Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Konfiguracja pilota MediaBox UPC z telewizorem Royal Lux

bear007 17 Sty 2013 22:42 16401 2
  • #1 17 Sty 2013 22:42
    bear007
    Poziom 9  

Cześć,

Mam telewizor marki Royal Lux model TV-7199TXT/ST/NICAM(H)
    Do telewizora dołączony jest pilot TXT/ST/NICAM-LP.
    Pilot jest już zdezolowany.

Dlatego chcę zacząć używać pilota UPC (oznaczenie RC2094501/B 3139 238 15701 699-B473001 CP03 41211004109) do obsługi TV (głównie do włączania wyłączania i zmiany głośności).

Na stronie 20 instrukcji Mediabox UPC jest podana taka instrukcja (www.upc.pl/pdf/upc_telewizja_cyfrowa_instrukcja_uzytkownika.pdf):

1. Nacisnąc TV, a następnie OK + czerwony przycisk aż zamiga dwa razy TV
    2. Wpisać 991. Przycisk TV miga dwa razy.
    3. Skierować w telewizor i nacisnąć przycisk wyłączania
    4. Przyciskiem CH+ naciskać tak długo aż się wyłączy telewizor.
    5. Zapisać ustawienia naciskając przycisk TV.

Robię to wszystko do punktu 4. Telewizor w końcu się wyłącza. Naciskam przycisk TV aby zapisać ustawienia.

I teraz co ciekawe, jak przyciskam TV to na początku przez kilkanaście sekund nie zaświeca się w ogóle. A potem zaświeca się jak naciskam. Natomiast przycisk UPC jak naciskam to się nie zaświeca.

No i obojętnie czy nacisnę teraz TV i STANDBY czy UPC i STANDBY to efekt jest taki, że telewizor mogę włączać / wyłączać, a nad Mediaboxem już nie mam kontroli.

A po jeszcze kilkunastu sekundach już TV i UPC się zaświecają jak je naciskam. Ale teraz z kolei mogę obsługiwać tylko UPC MediaBox, a telewizora już nie...

Czy ktoś z Was wie co z tym zrobić?

Dodano po 3 [godziny] 8 [minuty]:

Ok. Już mam. W punkcie 5 instrukcji UPC jest błąd. Ustawienia zapisuje się przyciskiem UPC, a nie TV.

Dzwoniłem też do UPC i mi powiedzieli, że mój telewizor nie jest wspierany. Cóż... okazuje się, że jednak jest.

Jeszcze próbuję znaleźć sposób, żeby za pomocą przycisków regulacji głośności ustawiać ją na TV czy ktoś wie jak to zrobić?

2 2
  • #3 16 Lis 2014 19:23
    gre8
    Poziom 11  

witam wszystkich... właśnie zaprogramowałem pilota od Mediabox UPC do obsługi TV Panasonic.
    Pilotem można włączyć i wyłączyć TV, regulować głośność itd, ale jest jedno ale...
    gdy na pilocie UPC wcisnę przycisk TV, to mi znika obraz - to jakieś głupie jest - czy coś źle zrobiłem ??? Czytałem na innym forum, że ktoś ma dokładnie tak samo... czy ktoś wie co z tym zrobić, bo to mija się jakby z celem w tym momencie.

6