Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kosiarka traktorek - rozrusznik nie kręci

lenad 17 Sty 2013 20:29 6714 6
  • #1 17 Sty 2013 20:29
    lenad
    Poziom 8  

Witam.
    Mam problem z rozrusznikiem w kosiarce traktorku. Silnik nie może pokonać kompresji. Po wykręeniu świecy kręci lekko ale po kilku sekundach pracy zaczyna słabnąć i po dotknięciu jest dobrze ciepły w okolicy tulejek. Po rozebraniu wydaje mi się że ta temperatura dochodzi z osi wirnika. Może ktoś napisze mi czy ta temperatura może być przyczyną uszkodzonego wirnika czy jest to normalne zjawisko pracującego wirnika. Dodam jeszcze że próba ta była przeprowadzona na kablach bezpośrednio z akumulatora. Akumulator też sprawny, odpaliłem na nim auto osobowe. Proszę o jakąś podpowiedź co to może być i czy da się coś z tym zrobić. A może ktoś wie w jaki sposób można sprawdzić wilnik rozrusznika. Pozdrawiam

2 6
  • #2 17 Sty 2013 20:46
    zibq
    Poziom 27  

Wygląda na to, że wirnik ma przebicie - obwód zamyka się przez tulejki do masy.
    Stąd też jest słaby.
    Oddaj rozrusznik do zakładu specjalizującego się w ich naprawach. W warunkach domowych tego nie sprawdzisz, a tym bardziej nie naprawisz.

0
  • #3 17 Sty 2013 21:32
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #4 18 Sty 2013 17:00
    lenad
    Poziom 8  

No tak czyli najdroższa część rozrusznika mi padła. Będę szukał jakiegoś zakładu który się zajmuje tymi rzeczami bo oryginalny rozrusznik kosztuje ponad 500 zł, sprawdzałem no chyba że zamiennik jakiś podejdzie. Dziekuje za podpowiedzi, jak bedę wiedział coś więcej to dam znac. A może ktoś zna zakład który zajmuje się rozrusznkami w okolicy Tarnowa?

1
  • #5 18 Sty 2013 17:28
    39006
    Użytkownik usunął konto  
  • #6 25 Sty 2013 11:26
    lenad
    Poziom 8  

Witam ponownie. Cd problemu z rozrusznikiem. Zrobiłem jeszcze jedną próbę. Tym razem odkręciłem rozrusznik i podpiąłem go do akumulatora i w tedy rozrusznik biega bardzo ładnie nie grzeje się i słabnie. Zaczynam wykluczać wirnik - co wy na to? Może bendiks?

1
  • #7 25 Sty 2013 12:13
    Pawel wawa
    Admin grupy Samochody

Zamykam. Rozrusznik do fachowca, to była dobra rada.

1