Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Compaq 6510B - Jeden biały bad pixel na ekranie

17 Sty 2013 13:16 2922 7
  • Poziom 23  
    Pojawił się wczoraj jeden, mały badpixel koloru białego. Już go próbowałem przycisnąć podczas włączania itp. Czy jest szansa na naprawę we własnym zakresie? Matryca nie ma plam, przebarwień, ma bardzo duży zapas jasności i naprawdę super żywe kolory. Szkoda mi tego bo laptop naprawdę super.
  • Poziom 23  
    Spróbuj programem "UndeadPixel"
  • Poziom 23  
    Właśnie próbuję. Nie wiesz jak długo męczyć tego pixelka by wstał?
    Jak na razie 3minuty i nic. Nadal biały. Czasami przejdzie w lekką zieleń, a raczej pistacjowy.
    Potrzymam go na tym programie ze 2,3 godziny. Zobaczymy
  • Poziom 23  
    Nic to niestety nie dało. Przyciskanie matrycy w/g internetowych sposobów też. Chyba muszę go reklamować bo mam jeszcze miesiąc gwarancji.
  • Poziom 23  
    Jeżeli uda się zareklamować to nie ma na co czekać.Jeżeli nie to z tego co piszesz są szanse na odratowanie bo pixel zaczął zmieniać kolor. Dawniej miałem przypadek z 3 bad sektorami w Toshibie, nie walczyłem z nimi uparcie bo aż tak bardzo mi nie przeszkadzały.Co jakiś czas włączałem w/w program i masowałem matrycę- całkowicie zginęły po miesiącu.Nadmienię jeszcze, że nie należy naciskać matrycy zbyt mocno w jednym punkcie.Może to spowodować "odbarwienie",rozjaśnioną lub przyciemnioną plamę.Miejsca nad bad pixelem powinno się lekko pocierać i obserwować postępy.Pierwszy raz słyszę o przyciskaniu podczas włączania.
  • Poziom 23  
    o tym przyciskaniu np. grafitem od ołówka to wszyscy piszą. Inwazyjna naprawa subpikseli. U mnie kolor jest pistacjowy i sie nie zmienia. Jedynie przy włączaniu zasilania matrycy robi się lekko jasniejszy tak na ułamek sekundy. Te programy to kicz. Działają już 3dni i nic. Jak na razie sprzedawca milczy choć na allu ma wystawione kilkanaście sztuk takich samych. Aukcje obsługuje więc maile odczytuje. Poczekam do poniedziałku i pakuję go w torbę.
  • Poziom 23  
    Laptopa nie przyjęto (urlop i zamknięte). Po 8 dniach używania w/w oprogramowania bad-pixel jak by się zmniejszył. Zmienił kolor na ciemny czerwony i ledwo go widać. Zobaczymy co będzie za 2 tyg. Myślę że zniknie :-)
  • Poziom 23  
    30.01.2013 - kolejne 3 dni używania programu = bad pixel naprawdę ledwo, ledwo widoczny. Na czarnym tle trzeb przyglądać się z uwagą by zauważyć różnicę. Pixel zmienił kolor na jak by bursztynowy lecz na czarnym tle jest tak mało widoczny że prawie - prawie go nie widać. Czytałem w różnych miejscach o tzw. Sub-Pixelach. Dziś, wierzę że są NAPRAWIALNE. Myśle że za 2,3 tyg. nie będzie go wcale. Temat uważam za zamkniety.