Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Diora Tosca AWS 306 - Radio nie odbiera.

Monty37 19 Jan 2013 10:41 10563 46
    Monty37
    Level 9  
    I tak już jest otwarty i czyszczę go na bieżąco, jedyny problem to dostać się do płytki od spodu beznadziejne śrubki są.
    k4be
    Level 31  
    Miałem bardzo podobny problem, uszkodzony okazał się któryś z trymerów w głowicy. Sygnał z głowicy był na tyle słaby, że działało automatyczne wyciszanie w UL1200 i nic nie było słychać (jedynie silne stacje czasem się pojawiały). Od czasu do czasu tuner zaczynał działać prawidłowo. Może twój problem jest zbliżony?
    Jingiel
    Level 21  
    Ale podobno w tunerze nie było nic grzebane.
    k4be
    Level 31  
    W opisywanym też nie (poza tym, że ktoś próbował go naprawić ale nie umiał) - po prostu się zestarzał.
    Monty37
    Level 9  
    Dzięki za wskazówkę :) sprawdzę to jak tylko znajdę czas i dodatkowo te napięcia tylko beznadziejnie się dostać do płytki od spodu.
    A i jak wygląda te trymery? wybaczcie takie pytanie ale no specjalistą nie jestem.
    Dodatkowo w poniedziałek myślę że skoczę po lepszą antenę.
    Monty37
    Level 9  
    Chcę się zabrać za zmierzenie napięć głowicy ale do spodu płytki się nie mogę dostać, więc chce to zmierzyć od strony elementów ale dokładnie nie wiem gdzie mierzyć może mi ktoś pomóc załączyć jakiś obrazek z schematu nie specjalnie potrafię.
    Monty37
    Level 9  
    Okej antena zakupiona jest znaczna poprawa, rmf nie ucieka, poza tym łapie kilka stacji ale strasznie się nakładają przez wzmocnienie odbioru, a jak osłabię odbiór to poza rmf nic.

Wystąpił kolejny problem, poniżej 102 MHz , nic nie łapie kompletnie, mam wrażenie jak by coś było źle zestrojone, jak by skala przesunięta.
    Proszę o pomoc.
    Jingiel
    Level 21  
    Na jakiej częstotliwości odbierasz ten RMF?
    Monty37
    Level 9  
    Na około 104 MHz to jest nadajnik z Częstochowy. Prędzej powinien odebrać z 93 MHz Katowic
    Jingiel
    Level 21  
    RMF Częstochowa jest chyba na 105,9 MHz. Czyli bliżej 106. Możliwe, że skala przesunięta.
    Monty37
    Level 9  
    To co mogę z tym zrobić?

Na 105,9MHz też odbiera w tle z inną stacją.
    Jingiel
    Level 21  
    Zacznij od oglądnięcia elementów. Jaka to antena, którą kupiłeś? Jakie stacje się nakładają? RMFu z Częstochowy raczej nie powinieneś odbierać. Raczej to jakieś przekłamanie. http://nadaje.com/miasta/Tychy.html
    Monty37
    Level 9  
    Sonusa z wzmacniaczem.
    Jingiel
    Level 21  
    No to pewnie masz tam w zasilaczu regulację wzmocnienia.
    Monty37
    Level 9  
    Tak wiem staram się znaleźć złoty środek, ale zastanawia mnie czy skala nie jest przesunięta,
    może zrobię zdjęcie głowicy może tam jest coś nie tak?
    Monty37
    Level 9  
    Zamykam temat problem rozwiązany dzięki za pomoc i porady.
    SCALAK-1989
    Level 12  
    Było by miło gdyby kolega napisał dla innych, jak rozwiązał problem