Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Uzupełnienie Zeusów - subwoofer.

Pioso 17 Sty 2013 20:16 1494 7
  • #1 17 Sty 2013 20:16
    Pioso
    Poziom 14  

Witam, jako że i tak znajdzie się ktoś kto poda mi linki dotyczące tego że temat był wałkowany to z góry mówię że takiej odpowiedzi na pytanie jakie zaraz padnie nie znalazłem odpowiedzi.
    Otóż, podłączyłem jednego zeusa pod kanał subwoofera z moim wzmacniaczu, daje on 350W, wiec moim zdaniem odpowiednio, wystarczająco dla takiego przeznaczenia do jakiego mam Zeusy. I tutaj nasuwa się moje pytanie, bo mam wolny gdn 30/120 i wolny kanał we wzmacniaczu, bo stereo zajmują Zeusy, Panowie, kwestia tyczy się tego że we wspólnej obudowie 2 takie same głośniki po podłączeniu równoległym dostają dodatkowe 3dB, i do tego powierzchnia membran dodaje kolejne dB, tak jak to jest własnie w Zeusach, więc efektywność była by odpowiednia, nie było by więcej ani mniej. Tu problem byłby rozwiązany, bo dokupić drugi GDn to nie problem, ale problem to miejsce, paczka 100L zajmuje dużo miejsca, o wiele mniej zajęło by 2x 75L bo robiły by jako podstawy do Zeusów, ale wtedy jak to jest z efektywnością? Czy ktoś życzliwy mógłby mi to wytłumaczyć ? Może za mało szukałem o sprawach elektrycznych głośników ale sprawa tyczy się odnośnie czy 2 głośniki w jednej obudowie będą identycznie grac jak 2 w osobnych?

• #2 19 Sty 2013 08:46
    Maxell90
    Poziom 18  

Jak mniemam zeusy fabryczne?Jeżeli tak to kiczowato...Polecam dać budę 2x130l i nie trzeba żadnego subwoofera bo zejdą do 30hz przy-10db..Efektywności przy subwooferze masz +3db nie mniej..Polecam zmienić obudowy na diy + strojenie rurą fi 10cm długa na 15 i masz nisko schodzące kolumny a głośnik odsprzedaj na allegro

• #3 19 Sty 2013 14:24
    398216
    Usunięty  
  • #4 19 Sty 2013 16:52
    Pioso
    Poziom 14  

Fakt może mi umknęło jedno zdanie w pierwszym poście bo komputer świruje, ale miało tam być odpisane - dokupienie drugiego gdn i zrobienie subwoofer na 2x gdn 30/120. Wzmacniacz robiony. I ma trzy kanały.. Jedyne forum jakie znam że wszystko trzeba powiedzieć jak na spowiedzi ... Nie narzekam na dźwięk z zeusów, jak dla mnie jest wystarczający, ale pojawił się pomysł subwoofera i pytanie tyczyło się bardziej tego jaka jest różnica miedzy subwooferem 2 głosniki w jednej obudowie a 2 głośniki w osobnych obudowach.. Bud nie będę przerabiać.

• #5 19 Sty 2013 20:19
    398216
    Usunięty  
  • #6 19 Sty 2013 22:14
    Pioso
    Poziom 14  

I od razu lepiej się czyta, i odpisuje, wracając do tematu..
    Wzmacniacz to samoróbka na uniampie + nmosfet. Uniamp daje 120w 4ohm na kanał i gra bez żadnego filtra, nic mi nie wiadomo żeby jaki kolwiek tam był, zaś kanal subwoofera ma filtr dolnoprzepustowy i daje 350w przy 4ohm, wszystko w rms. Ponadto każda końcówka gra z osobnego zasilania, czyli na uniampa trafo 250va a na nmosfet 450va. Dodam ze nie ma wbudowanego przedwzmacniacza, po prostu wszystko daje 100% możliwości - sterowane z karty dźwiekowej, czasami z mixera. Cała sprawa ma sie tak , wytłumacze raz jeszcze zeby była jasność :) Na uniampie Zeusy mnie bardzo zadowalaja, nie maja slabych stron co do moich poprzednich kolumn bas jest wystarczajacy do słuchania muzyki, w filmach typu władca pierscieni pokazuja sporo, tu znow zdziwienie. Stereo powala mnie na kolana, fakt sa inne głosniki/ kolumny dające lepszy efekt, jakość, ale w domowym zaciszu i w terazniejszych warunkach i tak nie pokazalby nic więcej, po prostu dobrej jakości dźwiek mam jedynie z płyt kompaktowych które słucham jedynie w samochodze i tez nie na byle czym.. i tam moge powiedzieć o jakości, natomiast w domu odtwarzam z komputera jedynie nagrania w jakości FLAC, wracajac do zeusow, wybrałem je poniewaz podoba mi się ich wyglad, oraz mozliwości na imprezę w wiekszym gronie na jakiejś sali, gdy ktos prosi aby co kolwiek puscic.. Wiec powód kupna był jasny, wizualnie podobaja mi sie pudła, jak i głosniki które w nich siedza nie sa marnej jakości, a to że wiekszośc ludzi w internecie pisząca jakie one sa złe, bez styczności jakoś mnie nie interesowąły, skupiłem sie na opiniach posiadaczy. Nie uważam że to pieniądze wydane na marne, poniewaz byłyby one wydane na marne gdybym sie na nich zawiodł. Sprawa ma sie tak że po podłączeniu na kanal subwoofera, czyli na te 350w z filtrem, daja one bas którego na uniampie uzuskac nie potrafie. Prawdopodobnie to wina tego że gdny graja pełnym pasmem i dostaja mniejszą moc ( na uniampie ) badz jest to wina po stronie konstruktora, który stworzyl ten wzmacniacz w celu dzialania w systemie 2.1 czyli z góry założone bylo aby uniamp nie grał za nisko, tylko byla odcięta dolna czestotliwośc, jakas tam. Żadnej takiej płytki nie widze, a z autorem nie potrafie sie aktualnie skontaktowac

Wracając do subwoofera, tak jak mówisz myslałem o 15" ale jednej, mianowicie o BSW, ludzie chwala ten głosnik a efektywnościa doruwnuje zeusom, tylko że dziada nie idzie nigdzie znaleźć albo moj internet ma klapki na oczach. Pomysl o 2 gdnach pojawil sie właśnie z tego powodu który wżej opisałem jaka różniaca jest na tych kanałach uniamp - nmosfet.

Myslę że wyspowiadalem sie wystarczająco.

• #7 19 Sty 2013 23:02
    398216
    Usunięty  
  • #8 20 Sty 2013 20:25
    Pioso
    Poziom 14  

Heheh, nie napisałem że jest trzesienie ziemi, nie az tak, ale jest zupełnie inaczej. Po dłuzszym sluchaniu, stwierdzam że jednak bas płynacy z zeusów z uniampa jest dla mnie mniej meczacy, bardziej 'trzyma sie kupy' tzn pasuje do reszty pasma. Nie ma co kombinowac w sumie, ale szukam po znajomych kogos z mocna końcówka lub wzmacniaczem aby sprawdzic czy rzeczywiście uniamp ma az tak mało basu. Faktycznie sposób wykonania obudów nie jest na imprezy, a raczej postawienie w jednym miejscu i niech stoi. Co do BSW.. czy gdzies go idzie nabyc?

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME