Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Vectra B, 97r. 1,8 benzyna 16V - zgasł podczas jazdy,nie odpala

17 Sty 2013 18:53 6486 6
  • Poziom 11  
    Witam

Problem polega na tym, że zgasła mi Vectra podczas jazdy tracąc moc (redukcja też nie pomogła). Po próbie ponownego uruchomienia chce zaskoczyć, ale nie może i tylko teraz mogę kręcić silnikiem nic więcej. Sczytałem kody błędów:

0335 - Nieprawidłowy sygnał z czujnika położenia wału korbowego
    0230- Przekaźnik pompy paliwa
    1230- Uszkodzenie w obwodach przekaźnika pompy paliwa / przekaźnika zasilania sterownika

Kody te pojawiły się po sholowaniu mnie pod dom, nie pojawiły się one od razu kiedy stanąłem w mieście, ponieważ od razu sczytałem je na miejscu. Podczas holowania próbowałem jeszcze odpalić na "pych" ale też to nie pomogło.

Dodam, że 3 dni temu wymieniłem filtr paliwa, podłączony prawidłowo, szybkozłączki nowe, zachowany odpowiedni kierunek przepływu. Przejeździłem 2 dni i wszystko było dobrze, aż do teraz. Czy mógł zapowietrzyć się układ paliwowy? Chciałem zmniejszyć ciśnienie w przewodach paliwowych, a tam nawet kropelki benzyny nie wyleciało. Przekaźniki obydwa zwierają, słychać je (otworzyłem je nawet żeby widzieć czy zwierają), ale nie słyszę natomiast pompy paliwa, która sprawna była i chyba raczej jest.

Proszę o pomoc.
  • Poziom 23  
    Jeżeli chcesz być pewny pompy to musisz sprawdzić, czy dochodzi do niej napięcie....
  • Poziom 13  
    Witaj. Sprawdz czujnik położenia wału korbowego. Komputer poda sygnał do przekaznika pompy dopiero po odczytaniu sygnału z czujnika położenia wału.
  • Poziom 30  
    dokadnie tak jak pisze powyzej komputer nie wlaczy przekaznika jesli cos jes nie tak... to jest automatyczne zabespieczenie zeby np w czasie wypadku nie lalo sie paliwo, a te kody wywala ci po to jest efekt posredni...sprawdz czujnik polozenia walu ewentualnie wiazke... w najgorszym przypadku zagladnij do rozrzadu...
    W trybie natychmiastowym proszę oprawić wszystkie swoje posty, doprowadzając je do stanu zgodnego z zasadami pisowni.[r]
  • Poziom 11  
    Rozrząd zrobiony był, bo już mi się uwalił i ogarniałem ten niezbyt fajny temat (lipiec 2012), zapomniałem napisać , że napięcie dochodzi do pompy, także zostaje mi sprawdzenie czujnika wału korbowego.
  • Moderator Samochody
    droopy napisał:
    Rozrząd zrobiony był, bo już mi się uwalił i ogarniałem ten niezbyt fajny temat (lipiec 2012), zapomniałem napisać , że napięcie dochodzi do pompy, także zostaje mi sprawdzenie czujnika wału korbowego.

Sprawdź od razu koło zapasowe. Większego steku bzdur dawno nie czytałem. Co z tego że dochodzi napięcie do pompy paliwa? Wysiliłeś się żeby sprawdzić czy działa, czy ciśnienie paliwa na magistrali ma właściwą wartość?
  • Poziom 11  
    Problem rozwiązany, uszkodzony czujnik położenia wału korbowego, wymieniłem na nowy Siemensa (225zł). Pozdrawiam