na stronie :)

---
    Dodatkowo: muszę powiedzieć, że gratuluję tak dobrego wyrobu. Rzadko się trafia aż tak dobrze rozpracowany i szczególnie dopracowany plan! Wszystko pasuje jak ulał i wygląda przepięknie. Polecam wszystkim niezdecydowanym.
    panikaz
    Poziom 2  
    Czy możesz dołączyć pliki źródłowe płytek pcb np. w Protelu (altium).
    Chciałbym troszkę powiększyć pady , te w pdf do metody że laskowej zbyt małe.
    Piękny zegar.
    plenin
    Poziom 18  
    Nie polecam tych Panów i ich produktów. Na początku stycznia zamówiłem i zapłaciłem za obudowę. Do dzisiaj brak kontaktu. Czekam na ostateczny zwrot wpłaconych pieniędzy. Jeśli nie to będę zmuszony zgłosić sprawę na policję za próbę wyłudzenia. Szkoda tylko że tak fajny projekt został splamiony przez pseudo firemke.
    amator2
    Poziom 17  
    NIe zgodzę się z powyższą opinią.
    Właśnie złożyłem zegar z zakupionych części.
    Zamówienie było bardzo szybko zrealizowane.
    Kontakt bezproblemowy
    Poziom wykonania detali i szczegółowa instrukcja wzorcowe.
    Jestem bardzo zadowolony z zakupu i szczerze polecam !
    Zegar Nixie ElectroNIX Clock 4x LC516
    Sławek
    x1981
    Poziom 9  
    Dla kolegów co by chcieli skorygować dokładnie chód zegara należy szeregowo z kwarcem dać trymer 6/18pF a na drugą nogę kwarcu 22pF do masy , ja tym sposobem doszedłem do dokładności około 2 sekundy na miesiąc oczywiście korekta w programie wyłączona , bez tego zabiegu zegar pracuje robiąc duże odchyłki miesięczne i nic korekta w programie nie daje bo np kwarc robi pół sekundy na dobę a korekta zaczyna się od sekundy .
    lombard1
    Poziom 12  
    piotrek222 napisał:
    Twórcy chyba muszą pomyśleć o zastosowaniu np. pcf8583.
    Zegar na kwarcu do średni pomysł.

Czyli co, pcf8583 pracuje bez kwarcu ?
    w/w układ i cytowany zegar z tego wątku ma ten kwarc 32.768 kHz, a odmierzanie czasu RTC zrobione na atmedze16. Jest wzmianka o tym w pierwszym poscie.
    x1981
    Poziom 9  
    Ja miałem "lepszy" kwarc z niskim PPM , na kwarcach po przysłowiowej złotówce nie dało się osiągnąć lepszej dokładności jak 10 sekund na miesiąc , ale warunek jest taki aby w pomieszczeniu była w miarę stała temperatura , jak zegar stoi na przewiewie to już tak dokładny nie jest nawet na lepszym kwarcu. Tutaj czy procesor czy PCF 8583 nie ma zbytnio znaczenia zegar jest tak dokładny jak dokładny jest wzorzec czyli kwarc , jak by ktoś chciał się bawić i zastosował termostat to efekt by też był w dokładności długoterminowej.