Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Raspberry Pi Model B Rev. 2 czy podaje dźwięk po hdmi ?

18 Sty 2013 13:17 2211 13
  • Poziom 35  
    Witam potrzebuje taniego bezgłośnego urządzenia tylko do oglądania filmów. Pierw myślałem o tablecie ale znalazłem chyba lepsze rozwiązanie czyli kupno mini komputerka Raspberry Pi Model B Rev. 2. Koszt to około 200zł z obudową plus klawiatura 80zł. Kartę sd mam .Teraz mam dwa pytania czy to urządzenie przesyła dźwięk po hdmi. I jak to schłodzić ? Sprzęt kupuje w Niemczech. Są tu radiatorki dopasowane do tego ale to koszt 40zł. Więc myślę że lepiej jakiś komplet kupić ?
  • Poziom 43  
    okokpopo1 napisał:
    czy to urządzenie przesyła dźwięk po hdmi

Tak.

okokpopo1 napisał:
    Więc myślę że lepiej jakiś komplet kupić ?

Obojętnie jakie - wystarczą takie od chłodzenia pamięci karty graficznych.
  • Poziom 35  
    A nie mogę znaleźć czy to obsługuje flash?
  • Poziom 43  
    okokpopo1 napisał:
    czy to obsługuje flash?

Obsługa Flash'a nie jest zależna od Raspberry tylko od systemu z jakiego będziesz korzystał.
  • Poziom 35  
    Z tego co wiem to można ubuntu wgrać. Jak nie to proszę mnie poprawić.
    Jaki system byś polecił żeby flash obsługiwał ?
  • Poziom 35  
    Przeczytałem. Szkoda że testowana jest wersja 256mb a teraz jest 512mb :D
    Chyba się skuszę na malinę :D Najlepiej chyba kupić z Rs ?
    Po obliczeniu z oficjalnej strony rs wychodzi 160zł z obudową. Czyli tak jak mówiłem 280 z klawiaturą z touchpadem , kartą sd 8gb i radiatorkami. Czyli moim zdaniem cena dobra jak na bezgłośny i pobierający 4w odtwarzacz :D
  • Poziom 43  
    Jeszcze zasilacz bo w komplecie go nie ma.
  • Poziom 35  
    Mam ładowarkę do telefonu 1A. Jeszcze muszę się zastanowić czy nie lepiej tableta tylko to koszt 440zł.
  • Poziom 27  
    Popatrz, jak kwotowo wyjdzie zamówienie z Farnella - ja zamawiałem stamtąd Raspberry 4 razy i przychodziły dość szybko. Na RS ludzie narzekali że czekają miesiącami, choć nie wiem jak teraz to wygląda, czy już się poprawili.

Ważną rzeczą jest zasilacz, upewnij się że daje stabilne 5V. Przerabiałem pracę RPi z nieoryginalną ładowarką Nokii - zwisy w Raspbmc i Openelec.

U siebie malinę mam podpiętą poprzez HDMI do monitora LG W2220P i tak oglądam filmy.
    Tablet zawsze można gdzieś ze sobą zabrać, choć na swoim jeszcze filmów nie oglądałem.
  • Poziom 35  
    Nie mogę tam bo jak klikam buy now a później kraj germany i consumer to cofa mnie z powrotem do tego gdzie jest obrazek. A ładowarkę mam od huawei. Jaką masz klawiaturę ? I system ? Jak z flash ?

Dodano po 5 [minuty]:

Z farnell mi się nie opłaca po za tym nie przyślą do Niemiec. I wychodzi 190zł sam komp a z rs 180zł z obudową.
  • Poziom 27  
    Do oglądania filmów mam Raspbmc na jednej karcie, teraz postawiłem na drugiej karcie Raspbiana - żeby sprawdzić ściąganie torrentów.

Z klawiatury nie korzystam pod Raspbmc, ale przy Raspbianie podłączałem moją komputerową Logitech UltraX Keyboard.

Z flasha nie korzystam.
  • Poziom 35  
    Ja chyba kupię bezprzewodową klawiaturę + mysz na jednym nadajniku.
    Masz wersję 256 czy 512mb ?