Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sterownik lampek choinkowych - chiński (no name)

Nikodemm 18 Sty 2013 01:27 3522 3
 • #1 18 Sty 2013 01:27
  Nikodemm
  Poziom 7  

  Sterownik lampek choinkowych
  Witam potrzebuję porady, urwały się cieniutkie przewody od sterownika lampek choinkowych, zaś z samego sterownika zadymiło, nie świeci jeden rząd światełek. Mam pytanie ponieważ wszystkie przewody są w kolorze zielonym czy ich przylutowanie ma jakieś znaczenie, bo nie wiem z którego styku a jest ich 5 się urwały. Mam czy podobny sterownik od innego kompletu można użyć do tego co mi się spalił, i który przewód do którego styku należy wlutować, wszystkie są zielone i nie wiem który do czego przylutować, z góry dziękuję za pomoc.
  Sterownik lampek choinkowych - chiński (no name) Sterownik lampek choinkowych - chiński (no name) Sterownik lampek choinkowych - chiński (no name) Sterownik lampek choinkowych - chiński (no name) Sterownik lampek choinkowych - chiński (no name)

  Proszę uzupełnić tytuł postu- zgodnie z regulaminem pkt.3.1.15 [dzimi]

  0 3
 • #2 26 Sty 2013 22:10
  diantus
  Poziom 28  

  Ma znaczenie głównie znalezienie przewodu wspólnego (jeden z 5-ciu przewodów jest wspólny). Można go znaleźć omomierzem - oporność o połowę mniejsza względem pozostałych czterech przewodów. Znaleziony przewód wspólny przylutować do punktu przy najdłuższej ścieżce drukowanej (na fotografii po stronie druku - pierwszy od lewej). Połączenie czterech pozostałych przewodów do krótkich ścieżek na dole (na fotografii) jest obojętne; zmienia tylko kolejność załączania łąńcuchów lampek. Nie znalezienie przewodu wspólnego też nie spowoduje awarii, spowoduje jedynie skoki w jasności świecenia lampek przy ich przełączaniu przes sterownik.

  0
 • #3 27 Sty 2013 00:13
  wieswas
  Poziom 33  

  Jeżeli z samego sterownika coś zadymiło, to jest podejrzenie, że mógł się spalić jakiś element. Sprawdź omomierzem przede wszystkim diodę prostowniczą na wejściu. Jeżeli uległ zniszczeniu sterownik (układ scalony zalany kroplą żywicy) i żaden łańcuch nie świeci, to można te 4 urwane przewody dolutować bezpośrednio do poziomej, długiej ścieżki u dołu płytki. Wówczas nie będzie efektów migania, ale te 4 łańcuchy będą świeciły światłem ciągłym.
  Jeden komplet własnych LEDów choinkowych tak przerobiłem, gdyż spalił się sterownik.

  0
 • #4 28 Sty 2013 21:03
  Nikodemm
  Poziom 7  

  Wielkie dzięki Wszystkim za pomoc, w weekend wezmę się za to.

  Moderowany przez Dzimi:

  Proszę stosować się do poleceń moderacyjnych. Regulamin pkt.3.3. Niestosowanie się do polecenia moderacyjnego może skutkować ostrzeżeniem.

  0