Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki przekaznik do cenralnego zamka?

11 Lut 2005 19:08 2066 7
  • Poziom 13  
    Witam.Mam pytanie.Chce zamontowac zdalny sterownik centralnego zamka Minister Plus. Ale mam problem. Sterownik ten steruje masa a mam samochod z fabrycznym zamkiem centralnym ktory jest sterowany chyba ( + ). Bmw 318 92r. Jakie przekazniki trzeba zastosowac i jak to zrobic. Z gory dziekuje za odpowiedz.
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • Spec od samochodów
    Przekazniki 10A takie do moztazu na plytce
  • Relpol przekaźniki nadzorczeRelpol przekaźniki nadzorcze
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    mozna założyć przekaźniki, tak jak pisze wloc. Wejście i jedna strona cewki do plusa, druga do wyjścia z ministera. Wtedy na wyjsciu będą się pojawiały impulsy +12. Jeśli w tym ministerze siedza jakieś przekaźniki, to można przerobić płytke tak, by na ich wejściu było 12V zamiast masy. a najlepiej zamontować zamstera lub unstera, bo te maja możliwość konfigurowania, jakii sygnałem ma byc sterowany zamek w aucie.
  • Poziom 11  
    Podłączenie sterowania centralnym zamkiem w tym BMW jest trochę kłopotliwe. Jednym z rozwiązań jest dostanie się do modułu centralnego zamka (za schowkiem po stronie pasażera), rozebranie go i po uprzednim "przeanalizowaniu jego budowy" podpięcie przewodów od sterownika wewnątrz modułu. Drugie rozwiązanie - według mnie dużo prostsze - to przecięcie wychodzących z drzwi kierowcy przewodów biały/zielony i biały/czarny, i podawanie na nie +12V "w stronę samochodu". Jeżeli nie jesteś pewien swoich umiejętności w tym zakresie wybierz drugie rozwiązanie, bo o uszkodzenie modułu centralnego zamka w BMW nie trudno :). Pozdrawiam.
  • Poziom 27  
    W bmw rzeczywiście podłączenie centralnego jest trochę inne. Na pewno nie trzeba nic kombinować przy centralce. Trzeba przeciąc przewód czerwono/zielonyna którym jest stały plus i zrobić tak aby był on rozłączany w trakcie zamykania. Ze sterowaniem wpinamy się w przewód zielono/biały otwieranie i biało/czerwony zamykanie(bez żadnego rozcinania).Takie podłączenie zachowuje funkcję ryglowania po zamknięciu.No i oczywiście sterowanie plusem. Wszystko to można zrealizować na 2 przekaźnikach, które trzeba dorzucić do ministera. Polecam gotowy sterownik top 27.
  • Poziom 11  
    W 318 to nie jest problem, tak jak wspominali koledzy. Dwa przkeaźniki załatwiają sprawę.
    Można ewentualnie zastosować uniwersalny sterownik ST12m, w którym też istnie możliwość takiego sterowania plusami, lecz sam najczęściej w 318 stosuję przekaźniki
    Pozdrawiam
  • Poziom 1  
    witam mam alarm Magic car 440 i tam wychodzą plusy na centralny z alarmu,ale działa mi tylko zamykanie z pilota jak zrobić bu działało z kluczyka czytałem że trzeba przekaznik założyć ale które kable gdzie w piąć w przekażniku.
  • VIP Zasłużony dla elektroda
    drago31
    Jakie auto? Model, rocznik...
    Z alarmów standardowo wychodza dwie masy do sterowania zamkiem centralnym. Ty musisz wiedzieć, jakimi poziomami masz sterowany zamek w swoim aucie.