Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

demontaż wyłącznika czasowego ASO220

krisi3 17 Sty 2013 17:51 1827 10
  • #1 17 Sty 2013 17:51
    krisi3
    Poziom 20  

Witam wszystkich i proszę o poradę zamierzam zlikwidować wyłącznik czasowy typ-aso220 i tu moje pytanie,jakie przewody muszę zmostkować przy wyłączniku czasowym,chciałbym osiągnąć taki efekt że jak włączę włącznik oświetlenia klatkowego to światło będzie świecić cały czas,wiem że dla osoby która w tym siedzi to pestka ale ja nie chcę eksperymentować.Załączam schemat wyłącznika.Pozdrawiam.

demontaż wyłącznika czasowego ASO220

• Fibaro
  • Pomocny post
    #2 17 Sty 2013 18:12
    Francelektryk
    Poziom 17  

Brązowy z czarnym ale musisz zachować zasady bhp.

• Fibaro
  • Pomocny post
    #3 17 Sty 2013 18:12
    highlanderus
    Poziom 29  

Brązowy z czarnym

• #4 17 Sty 2013 19:54
    krisi3
    Poziom 20  

Dzięki panowie oto mi chodziło,zachowam zasady bhp wykręce bezpieczniki.Pozdro.

• #5 17 Sty 2013 20:08
    BILGO
    Poziom 38  

Coś mi się wydaje że trzeba też zmienić łączniki na jednobiegunowe....

• #6 17 Sty 2013 20:13
    zbich70
    Specjalista elektryk

krisi3 napisał:
    Dzięki panowie oto mi chodziło

Na pewno o to chodziło, żeby oświetlenie było załączone 24 godz/dobę, 7 dni/tydzień ?

• Fibaro
  • #7 17 Sty 2013 20:33
    krisi3
    Poziom 20  

Rozumiem że jednobiegunowe to takie co stosuje się w mieszkaniach

• Pomocny post
    #8 17 Sty 2013 20:55
    BILGO
    Poziom 38  

krisi3 napisał:
    to takie co stosuje się w mieszkaniach

No nie wiem... w mieszkaniach można przecież różne łącznik stosować... :D :D
    http://pl.wikipedia.org/wiki/%C5%81%C4%85cznik_instalacyjny
    łącznik jednobiegunowy i łącznik pojedynczy to jest to samo....

Ty zapewne teraz masz zamontowany łącznik DZWONKOWY...

Dodano po 4 [minuty]:

PS. W miejscu czasowego włącznika, nic nie trzeba "mostkować"... (Tylko dobrze zaizolować przewody). Trzeba tylko wszystkie łączniki w tej instalacji oświetleniowej zmienić na łączniki pojedyncze (jednobiegunowe)...

• #9 18 Sty 2013 20:36
    krisi3
    Poziom 20  

Chodziło mi o taki łącznik który po naciśnięciu nie odbija.Tak mam łączniki schodowe zamontowane,wiem ze można stosować różne łączniki w mieszkaniach ale jestem pewien że na 100 mieszkań w Polskim budownictwie 99,9% ma zamontowane jak to określiłem cyt-takie co stosuje się w mieszkaniach.Pozdrawiam i dziękuje za zainteresowanie tematem.

• Pomocny post
    #10 18 Sty 2013 21:03
    Łukasz-O
    Moderator Elektrycy

To jest forum techniczne aby cokolwiek doradzać, musimy wymagać szczegółów. Dlatego stwierdzenie "wyłączniki używane w domach" nic nam nie mówi, to tak jak żarówki - takie jak używane w samochodach. Gdybyś zapoznał się z linkiem, wiedziałbyś, że nie posiadasz wyłączników schodowych.

Nadal nie wiemy ile jest wyłączników i jak sobie wyobrażasz zapalanie i gaszenie światła z różnych miejsc - no chyba, że jest tylko jeden.

• #11 19 Sty 2013 06:34
    krisi3
    Poziom 20  

Sugerowałem się znaczkiem schodów który jest nadrukowany na moich łącznikach ale pewnie masz rację że są to łączniki dzwonkowe.Z resztą sobie dam radę zamierzam zamontować czujniki ruchu przy każdej lampie na klatce.POzdrawiam.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo