Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Peugeot 206SW 1.4 HDI rozrusznik nie kręci.

18 Sty 2013 13:20 6861 12
  • Poziom 7  
    Witam, niedawno pojawił mi się taki problem, że jak samochód jest zimny to kręci, pali bez problemu, a jak się tylko nagrzeje, i próbuje go odpalić to lampki nie gasną, bendix daje sygnał a rozrusznik nie kręci, podejrzewam właśnie wadliwy rozrusznik, proszę o pomoc, czy ktoś już tak miał i czy dobrze myślę, z góry dziękuje.
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Oj, może tłoki "puchną"?.Samochód bez gaszenia na ciepłym pracuje normalnie?
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Tłoki musiałyby być dębowe lub sosnowe!

Na krótko rozrusznik kreci? Wiesz jak to sprawdzić?
  • Poziom 7  
    No właśnie dopóki się go nie zgasi to chodzi jak igiełka. A jak już się zgasi to trzeba poczekać aż nie wiem "ostygnie"? I wtedy znowu pali. No a z rozrusznikiem jest tak, że na zimnym normalnie kręci i auto odpala, a na ciepłym tak jak napisałem, że bendix kręci, a rozrusznik już nie.
  • Pomocny post
    Poziom 34  
    Wymontuj rozrusznik i sprawdź na stole . Może jest pęknięty korpus.
  • Pomocny post
    Użytkownik usunął konto  
  • Poziom 7  
    Ok, dzięki super, czyli tak jak myślałem, bo Waszym zdaniem przyczyna raczej nie leży w innym miejscu prawda?
  • Poziom 42  
    stankowic napisał:
    bendix daje sygnał a rozrusznik nie kręci,

Pisząc "bendix", masz na myśli elektromagnes?
    Muszę cię zmartwić, prawdopodobnie właśnie trzeba dobrze naprawić rozrusznik; szczotki, elektromagnes i co się tam da....bo wyjęcie go jest nie fajne...
  • Poziom 31  
    Bendix, to nie elektromagnes. Bendix, to zębatka, sprzęgło i prowadnik widełek razem.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Witold5 napisał:
    Bendix, to nie elektromagnes.

No no, nie ma to jak fachowcy na forum.....
    Usiłuję zrozumień wypowiedź kogoś nie "technicznego" w samochodach....
  • Poziom 7  
    Właściwie, to próbuję pomóc mojemu dziadkowi, on ma taki problem i to co mówi ja zapisuje, i tak mi powiedział jak Wam napisałem, i fakt mówił tez o elektromagnesie, czyli o to właśnie chodzi, i w sumie sam na własne oczy widziałem położenie tego rozrusznika wraz z bendixem, i nie wiem czy istnieje osoba która zrobiła by tam coś bez większego rozbierania. Ale ufam Tobie, więc mówisz, żeby nie wyciągać od razu rozrusznika?
  • Pomocny post
    Poziom 17  
    Wyjąc rozrusznik, zanieść do elektryka, do wymiany będą zapewne szczotki i tulejka.
  • Pomocny post
    Poziom 42  
    Nic samemu nie robić, brak wiedzy i umiejętności, a do wyjęcia rozrusznika trzeba dobrego i "odważnego" mechanika, a ponieważ wyjęcie jest bardzo trudne, rozrusznik trzeba dobrze zrobić i dobrze przetestować bo drugi raz znowu będzie kosztować
    Więc oddać do diagnostyki i naprawy do porządnego warsztatu THE END...