Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Kabel antenowy do modułu CI+

artoorx007 17 Jan 2013 10:39 2694 6
    artoorx007
    Level 2  
    Witam.
    Mam takie pytanie chcę przejść z dekodera cyfrowego Polsatu na moduł CI+. I tu pytanie czy tym samym kablem antenowym, który jest podpięty do dekodera mogę bezpośrednio podpiąć talerz satelitarny do telewizora tylko oczywiście inne gniazdo jest w telewizorze a inne w dekoderze więc będę musiał zmienić rodzaj wtyczki. Czy to wystarczy.
    goldi74
    Level 43  
    Jeżeli w TV masz wbudowany tuner satelitarny to możesz podpiąć talerz. Ale z tego co piszesz o innej wtyczce może wywnioskować, że TV nie ma tunera satelitarnego. Podaj model TV będzie łatwiej doradzać.
    artoorx007
    Level 2  
    To model telewizora
    samsung UE 32C 6500
    Jest napisane, że ma tuner DTV
    Wejście antenowe jest takie chyba jak kiedyś dla zwykłej anteny.
    goldi74
    Level 43  
    artoorx007 wrote:
    To model telewizora
    samsung UE 32C 6500
    Jest napisane, że ma tuner DTV
    Wejście antenowe jest takie chyba jak kiedyś dla zwykłej anteny.

Ten telewizor ma dekoder MPEG-4 do DVB-T czyli cyfrowej telewizji naziemnej. Sygnału z konwertera satelitarnego nie możesz bezpośrednio do niego podłączyć.
    artoorx007
    Level 2  
    W telewizorze mam wejście na moduł CI+ i nie mogę go używać do cyfrowego polsatu?
    To teraz zastanawiam się po co mi to wejście CI+?
    romeok01
    Level 35  
    Ten telewizor nie posiada obsługi cyfrowej telewizji satelitarnej DVB-S, więc nie odbierzesz na nim telewizji satelitarnej i Cyfrowego Polsatu.

Wejście na moduł CI+ służy, do obsługi modułu CI+ i odpowiedniej karty kodowej, ale tylko dla telewizji cyfrowej naziemnej DVB-T i cyfrowej telewizji kablowej DVB-C.

Jeżeli operator DVB-T wprowadzi w przyszłości kanały kodowane, to wtedy wykorzystamy wejście na moduł CI+, jak również jest do wykorzystania w DVB-C.
    artoorx007
    Level 2  
    Już wszystko wiem, dzięki za odpowiedzi.