Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Windows 8,odmowa dostepu - dysk C(NTFS) 0 bajtów, C:\nie jest dostępny,

18 Sty 2013 00:08 6621 7
  • Poziom 9  
    Witam, jestem Posiadaczem SONY VAIO E11.
    Mam problem z Windows 8, mianowicie podczas aktualizacji padla mi bateria, po podłączeniu do ładowarki i wlączeniu komputera system uruchamiał sie do momentu wyboru użytkownika z tym, że zamiast tego pojawiał sie czarny ekran.
    Próbowałem przywrócić system, lecz nie zrobiłem punktu kontrolnego, na dysku recorvery nie mialem kopii zapasowej wiec po kilku próbach automatycznego naprawiania, skorzystałem z opcji ' Odśwież system' . Po 'odświeżeniu' system odpalił się lecz na pulpicie zostawil tylko liste usuniętych programów. Skutkiem tego wszystkiego jest całkowity brak dostępu do dysku C na którym jest/był system, do tego nie można zainstalować jakiegokolwiek programu, w panelu sterowania także odmawia uruchomienia niektórych opcji.
    Zastanawiający jest przycisk ASSIST, ponieważ na wyłączonym komputerze po nacisnieciu jego uruchamia sie VAIO Care, które miałoby w czymś pomóc natomiast po wybraniu opcji 'Odnów...' system odpala się bez zmian.
    Chciałbym przywrócić komputer do poprzedniego stanu ze wzgledu na moje osobiste dane, cały pakiet VAIO oraz wszystkie sterwniki.
    Proszę o pomoc, ponieważ ze względu na to że jest to dosyć nowy system w internecie jest stosunkowo mało informacji nt. rozwiązywania powyższych problemów.

[syntax=text][/syntaxm]
  • Poziom 9  
    To jest netbook, nie posiada napędu fizycznego.
    ===
    Próbowałem wystartować z USB, niestety bez skutku. ' Operating system not found'
  • Poziom 10  
    Witam. Mam taki sam problem. Na początku czarny ekran, później po odświeżeniu systemu niby wszystko wróciło do normy ale chcąc wejść na partycję systemową pojawia się komunikat o braku dostępu do dysku c. Laptop taki sam SONY VAIO E11.
  • Poziom 15  
    Jaki macie BIOS ? Normalny czy UEFI ?
  • Poziom 10  
    Bios UEFI. Nie miałem czasu na kombinowanie więc z konsoli odzyskiwania wybrałem opcję całkowitej naprawy sytemu (format, przywrócenie systemu do początkowego stanu) i to pomogło. Tak czy inaczej wydaje mi się że windows 8 razem z UEFI może sprawić mniej zaawansowanym użytkownikom sporo problemów.
  • Poziom 2  
    Witam. Bardzo proszę o pomoc. Stało się dokładnie to samo, co opisywał użytkownik wcześniej. Nie mam pojęcia, co z tym dalej zrobić :/ Nie znam się w ogóle na tym. Nie można niczego zainstalować, nic nie działa. Gdy uruchamiam komputer przyciskiem ASSIST i klikam "Przywróć ustawienia fabryczne", to nic to nie daje. Ludziska, proszę :) Będę wdzięczna :)[/syntax]
  • Poziom 2  
    Witam.
    Nie wiem czy to wina komputerów sony czy systemu windows 8, ale mnie również się to przytrafiło. Czarny ekran, brak możliwości uruchomienia kompa.
    Przy wyłączonym kompie (sony) wcisnąłem przycisk asist - odzyskiwanie systemu - rozwiąż problemy - odśwież komputer.
    Zadziałało ale niestety dysk C brak dostępu i pusty.
    Zeby odzyskać windowsa i dostępu do dysku c trzeba zainstalować windows ponownie. Jeżeli mieliśmy inne dyski należy dane z nich skopiować na dysk zewnętrzny.Jeżeli to zrobimy zaczynamy instalacje.
    Przy wyłączonym kompie wciskamy asist następnie odzyskiwanie lub konserwacja systemu następnie wybieramy język polski, układ klawiatury Polski, następnie klikamy na rozwiąż problemy i klikając dwa razy na odzyskiwanie i konserwacja wybieramy system windows, wtedy uruchomi się VAIO Care który poprowadzi Cię do przywrócenia systemu. U mnie zadziałało.
    Powodzenia