Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pralka Electrolux EWT 1266 EDW - gwizd /świst podczas pracy silnika napędu bębna

17 Sty 2013 22:38 7758 11
  • Poziom 9  
    pralka kupiona dzisiaj, nowa nieużywana.
    włączyłem próbne pranie bez wsadu w celu "umycia" wnętrza
    nastawiłem temperaturę 40st i obroty na 400 rpm
    podczas pracy cały czas słychać gwizdanie na wysokiej częstotliwości podczas obrotów. czy dźwięk ten może pochodzić od regulacji obrotów silnika (falownik, soft start itp) czy ten typ tak ma?
    a może trafił mi się badziewny egzemplarz?

pytam dlatego że wcześniej miałem 5 lat model EWT 1326 Timeline i wspomniany gwizd nie towarzyszył obrotom ani na początku ani pod koniec użytkowania. w ogóle oprócz wirowania, sama w sobie pralka wydawała niewiele dzwięków/gwizdów.
    EWT 1266 dużo głośniej chodzi w porównaniu do starszego modelu, np. pompa wody, nalewanie wody do zbiornika na proszek tez robi dużo więcej hałasu niż poprzednia, no i ten brak kółek z przodu itd. - cost reduction :)
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 9  
    czolgista napisał:
    Proszę sprawdzić z wsadem ,
    happycow napisał:
    nowa nieużywana.
    dlatego .

obawiam się, że to jej raczej nie pomoże, gdyż jest to jakby świst elektroniczny...
    tak czy siak sprawdzę jutro.
  • Poziom 39  
    czolgista napisał:
    poza tym ma kolega 14 dni na oddanie
    Dla sprzętu kupionego w zwykłym sklepie? Nie sądzę.
  • Poziom 9  
    ciekawy jestem opinii użytkowników tej pralki czy mają podobne wrażenia.
  • Poziom 9  
    czolgista napisał:
    movzx napisał:
    Dla sprzętu kupionego w zwykłym sklepie? Nie sądzę.
    niech wypowie się ten co kupił on ma gwarancję w ręku i musiał ją czytać .
    Poza tym za nim się kupi to się czyta w necie coś na ten temat przykład
    http://www.opineo.pl/opinie-3473811-electrolux-ewt-1266-edw.html

dzięki za radę, jednak przed zakupem przeczytałem wszystkie możliwe opinie na jej temat, włącznie z tymi które sugerujesz, i nigdzie nie znalazłem nic negatywnego. opinie negatywna powstają zwykle w odniesieniu do innego, wcześniej użytkowanego sprzętu, który wydawał się być lepszy. więc brak negatywnych opinii może być wynikiem również faktu, że użytkownicy innych urządzeń mieli gorsze doświadczenia wcześniej niż z tym modelem.

Nie zmienia to faktu, że pralka być może wydaje z siebie takie dźwięki standardowo ze względu na użyte podzespoły. I w sumie tego dotyczy głównie moje pytanie, o doświadczenia z tymże modelem innych użytkowników.

odnośnie gwarancji: dokładnie, niech wypowie się ten co kupił i miał gwarancję w ręku i czytał ją ;)
  • Poziom 11  
    Witam,
    Ja też kupiłem tą pralkę w tamtym tygodniu. I owszem podczas pracy słychać pisk ze zmieniającą się częstotliwością w zależności od obrotów bębna.
    Porównaniu z starym mastercook-em jest może troszkę cichsza.
  • Poziom 9  
    Swist minie jak wlozysz pranie i wypierzesz pare razy. A moze przestalem na to zwracac uwage...? Nie zmienia to jednak faktu ze nalewanie wody robi wiecej halasu niz moja poprzedniczka. Na plus ulatwione mycie dozownika na detergent i zmiękczacz.
  • Poziom 11  
    To raczej pisk o którym pisałeś u mnie nie występował, bo już ma za sobą około 20 prań i cały czas chodzi tak samo.
  • Poziom 1