Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jakie są elementy ścieżki gazowej w kotłach wiszących

18 Sty 2013 09:47 1695 2
  • Poziom 1  
    Witam,
    potrzebuje porady serwisantów obeznanych w różnych kotłach wiszących :)

Mamy do zaprojektowania układ podgrzewania maszyny z palnikiem atmosferycznym o mocy modulowanej w zakresie od ok. 7 do 25kW. Idea ta sama co w kotłach, czyli palenisko i komin. Pozostaje tylko sterowanie, a dokładnie chodzi o elementy ścieżki gazowej do palnika. Układ ma być z palnikiem zapalającym -pilotem.
    Potrzebny jest blok gazowy z 2 elektrozaworami, modulacją (ez z cewką) i wyjściem na pilota. Z tego co patrzyłem to mam do wyboru SIT 845 (ogólnie te z wyjściem na pilota sa niedostępne w PL) albo Honeywell VK, te znowu mega drogie. Modulacja ma być reczna, chyba 0-17V sa te zawory jak pamiętam, i to nie problem. Modulację da się ogarnąć, ale pozostaje układ kontroli zaniku płomienia.
    Nie za bardzo wiem jak zorganizowac odcinanie gazu przy zaniku płomienia tzn ogólnie kontrole płomienia? Chyba, że załozyć SITa 845 zwykłego, bez podłaczenia pilota, a pilota wrazić na drugim elemencie razem z podłączeniem termopary? Tylko jakim? Bardzo bym prosił o jakies sugestie i podanie typów zaworów do tej ściezki, może jest jakies combo, które to obsłuży w ramach jednego bloku?. Byle były to jakieś w miare tanie no i łatwo dostępne elementy...
  • Poziom 14  
    Proponuję automat HONEYWELL typ - S 4565 CD 1039B.Posiada on układ zapłonowy,układ kontroli płomienia oraz możliwość podłączenia innych zabezpieczeń np.ciągu kominowego,przegrzania itp.Odnośnie płomienia pilotującego i termopary to bym z niego zrezygnował na rzecz zapłonu elektrycznego i układu kontroli który posiada ten moduł.Jeżeli zastosujesz zawór SIT 845 to jest to poniekąd kombo ponieważ posiada zawór modulacyjny i zawór odcinający-ten czarny z czterema bolcami.W tym układzie wyglądało by to tak.1-układ zasilania gazem-zawór kulowy-SIT 845-palnik.Można zastosować też inne automaty z serii s 4565 ale ten jest chyba najtańszy .
  • Poziom 23  
    loock napisał:
    Witam,
    potrzebuje porady serwisantów obeznanych w różnych kotłach wiszących :)

Mamy do zaprojektowania układ podgrzewania maszyny z palnikiem atmosferycznym o mocy modulowanej w zakresie od ok. 7 do 25kW. Idea ta sama co w kotłach, czyli palenisko i komin. Pozostaje tylko sterowanie, a dokładnie chodzi o elementy ścieżki gazowej do palnika. Układ ma być z palnikiem zapalającym -pilotem.
    Potrzebny jest blok gazowy z 2 elektrozaworami, modulacją (ez z cewką) i wyjściem na pilota. Z tego co patrzyłem to mam do wyboru SIT 845 (ogólnie te z wyjściem na pilota sa niedostępne w PL) albo Honeywell VK, te znowu mega drogie. Modulacja ma być reczna, chyba 0-17V sa te zawory jak pamiętam, i to nie problem. Modulację da się ogarnąć, ale pozostaje układ kontroli zaniku płomienia.
    Nie za bardzo wiem jak zorganizowac odcinanie gazu przy zaniku płomienia tzn ogólnie kontrole płomienia? Chyba, że załozyć SITa 845 zwykłego, bez podłaczenia pilota, a pilota wrazić na drugim elemencie razem z podłączeniem termopary? Tylko jakim? Bardzo bym prosił o jakies sugestie i podanie typów zaworów do tej ściezki, może jest jakies combo, które to obsłuży w ramach jednego bloku?. Byle były to jakieś w miare tanie no i łatwo dostępne elementy...

Kup stary kocioł Termeta DP 23-17.
    To model z płomykiem zapalającym i modulowanym palnikiem.