Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Golf 3 - Antena przyklejana do szyby - pytanie o skuteczność.

skaktus 18 Jan 2013 08:56 4227 18
    skaktus
    Level 37  
    Witam.

W sklepach dostępne są anteny samochodowe, klejone do szyby, jednak nie chodzi mi tutaj o typowe anteny klejone wewnątrz auta, ale o takie coś: do szyby wewnątrz auta przyklejamy główny wzmacniacz i prowadzimy przewody do radia, natomiast po drugiej szyby przyklejamy samą antenę. Pomiędzy danymi elementami nie ma żadnego fizycznego kontaktu, jednak musza być samontowane nad sobą.

Czy ktoś korzystał z was z takich rozwiązań ? Jak to się ma do anten fabrycznych ? Nie mam typowej anteny z batem dlatego zastanawiam się nad takim rozwiązaniem.
    [28-30.06.2022, targi] PowerUP EXPO 2022 - zasilanie w elektronice. Zarejestruj się za darmo
    skaktus
    Level 37  
    Bajer polega na tym że w dachu nie mam fabrycznego otworu i nie mam zamiaru nawiercać nowego.
    forevwers
    Level 19  
    no to wymień oryginalna w boczku na nową oryginalną i nie kombinuj z tymi klejonymi bo nic tym nie uzyskasz.
    skaktus
    Level 37  
    W nadkolu też nie mam miejsca na antenę...Dlatego powstał ten temat. Do tej pory korzystałem z anteny Blaupunkta klejonej do szyby, jednak nieco odbiega ona od jakościowo od typowych anten.
    forevwers
    Level 19  
    W mk3 standardowo anteny były montowane w przednim boczku wiec nie możliwe żeby nic nie było... Który rok auta i jaka wersja??
    skaktus
    Level 37  
    W pewnej wersji było miejsce w nadkolu koło kierowcy, w późniejszych wersjach w dachu. W ramach remontu wymieniałem nadkole na takie z wersji nowszej bez otworu na antenę.
    forevwers
    Level 19  
    Osobiście jeszcze nie spotkałem się z anteną tego typu która by dobrze odbierała. Może ktoś inny sie jeszcze wypowie ale ja proponował bym jednak oryginalna antenę na stałe.
    emeryt2
    Level 42  
    Rozumie pytającego , nie chce "dziurawić" samochodu , dlatego podpowiem tak: jeden lubi teściową inny jak mu skarpety wydzielają nieszczególny "aromat"!
    Na antenie na szybie też będziesz miał odbiór silnych stacji , ze słabszymi będzie gorzej. Jeszcze podaj , czy to antena ze wzmacniaczem?
    skaktus
    Level 37  
    Z tego co czytałem, antena jest z wzmacniaczem. Posiadam jak pisałem w aucie obecnie Blaupunkta, klejonego do szyby. Radio odbiera dobrze, ale brakuje mu jednak typowej anteny co widać w porównaniu z innymi autami - tam gdzie inne jeszcze odbiera dobrze, w golfie już pojawiają się szumy. Miałem nadzieje że taka zewnętrzna choć nieco poprawi ową sytuację, ale chyba nic z tego...
    andrzej20001
    Level 43  
    Wierć i nie marudź to nie Ferrari. Masę aut ma takie anteny w dachu i jakoś się nie rozpadły.Albo odbiór albo nerwy czas i pieniądze wybór do ciebie już tylko.
    kkknc
    Level 43  
    Niektóre auta mają fabrycznie antenę w szybie i jakoś to działa. Sam miałem coś takiego 20 lat temu w samochodzie i w porównaniu do normalnej długiej anteny było gorzej. Dziś lokalnych stacji radiowych więcej, fabryczne antenki krótkie, więc będzie działać i taka na szybę.
    forevwers
    Level 19  
    kolego sam mam passata z 91r i antene na tylnej szybie (2 lub 3 paski ogrzewania) ale nijak to sie ma do anten naklejanych na szybę. W tym momencie porownałeś malucha do ferrari...
    skaktus
    Level 37  
    andrzej20001 wrote:
    Wierć i nie marudź to nie Ferrari. Masę aut ma takie anteny w dachu i jakoś się nie rozpadły.Albo odbiór albo nerwy czas i pieniądze wybór do ciebie już tylko.

Bardzo dobra porada...Wiercić nie mam zamiaru - dach jest zbyd dużą powierzchnią aby go dziurawić...
    andrzej20001
    Level 43  
    To klej i się denerwuj powodzenia i napisz jak odbiór.Zawsze może jakaś nowość może być.
    jozwiak17
    Level 2  
    Witam!
    I co zrobiłeś z anteną w golfie?
    skaktus
    Level 37  
    Pozostałem przy antenie klejonej do szyby Blaupunkt-a.
    jozwiak17
    Level 2  
    Witaj!
    Mam podobny dylemat z anteną FM wiercić dziurę ,magnes ,czy klejić.
    Na allegro znalazłem klejoną MITCOM-ELECTRONIC APG 60-FM za cenę 249 zł , co oniej sądzicie ,czy ktoś ma ją zamontowaną.
    skaktus
    Level 37  
    Ja z radiem JVC z powodzeniem używam anteny klejonej do szyby, marki Blaupunkt.

Miałem użyć anteny podobnej do twojej ale zrezygnowałem - nie mam tego gdzie przykleić.