Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SilentiumPC Spartan LT HE912 - Dziwne prędkości obrotowe

17 Sty 2013 23:19 1167 4
 • Poziom 17  
  Witam, zamontowałem dzisiaj w/w układ chłodzenia i trochę dziwnie się zachowuje, a mianowicie gdy temperatura procesora spadnie poniżej 27 stopni to na OCCT są wyświetlane wartości obrotowe, od bardzo niskich rzędu 220 rpm, nawet do 10000 rpm i w sumie nawet by mi to nie przeszkadzało, gdyby nie fakt że potrafią zejść do zera, a wtedy rozlega się irytujący dźwięk głośniczka systemowego. Oczywiście można wyłączyć fan alarm w biosie, ale nie tędy droga. Więc w związku z tym mam pytanie, czy aby z tym wentylatorem wszystko w porządku, czy może czujnik prędkości obrotowej jest uszkodzony? Dodam jeszcze że przy pierwszy uruchomieni komputera po zamontowaniu tego LT HE 912 alarm włączył się na około 30 sekund.
 • Spec od komputerów
  Pełna specyfikacja komputera?

  Sprawdź w innym programie/BIOSie wartość obrotów, jakby ten wentylator miał 10000rpm. to byś miał "lotnisko" w obudowie.
 • Poziom 17  
  Oto specyfikacja komputera SilentiumPC Spartan LT HE912 - Dziwne prędkości obrotowe Wyłączyłem ten alarm na CPU Fan, przypomniało mi się że na wentylatorze od Athlona też miałem podobne objawy tzn. podczas uruchamiania komputera alarm też się włączał, a powodem tego była sekwencja jego startu, najpierw robił krótki obrót w przeciwną stronę, a dopiero później standardowe działanie. A i dodam jeszcze że podczas włączenia trybu IDE nic takiego się nie działo, dopiero po zmianie na AHCI, myślę że powodem tego było znaczne skrócenie POST screen .
 • Spec od komputerów
  Zasilacz kolega posiada ? : ) Czy miałeś ten sam zasilacz w konfiguracji z athlonem?
 • Poziom 17  
  A, zapomniałem, OCZ StealthXstream 2 600w - z Athlonem ten sam.