Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Thomson TG789 - jak połączyć?

siupskyy 18 Jan 2013 11:20 1569 9
    siupskyy
    Level 9  
    Witam jak wyżej, mam problem z połączeniem z Internetem z tym routere, nie wiem w ogóle jak go skonfigurować, nie jest tak jak z kazdym routerem, ze się wpisuje przykładowo adres ip i tam się konfiguruję router, dzwoniłem do konsultanta powiedział, że po prostu trzeba wpisać Wireless key i się połączyć i będzie ok, robiłem tak już po raz enty, na instrukcji tak samo jest napisane, że może się konfigurować router nawet 10min potem wpisać hasło i śmiga i nie wiem w jaki sposób mam się połączyć bo internet na pewno jest lampki jakie się święcą na zielono to :
    Power
    Wireless
    Bradband - czyli szerokopasmowy
    Internet
    Konsultant powiedział, że wszystko jest ok, co dalej mam robić, żeby uzyskać połączenie z internetem, proszę o pomoc !
    jimasek
    Moderator of Networks, Internet
    Sieć z routera jest widoczna na twoim komputerze? Może próbujesz łączyć się z inną siecią?
    siupskyy
    Level 9  
    Jest widoczna na moim komputerze, dodam, że mieszkam w Norwegii, ale to chyba nie ma większego znaczenia, PS: Razem z routerem który dostałem od firmy był dołączony jakiś dokument i na nim jest jakiś Kod do aktywacji routera, nie ma napisane, gdzie go wpisać itp, a jak była Monterka u mnie o 10, podłączyła powiedziała, że wszystko jest ok, tylko teraz wpisać hasło i internet będzie działał, a nie działa nic, cały czas jest napisane " Pobieranie adresu"
    jimasek
    Jaki masz system operacyjny na komputerze? Zainstaluj inSSIDer-a i daj screen-a ze skanu.
    siupskyy
    Level 9  
    Windows XP, nie wiem czemu się nie mogę podłączyć zawsze łączyło normalnie, dobrze Zainstaluje i zaraz podeślę SS.
    PS: Ale ja nie mam podłączonego routera do komputera ..
    jimasek
    Windows ma Service Pack 3.
    siupskyy
    Level 9  
    Tak .
    PS: Może trzeba jakieś sterowniki sam nie wiem, ale płytki żadnej nie było.
    A ten kod aktywujący router też chyba po coś jest?
    jimasek
    siupskyy wrote:
    A ten kod aktywujący router też chyba po coś jest?

To już jest konfiguracja twojego dostawcy. Sprawdzałeś dostęp po kablu czy masz? Jeżeli masz taki dostęp po kablu, daj screen-a z ipconfig /all
    siupskyy
    Level 9  
    Ale teraz chyba nie zrobię skanu, ponieważ podłączony mam internet typu blueconnect taki na usb bezprzewodowy .
    jimasek
    siupskyy wrote:
    Ale teraz chyba nie zrobię skanu

Skan wymaga tylko włączonej karty wifi, połączenie nie musi być.