Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Candy CTG 125 - Drzwi opadają po otwarciu. Nie zostają w pozycji górnej

17 Sty 2013 18:05 2856 3
  • Poziom 1  
    Jak rozebrać drzwi i dojść do zawiasów. Na instrukcji serwisowej którą znalazłem w pierwszym linku na google wygląda na to że jest to element rozbieralny.
  • Poziom 16  
    Poprzez rozgięcie blachy pokrywy zaczynając od tyłu w kierunku przodu po obu stronach i zsunięcie blachy do przodu. Taka trochę partyzantka ale da radę. Sprężyny idą od lewej strony drzwi z boku przez zawias lewy cały tył i do zawiasu prawego (lewa sprężyna) i analogicznie ze sprężyną prawą. Sprężyna to nawet dużo na wyrost powiedziane bo to tylko drut sprężysty wygięty w takie proste Z.
  • Poziom 2  
    Witam, mam podobny problem tylko w pralce Candy CTD 12662. Z tyłu zardzewiały i złamały się te druty. Do czego one są potrzebne? Czy jeśli zaczepię drzwi jedynie na takich plastikowych wkrętkach, to będzie działało? Nie wiem jeszcze, jak domknąć tę wierzchnią klapę, bo ona uchyliła się tylko od góry i teraz trudno ją zaczepić. Z góry dzięki.
  • Poziom 16  
    Nie wiem jak u Ciebie, u mnie wierzchnia metalowa część klapy jest jakby zaczepiona rantem za dolną plastikową. U mnie klapa jest bez drutów i odchylam ją jakby nieco mocniej do tyłu żeby dostać się do bębna. Sprężyn nie ma bo przerdzewiał już drugi komplet