Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja DDNS - Linksys AG241 i TPlink TD-W8901G

17 Sty 2013 00:23 1986 2
  • Poziom 12  
    Witam,

w dwóch różnych lokalizacjach posiadam dostęp do internetu. W jednej mam skonfigurowaną Neostradę na routerze Linksys AG 241, w drugiej również Neostradę ale na urządzeniu TPlink TD-W8901G. W obydwu lokalizacjach od jakiegoś czasu pozakładane są kamerki współpracujące z rejestratorami. Aby móc mieć do nich dostęp z zewnątrz powinienem na obydwu routerach skonfigurować DDNS.

Proszę zatem o pomoc jak krok po kroku tego dokonać.

Z tego co wyczytałem Linksys obsługuje dydns.org i tzo.com a TPlink tylko dyndns.com - przynajmniej takie opcje wyświetla zakładka DDNS. Jeśli się nie mylę to wszystkie te serwery są teraz płatne a wolałbym oczywiście mieć dostęp za free.

Czy jest to możliwe na tych serwerach? Czy muszę jednak założyć konto DDNS na innym serwerze np. no-ip i czy ono zadziała na tych routerach? Czy muszę firmware zmieniać żeby zadziałało? To ma być jedno konto które obsłuży dwa routery i dwie neo, czy po jednym koncie dla każdego routera w lokalizacjach oddzielnie? I czy w routerach ustawić lepiej rejestratory jako DMZ czy przekierowania robić?

Trochę tych pytań się nazbierało - także proszę o wytłumaczenie tematu i pomoc w konfiguracji.

keinip
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    Będzie działało tylko to co wpiera router, chyba że za nim działa 24h jakiś PC na którym można zainstalować klienta.

Zakłada się konto, wybiera nazwę i wpisuje to w ustawienia DDNS na routerze - to wszystko.
  • Poziom 12  
    ok, czyli rozumiem że tylko płatne konto dyndns.com , które obsłuży obie lokalizacje.

Mógłbyś rozwinąć kwestie PC z zainstalowanym klientem? Jak to działa?

Tak łopatologicznie proszę... :D

Trochę czasu minęło a temat jeszcze nie rozwiązany.
    Odświeżam zatem.
    Założyłem konto na no-ip.org i dodałem hosta.
    Adres IP rejestratora wpisałem do DMZ routera.
    I zadziałało.
    Tylko że na drugi dzień próbowałem się łączyć i już nie działa.
    Dane konta powinienem wpisać w routerze czy w konfiguracji rejestratora? teraz nigdzie nie miałem i 1 dzień śmigało.