Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki wewnętrzny tuner DVB-C do komputera stacjonarnego kupić?

18 Sty 2013 11:14 4122 2
  • Administator HydePark
    Witam.

W tej chwili mam jakiś podły tuner Mediona oparty na Philipsie. Służył mi osiem lat jako wejście video w komputerze, jako tuner właściwy służy mi magnetowid. Po pierwsze tak mi wygodniej bo wszystko mogę obsługiwać jednym pilotem (bez dodawania nowych poleceń do girdera), po drugie z tego co pamiętam, nie bardzo chciał łapać wszystkie kanały i był jakiś problem z dźwiękiem.

Teraz jako, że w kablówce jest co raz więcej kanałów HD, chciałbym się zaopatrzyć w tuner który będzie w stanie je odebrać.
    Przyznaję się bez bicia, że nie bardzo mam o tym pojęcie. Wiem tyle że tuner DVB-T służy do "łapania" stacji z nadajników naziemnych, tuner DVB-S "łapie z satelity". Do kablówki natomiast przeznaczony jest tuner DVB-C (poprawcie mnie jeśli się mylę).

Szukając na Allegro tunera DVB-C znalazłem tylko stacjonarne urządzenia.
    DVB-T i DVB-S można bez problemu dostać w postaci karty rozszerzeń do kompa.

W związku z tym nie bardzo wiem, co właściwie mam kupić.
    Mile widziana możliwość podpięcia kablówki i anteny "zaokiennej" jednocześnie.
    Nie upieram się żeby miał pilota bo i tak pewnie nie będę go używał (tak jak mówiłem mam jednego pilota od wszystkiego, sterowanie tunerem to kwestia konfiguracji girdera)

Nie szukam również profesjonalnych kombajnów, które zawierają oprogramowanie warte więcej niż sam tuner, używam jedynie K!TV. Bardziej w tym momencie liczy się dla mnie atrakcyjna cena.

Za niewielkie pieniążki można nabyć np. coś takiego, ale nie mam pojęcia czy się nada co kablówki.

A może lepiej kupić coś na USB ?

Proszę o oświecenie :)

Pozdrawiam.
    CMS
  • Poziom 9  
    Hej

Bardzo nie oświecę, bom ja sam ciemny :) ale tą odrobinką wiedzy się podzielę:

CMS napisał:

Szukając na Allegro tunera DVB-C znalazłem tylko stacjonarne urządzenia.

Jakiś czas temu "dorwałem" na allegro kartę DVB-C na PCI, typu KNC One TV Station DVB-C. O taką: http://knc1.de/d/produkte/digital_dvb_c.htm

Generalnie jednak nie udało mi się zmusić jej do pracy. W kablówce Aster City doprowadziłem do tego, że wyszukiwała kanały i wyświetlała tę cyfrówkową informację o nadawanym programie, ewentualnie informację, że kanał jest zakodowany. Samego obrazu jednak nie pokazywała (czarny ekran). Przypisywałem to brakowi sterownika do Windows 7. Sterownik taki później się pojawił, ja jednak w międzyczasie zmieniłem operatora na firmę Vectra. Tam karta nie wykrywała już niczego. Jak mi wytłumaczono (sorry jeśli coś pokręciłem) sygnał cyfrowej TV jest u nich "sparowany" z konkretnym tunerem kablowym Vectry, przydzielanym danemu abonentowi i na innym urządzeniu odbierany nie będzie.
    CMS napisał:

Za niewielkie pieniążki można nabyć np. coś takiego, ale nie mam pojęcia czy się nada co kablówki.

Tego Pinnacle 7010 właśnie kupiłem, skuszony stosunkowo niską ceną. Niestety nie wiem czy cyfrową kablówkę będzie odbierał, jak mówię u mnie to i tak niemożliwe z winy operatora, nastawiam się na analogowy kabel i DVB-T. A przede wszystkim chciałem poeksperymentować ze skonfigurowaniem go pod Windows 8. Znalazłem na jakimś niemieckim forum informację, że da się to zrobić i poradę jak (krótko mówiąc użyć sterowników od karty Black Gold 3540, to jest jego klon innej firmy). Nie całkiem to się udało, Pinnacle wszedł w konflikt z kartą dźwiękową (wbudowany Realtek HD) i generalnie wygrał :) tzn. nie ma dźwięku a nawet nie widać karty w menadżerze urządzeń. Niemniej sam tuner TV jest wykrywany przez Windows Media Center (a w zasadzie tunery, bo tam są cztery na pokładzie), są wyszukiwane i odnajdywane kanały itd. Tylko przy próbie obejrzenia któregoś z nich zamiast obrazu jest komunikat, że wideo nie może być odtwarzane bo brak urządzenia audio. Może zresztą napiszę o tym tu gdzieś w odpowiednim dziale, może ktoś mi coś poradzi.
  • Administator HydePark
    Elektroda się przypomina, żebym zamknął temat.
    Właściwie to się zdezaktualizował, bo od ponad roku w ogóle nie oglądam TV.

Pozdrawiam.
    CMS