Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

VW SHARAN 99 - alarm (fabryczny), nie mogę rozbroić.

płetwa 18 Sty 2013 12:49 4689 12
  • #1 18 Sty 2013 12:49
    płetwa
    Poziom 29  

Wieczorem auto zamknąłem nadajnikiem w kluczyku. Kiedy rano próbowałem otworzyć samochód nie reagował na sygnał nadajnika (bateria sprawna, miga dioda)
    Nie rozbraja się alarm i nie otwiera drzwi. Otworzyłem kluczykiem centralny zamek działa, ale alarm się nie rozbraja, po otwarciu drzwi zaczyna "wyć" syrena (klakson).
    Dioda w drzwiach miga około jeden raz na sekundę, czyli prawidłowo uzbrojony.
    Po otwarci mimo że alarm "wyje" auto normalnie się uruchamia.

Próby połączenie z wag-iem nie przyniosły rezultatu, jakiś błąd komunikacji (nie wiem jaki, nie ja to robiłem).

Koledzy Co może mu dolegać, lub jak odłączyć sam alarm. W tej chwili wyjęte są bezpieczniki 54,55, ale niema kierunków, wycieraczki działają tylko na najwyższej prędkości, brak oświetlania kabiny itp.

0 12
  • #2 18 Sty 2013 13:10
    tomjed
    Poziom 27  

A takie głupie pytanie: drugi kluczyk próbował kolega?

pzdr

0
  • #3 18 Sty 2013 13:12
    płetwa
    Poziom 29  

Drugi jest bez nadajnika, a trzeci jest plastikowy, także lipa.

0
  • #4 18 Sty 2013 13:15
    tomjed
    Poziom 27  

Poszukaj sobie procedur programowania pilota (rozumiem, że oryginał) do twojego auta tu lub na youtube. Być może sterownik nie "widzi" Twojego pilota. A swoją drogą, to trochę dziwne, że masz tylko jednego pilota...

0
  • #5 18 Sty 2013 13:23
    płetwa
    Poziom 29  

tomjed napisał:
    Poszukaj sobie procedur programowania pilota (rozumiem, że oryginał) do twojego auta tu lub na youtube. Być może sterownik nie "widzi" Twojego pilota. A swoją drogą, to trochę dziwne, że masz tylko jednego pilota...

Nawet w instrukcji stoi że jak chcesz drugi to "se kup". Instrukcje kodowania też mam w instrukcji. Co prawda nie próbowałem, ale powinien się rozbroić bez nadajnika, poprzez przekręcenie klucza w zamku ( sprawdzone), a tak nie jest.

0
  • #7 18 Sty 2013 13:38
    płetwa
    Poziom 29  

płetwa napisał:
    Próby połączenie z wag-iem nie przyniosły rezultatu, jakiś błąd komunikacji (nie wiem jaki, nie ja to robiłem).

forevwers napisał:
    w tym temacie załączyłem instrukcje jak się programuje kluczyki

0
  • #8 18 Sty 2013 13:44
    forevwers
    Poziom 19  

Odepnij akumulator na dłuższy czas tak żeby sterownik sie zresetował.

0
  • #9 18 Sty 2013 13:55
    tomjed
    Poziom 27  

płetwa napisał:
    powinien się rozbroić bez nadajnika, poprzez przekręcenie klucza w zamku ( sprawdzone), a tak nie jest.

A "centralny" otwiera wszystkie drzwi z kluczyka?

0
  • #10 18 Sty 2013 13:59
    płetwa
    Poziom 29  

tomjed napisał:

A "centralny" otwiera wszystkie drzwi z kluczyka?

Tak działa jak trzeba, wszystko działa jak powinno i jeszcze do tego alarm.

Nawet domykanie szyb działa, a nie wiedziałem że takowe jest.

Powtarzam samochód był podłączany do dwóch urządzeń : laptop z interfejsem i drugie profesjonalne urządzenie diagnostyczne. Żadne się nie połączyło z modułem odpowiedzialnym za alarm. Może tak ma być skoro jest uzbrojony to blokuje dostęp .

0
  • #11 19 Sty 2013 14:12
    płetwa
    Poziom 29  

Koledzy nikt niema pomysłu jak to ustrojstwo ubezwłasnowolnić.

Zdobyłem taki oto kabel na COM (rs232) ale rozkład pinów we wtyczce jest chyba inny. Może ktoś podać pinologie gniazda OBD w sharanie. VW SHARAN 99 - alarm (fabryczny), nie mogę rozbroić.
    VW SHARAN 99 - alarm (fabryczny), nie mogę rozbroić.

0
  • #12 21 Sty 2013 20:50
    płetwa
    Poziom 29  

Temat rozwiązany ... przez elektronika. Jak, nie wiem.
    Jeżeli ktoś potrzebuje pomocy a mieszka w mojej okolicy to polecę, dobry fachowiec.

2